EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Buyurun sahneye!

Sahne ve gösteri dünyası hareketleniyor. Sahnede canlı olarak izlemeyi sevdiğimiz ya da yönetmenliğiyle bizi etkilemeyi başaran başarılı isimlerin dikkat çekici gösterileri ve tiyatro oyunları ile artık biraz da sanata dönüş yapalım mı? Peki kimi izleyelim?

profil
BT Ekip
23.09.2021

Sahnede Cem Yılmaz izlemeyi özlediyseniz, ‘biraz gülmeyi hak ettik’ diyorsanız, sıra dışı zekasıyla etkileyici gösteriler sunan bu akıllı adamı kasım ayında izleme fırsatı bulabilirsiniz. Gösteriler; #dünyandeğişsin mottosuyla dokuzuncu sezonuna başlayan Zorlu PSM’de olacak. Mekan, sezon boyunca da Cem Yılmaz’ın her gösterimi kapalı gişe olan son şovu CMYLMZ-Diamond-Elite-Platinum-Plus’a ev sahipliği yapmaya devam edecek. Sahnelendiği ilk günden itibaren biletleri saatler içinde tükenen şov, kasım ayı içinde 20, 21, 23 ve 30 Kasım’da sahnelenecek. Biletler ise passo.com.tr üzerinden satışa sunuldu.

Buyurun sahneye!

Erdal Beşikçioğlu, kadın cinayetlerine ‘Küvetteki Gelinler’ oyunu ile dikkat çekiyor. İngiltere, Kanada ve İskoçya gibi sahnelendiği birçok ülkede ilgi gören ve tartışma yaratan oyun, üç kadının aynı adam tarafından gösterilen sahte sevgiyle kandırılıp, dolandırıldıktan sonra yalnızlaştırılmalarını ve ardından benzer yöntemlerle yok edilmelerini anlatılıyor. Yönetmenliğini, Erdal Beşikçioğlu’nun yaptığı oyunda Hazal Türesan, Selin Zafertepe ve Naz Göktan oynuyor. Beth Graham, Charlie Thomlinson ve Daniela Vlaskalic’in yazdığı ‘The Drowning Girls’den Beliz Coşar’ın çevirdiği oyun, 6 Ekim’de Fişekhane’de Türkiye prömiyerini yapacak.

Buyurun sahneye!

Mert Fırat’ı nerede izlemek istersiniz? Usta oyuncu Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünü üstlendiği ‘Deli Bayramı’nda harika olur! Turgut Özakman’ın 1987 yılında kaleme döktüğü efsane eser ‘Deliler’in günümüze uyarlanmış hali olan ‘Deli Bayramı’nın kadrosunda Mert Fırat dışında; Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu var. 1 Ekim’de DasDas Sahne’de prömiyerini yapacak ve sezon boyunca sahnelenmeye devam edecek. Aynı zamanda Mert Fırat’ı, ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Westend/Batının Sonu’ oyununda da izlemek mümkün. Moritz Rinke imzalı oyunda izleyenler, Eduard ve Charlotte’un şehirden uzakta lüks bir mahalledeki evlerinde eski dostlarını ve komşularını ağırladıkları ilginç geceye tanıklık edecek. Oyunun kadrosunda Fırat’ın yanı sıra; Evren Bingöl, Gün Koper, Naz Çağla Irmak, Pervin Bağdat ve Tülin Özen gibi başarılı oyuncular var. Oyun, 10 Ekim ve 31 Ekim’de DasDas Sahne’de seyirciyle buluşuyor olacak. 

Buyurun sahneye!
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog