YAŞAM - YEME - İÇME

Deprem bölgesine siparişlerinizle destek verebilirsiniz – Hatay’dan Yeşil Sepet Doğal

Deprem felaketini yaşayan 10 ilimizin, bizlerin desteğine sadece bugün değil, her gün ihtiyacı var. Biz de bunun için bölgenin yerel işletmelerini, yanlarında olabilmeniz için sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Böylece bu kıymetli insanların hikayelerini öğrenirken, bir yandan da vereceğiniz siparişlerle onlara destek olabilirsiniz

Deprem bölgesine siparişlerinizle destek verebilirsiniz – Hatay’dan Yeşil Sepet Doğal

Hatay Arsuz’da tatlı patates üretimi yapıp ürettiklerini Instagram’daki Yeşil Sepet Doğal hesabında tüketiciyle buluşturan Erhan Gündüz, bu sene ciddi bir üretim yapmış ve tatlı patatesleri kurutmak için hazırlık yaparken deprem felaketini yaşamış. Deprem nedeniyle tesisleri kullanılamayacak duruma gelmiş.

2015 yılında reklam sektörünü bırakıp köyüne dönen Erhan Gündüz, pandemiden bu yana da aktif olarak tarımla uğraşıyor. Tatlı patates yetiştiriciliğinde ikinci yılı olan. Gündüz, geçen yıl 7-8 dönümlük ama bu sene yaklaşık 40 dönümlük bir arazi ektiklerini anlatıyor: “Bölgede üretimi olan ancak Türkiye genelinde üretilmeyen bir ürün tatlı patates. Aynı zamanda endüstriyeli olarak da kullanımı çok geniş. Biz de tatlı patatesi kurutarak ve gıda olarak değerlendirmek istemiştik. Tabii bunun için arazilerimizi kiraladık, buralara damlama sistemi kurduk, ilaç, traktör, işçilik gibi maliyetlerimiz oldu. Bu yıl hedefimiz sadece masrafı geri almak ve gelecek yıl için ekim yapacak kadar bir maddi bütçeye ulaşmaktı. Ama deprem oldu…”

Depremin ilk gününden itibaren sahada olduğu için geçen süreçte ürünleriyle ilgilenemeyen Erhan Gündüz, çevresinin tavsiyesiyle elindeki tatlı patatesleri satışa çıkarmaya karar vermiş. Önceliği toplu olarak satış yapmak ama çok fazla talep olunca 10’ar kiloluk paketlerde gönderim yapmaya da karar vermiş. Eğer siz de, sağlık açısından da son derece faydalı olan tatlı patateslerden almak isterseniz, Instagram’da @yesilsepetdogal sayfasından sipariş verebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog