EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

22 Temmuz vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmler vizyona giriyor. Aksiyondan animasyona, dramdan gerilime ve korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverler farklı dünyaların kapılarını aralayacak

22 Temmuz vizyon filmleri

CIA operasyon görevlisi olan Abby Trent, ‘Tesis’ adında sadece yüksek öneme sahip tutuklular için inşa edilen hapishanenin yönetici yardımcısıdır. Abby, Langley’deki CIA genel merkezindeki yeni bir göreve başlamadan birkaç gün önce tesise, Hatchet kod adlı bir terör örgütünün lideri olan bir suçlu getirilir. Hatchet’in tesise getirilmesi Abby için önemlidir çünkü kocasını öldüren kişinin Hatchet olduğunu düşünür. Sorgulanmadan önce hücresinden kaçmayı başaran Hatchet, Özel Hareket Askerleri’nin çoğunu öldürür. Citadel Başkanı’nın da ölmesi üzerine onun yerine geçen Abby, çok geçmeden tesisin dış dünya ile bağlantısının kesildiğini fark eder. Bu durum üzerine hapishaneyi kapatan Abby, Hatchet ile birlikte hapishanede kapana kısılır.


‘Sihirbazlar Akademisi’, arkadaşları ile birlikte zorlu bir mücadeleye girişen, özel yeteneklere sahip bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Kimsesiz bir çocuk olan Auro, özel yeteneklere sahiptir. Bir gün gizemli bir yaratık Aura'yı özel güçleri olan çocuklara yönelik olan sihir akademisine götürür. Auro, burada kendisi gibi özel yeteneklere sahip olan arkadaşları ile macera dolu zaman geçirir. Ancak bir gün okul ile ilgili karanlık bir sırrı keşfeder. Öğrendiklerinden sonra kendisini zorlu bir mücadelenin içinde bulan Aura, kendisini ve arkadaşlarını koruyabilecek midir?


‘Kehanet: Ayasofya’, paranormal olayları araştıran iki gencin yaşadıklarını anlatıyor. Fatih ve Muhammed, paranormal olayları inceleyen iki gençtir. Bir gece Fatih ve Muhammed, aynı zamanda evlerinin önünde kim tarafından gönderildiği bilinmeyen gizemli bir kutu bulur. İpuçlarını araştırmaya başlayan ikilinin yolu, eski bir sahaf ile kesişir. Sahaftaki kitaba göre iki genç, dünyadaki kötülüğü durdurmak için seçilen iki kişidir. Onların görevleri ise üç büyük dinde de geçen ‘Ahit Sandığı’nı bulmaktır. Ancak sandığın peşinde olan sadece onlar değildir. Dünyada kötülüğü temsil eden kişiler de sandığın peşindedir.


‘Zehşin Cin-i Musallat’, babasının ölümünden sonra yıllar önce ayrıldığı köyüne geri dönmek zorunda kalan Esra'nın hikayesini anlatıyor.


‘Tanah’, yaşadığı ayrılık sonrası büyük bir yıkıma uğrayan genç bir kadının hayatına odaklanıyor. Ayrılık sonrası kendisini toparlayamayan Ebru, yaşadığı şehirden ayrılmaya karar verir. Üniversiteden arkadaşı Leyla'nın vasıtasıyla küçük bir sahil kasabasına yerleşen Ebru, burada kendisini beklenmedik olayların içinde bulur.


Kemal Danacı ve Sedat Ergen'in yönetmen koltuğunda oturduğu korku türündeki ‘Hafir: Karanlık Mezar’ filminin oyuncu kadrosunda Erol Sertel, Duhan Çetin, Sedat Ergen, Mehmet Ali Danacı gibi isimler yer alıyor.


Film, kötü kalpli üvey annesi ve üvey kız kardeşi nedeniyle kötü bir hayat yaşayan öksüz bir kızı kurtaran bir prensin hikayesini anlatıyor. Kendi halinde bir yaşam süren genç bir kızın hayatı, evlerine bir cici anne ve kızının gelmesiyle değişir. Evin tüm yükünü üstlenmek zorunda kalan genç kız, üvey annesi ve üvey kız kardeşinin kötü davranışlarına maruz kalır. Onu bu sıkıntılı hayattan kurtaracak olan ise bir prenstir.


Krzysztof Kieślowski'nin yönettiği üç renk üçlemesi sırasıyla Mavi, Beyaz ve Kırmızı’dan oluşan Fransa bayrağının renklerini temsil ediyor. Kült üçlemenin ilk filmi ‘Üç Renk: Mavi’ (Three Colors: Blue), Julie’nin kocasının ve çocuğunun ölümünden sonra hayatına nasıl döneceğini bilememesi ve yaşadıklarını anlatıyor. ‘Üç Renk: Beyaz’ (Three Colors: White), Polonyalı bir mültecinin karısının kendisini boşaması sonucu ondan intikam almaya karar vermesini anlatıyor. Serinin son filmi ‘Üç Renk: Kırmızı’ (Three Colors: Red) ise modellik yapan bir kadının komşusunun insanların mahremine girmeyi özel zevki haline getirdiğini fark etmesi ve sonrasında gelişen olayları anlatıyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog