EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

24 Haziran vizyon filmleri

Her cuma olduğu gibi bu cuma da farklı türlerden yerli ve yabancı yapımlar, sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor. Bugün, başrolünü Austin Butler’ın oynadığı ve efsanevi müzisyen Elvis Presley’nin hayatını anlatan ‘Elvis’ filmiyle birlikte korku, gerilim ve komedi türlerinde çeşitli filmler seyirciyle buluşuyor

24 Haziran vizyon filmleri

‘Elvis’, Rock 'N' Roll müziğin kralı Elvis Presley’nin hayatını anlatıyor. Elvis Presley’nin hayatının bilinmeyenlerinin gözler önüne serildiği filmde ünlü müzisyenin hayat yolculuğu; onu, henüz kimse tanımazken keşfeden ve müzik yolculuğunda yanında yer alan esrarengiz menajeri Albay Tom Parker’ın anlatımı ile şekilleniyor. Menajeri ile olan karmaşık ilişkisine de odaklanılan yapımda, Presley’nin şöhrete kavuşması ile yıldıza dönüşmesi arasında geçen 20 yılı aşkın sürede ikilinin arasındaki ilişkinin farklı dinamiği anlatılıyor.


‘Siyah Telefon’, 13 yaşında kaçırılan bir çocuğun yaşadıklarına odaklanıyor. Utangaç ama zeki bir çocuk olan Finney Shaw, sadist bir katil tarafından ses geçirmez bir bodrum katında alıkonulur. Duvarda duran ve bağlı gibi görünmeyen telefon çalmaya başladığında işler değişir. Finney, telefon aracılığıyla katilin diğer kurbanlarının sesini duyabiliyordur. Finney, diğer kurbanların başlarına gelenlerin kendi başına gelmemesi konusunda kararlıdır ve bunun için zorlu bir mücadeleye girişir.


Hayatı adrenalin dolu geçen 60’lı yaşlardaki Sami, eski bir film prodüktörüdür. Kumara ve at yarışına olan tutkusu nedeniyle hayatta dikiş tutturamayan Sami’nin son uzatmalı sevgilisi, şöhret olmanın hayalini kuran 30’lu yaşlardaki Meloş’tur. Gelirinden fazlasını harcayan Sami, çevresindeki insanlara sürekli borçlanır. Onlardan biri de gayrimeşru yoldan zengin olan Bekir’dir. Bekir, Sami’den parasını almak için sağ kolu Latif’i görevlendirir. Sami türlü kurnazlıklarla bir süre kaçmayı başarsa da sonunda yakalanır. Parasını geri ödemesi için Sami’ye süre tanıyan Bekir, süre dolana kadar borcunu ödememesi karşılığında ceza olarak Sami’nin erkeklik organını kestirerek sünnet ettirecektir. Sami, borcunu ödeyip kendisine verilecek cezadan kurtulabilecek midir?


Okan Ege Ergüven'in yönetmen koltuğunda oturduğu korku türündeki ‘Gizemli Köy’ filminin oyuncu kadrosunda Eyüp Ergüven, Gülşah Susam, Toygun Ateş, Selahattin Taşdöğen, Şengül Gökçen gibi isimler yer alıyor. Film, Murat ve Ceyda’nın treni kaçırmalarıyla misafir oldukları Gizemli Köy’de yaşadıkları kabus dolu serüveni konu ediniyor.


2021 Cannes Film Festivali'nde Belirli Bir Bakış Ödülü'ne layık görülen ‘Yumrukları Gevşetmek’, Kuzey Osetya'daki eski bir maden kasabasında yaşayan bir kadının hikayesini anlatıyor. Genç kadın, sevdiği kadar uzaklaşmak istediği ailesinin boğucu hakimiyetinden kaçmaya çalışmaktadır.


‘Çılgın Kuşlar’, şarkı yarışmasına katılan orman hayvanlarının hikayesini anlatıyor. Fernville'de ilk bahar zamanıdır. İlkbahar'ın gelmesi aynı zamanda ormandaki hayvanların şarkı söyleme becerilerini sergiledikleri yıllık yetenek şovunun da geldiğinin habercisidir. Çılgın kuşlar, Marshall ve Mimi şovun favorisidir ancak müzik gurusu Marlon Pintop onlardan pek de memnun değildir. Bir gelenek haline gelmiş olan şarkı yarışmasının galibi kim olacaktır?


‘Şeytanın Laneti’, komşularıyla keyifli bir Noel yemeği yemek isterlerken kendilerini korkunç bir kabusun ortasında bulan bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor. Bir aile, Noel yemeğinin tadını birlikte çıkarmak için komşularını evine davet eder. Ancak gelen davetliler aslında çağırdıkları kişiler değildir. Gece boyuncu beş kişilik aile, hayal edemeyecekleri olaylarla karşı karşıya kalır. Ailenin komşularının kılığına giren şeytani varlık, gece boyu aileye bir dizi terör yaşatır. Ancak ailenin başına gelenler sadece başlangıçtır.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog