EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

5 yeni film önerisi

Film önerisi isteyenler için yeni yapımlar arasından 5 sürükleyici önerimiz var. Mert Uzbay, Netflix ve Amazon Prime Video'da öne çıkan seçenekleri bir araya getirdi.

profil
Mert Uzbay
23.01.2021
5 yeni film önerisi

Yönetmen: Kornél Mundruczó
Oyuncular: Vanessa Kirby, Shia LaBeouf, Ellen Burstyn
IMDb: 7,1
Tür: Dram

Nerede izleyebilirim: Netflix

Daha önce White God ve Jupiter’s Moon filmleriyle adından söz ettiren ve bu filmlerle katıldığı birçok festivalden ödülle dönen Macar yönetmen Mundruczó’nun yeni filmi doğum sırasında çocuğunu kaybeden bir kadının hayatına odaklanıyor. Bebeğini kaybeden Martha (Vanessa Kirby) bebeğini kaybetmenin acısı ile yüzleşmeye çalışırken bir yandan da annesi ve kocasıyla yaşadığı sorunlarla boğuşur.


Yönetmen: Matt Ruskin
Oyuncular: LaKeith Stanfield, Nnamdi Asomugha, Natalie Paul
IMDb: 6,5
Tür: Dram,Suç
Nerede izleyebilirim: Amazon Prime Video

Matt Ruskin’in yönettiği ve Sundance Film Festivali’nden ödülle dönen bu suç dramasında bir adalet arayışına tanıklık ediyoruz. Colin Warner (LaKeith Stanffield) haksız yere cinayetten hüküm giyince en yakın arkadaşı Carl King (Nnamdi Asomugha) bütün hayatını Colin’in masumiyetini kanıtlamaya adar. Film her ne kadar durağan bir tempoda ilerlese de katmanlı yapısıyla izleyiciyi filmin içinde tutmayı başarıyor. 


Yönetmen: Tyler Perry
Oyuncular: Crystal Fox, Phylicia Rashad, Bresha Webb
IMDb: 5,9
Tür: Gerilim, Dram, Suç
Nerede izleyebilirim: Netflix

Kocasını öldürmekle suçlanan suçlanan bir kadının hikayesine hikayesine odaklanıyor. Aşk hayatında ağır darbeler almış olan Grace Waters (Crystal Fox) gönlünü yeni tanıştığı genç ve popüler birine kaptırır. Rüya gibi geçen sürecin ardından hızlı bir şekilde evlenen Grace için mutluluk maalesef oldukça uzaktır. Kocasının uyguladığı tuhaf oyunlar sonucu Grace kariyerinden ve akıl sağlığından olur. Bütün bu yaşanan kötü olayların ardından kocası ölünce bütün oklar Grace’in üzerine çevrilir. Hapishanede bütün umudunu yitirmiş olan Grace’e bir avukat yardım eli uzatır… Şok edici finali ve giderek artan temposuyla izleyiciyi ekran başına kilitleyen A Fall From Grace özellikle suç dramalarını seven izleyiciler için biçilmiş kaftan.


Yönetmen: Mikael Håfström
Oyuncular: Anthony Mackie, Damson Idris, Enzo Cilenti
IMDb: 5,4
Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu
Nerede izleyebilirim: Netflix

Daha önce The Rite (Ayin) ve Escape Plan (Kaçış Planı) gibi yapımlara imza atan yönetmen Mikael Håfström bu sefer bizleri yakın gelecekte geçen bir savaş alanına götürüyor. Yetenekli bir İHA pilotu olan Harp (Damson Idris) yanlış kişilerin eline geçmiş olabilecek bir silahı bulmakla görevlendirilir. Aksiyon dolu bu zorlu yolda ise kendisine yardımcı olabilecek tek kişi android bir subaydır.


Yönetmen: Mikael Marcimain
Oyuncular: Allison Williams, Alexander Dreymon, Keith David
IMDb: 4,7
Tür: Macera, Aksiyon, Gerilim
Nerede izleyebilirim: Netflix

Bir arkadaşlarının tropik bir adada yapılacak olan düğününe gitmek üzere yola koyulan Sara (Allison Williams) ve Jackson’ın (Alexander Dreymon) başına yolculuk sırasında korkunç bir olay gelir. Okyanusun üzerinde uçakla seyrederlerken pilot kalp krizi geçirir. Bu durum karşısında neye uğradığını şaşıran Sara ve Jackson’ın yapması gereken tek bir şey vardır: Kendilerini sağ salim şekilde adaya ulaştırmaya çalışmak.
 

Bonus: Netflix'te en çok izlenen 5 dizi


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog