EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Disney+ 14 Haziran’da Türkiye’de seyirciyle buluşuyor

Disney+, 1000'den fazla film ve 16.000'in üzerinde bölümden oluşan 400’den fazla dizi, belgesel, özel içerik arşivi ve dikkat çeken yerli içerikleriyle izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner, 7 Haziran günü düzenlenen basın toplantısında heyecanla beklenen Disney+ ile ilgili merak edilen detayları paylaşarak platformun Türkiye’ye özel çalışmalarını da açıkladı

Disney+ 14 Haziran’da Türkiye’de seyirciyle buluşuyor

The Walt Disney Company’nin amiral gemisi olarak tüketicilere doğrudan yayın servisi sağlayan dijital yayın platformu Disney+, 14 Haziran’da Türkiye’de yayın hayatına başlıyor. 170'i orijinal 1000'den fazla film ve 16.000'in üzerinde bölümden oluşan 400’den fazla dizi, belgesel ve özel içerik arşivi ve güçlü yerli orijinal yapımlarıyla Türkiye’deki izleyicisiyle buluşacak olan Disney+; Disney’in 100 yılı aşkın zamandır sahip olduğu zengin hikaye anlatımını tüm dünyaya tek bir platformda sunuyor. Disney+ ile Türkiye’nin de dahil olduğu 42 ülke ve 11 yeni bölgeye Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic içeriklerinin yanı sıra, her kesimden izleyiciye hitap eden binlerce saatlik içerik ve dünyanın en sevilen hikayelerinin kapıları açılıyor.

Büyük lansman öncesinde 7 Haziran Salı günü Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen toplantıda basınla bir araya gelen The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner, heyecanla beklenen Disney+ ile ilgili merak edilen detayları paylaşarak platformun Türkiye’ye özel yapımları hakkında da bilgiler verdi.

Soner, basın toplantısında şunları söyledi: “Disney+’la amacımız her bir eve girip her yaştan izleyicinin ilgisini çekecek her tarza uygun içeriklerimizle keyif dolu anlar yaratmak ve bu anları daha da çoğaltmak. Disney+ olarak da The Walt Disney Company ile 100 yıldır sinema salonları için ne yapıyorsak yine onu yapıyor ve tüketicilerimize sinema kalitesinde içerikler sunuyoruz. Dünyanın en çok izlenen filmlerinin büyük çoğunluğu bizim stüdyolarımızdan, aynı zamanda diziler, animasyonlar… Hepsinde çok iddialıyız. Disney+ ile; Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic içeriklerinin yanı sıra 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures ve daha birçok stüdyomuzun en yeni içeriklerine sahip çok geniş bir eğlence portföyü sunuyoruz.”

14 Haziran’dan itibaren platformda, Engin Akyürek’in başrolünü üstlendiği Disney+’ın merakla beklenen ilk yerli orijinal dizisi ‘Kaçış’, ilgiyle izlenen yeni orijinal diziler ‘Pam & Tommy’, ‘How I Met Your Father’, ‘The Dropout’ ve ‘The Kardashians’son zamanların efsane dizileri ‘The Simpsons’, ‘The Walking Dead’, ‘American Horror Story’ve ‘Grey’s Anatomy’ ile ‘How I Met Your Mother’, ‘Lost’ ve ‘Desperate Housewifes’ gibi kült dizilerin tüm sezonlarına, ‘Free Guy’ ve ‘The King’s Man’ gibi gösterildiği ülkelerde büyük ilgi ile karşılanan yeni gişe filmlerine de erişilebilecek.

Cenk Soner konuşmasına yerli içeriklere verdikleri önemden bahsederek devam etti: “The Walt Disney Company ailesinin yan kuruluşları ve bağlı şirketleri aracılığıyla Türkiye pazarında uzun bir geçmişi bulunuyor, yaklaşık 15 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyoruz. Dolayısıyla izleyiciyi, dinamikleri, beğenileri de biliyor ve yakından takip ediyoruz.”

Disney+ ile yerli orijinal içerikler hem Türk izleyicisiyle hem de dünyanın birçok ülkesindeki izleyicilerle buluşturulacak. ‘Kaçış’ın yanı sıra, Demet Özdemir ve Buğra Gülsoy’un başrollerini paylaştığı ‘Dünyayla Benim Aramda’, Timuçin Esen’in başrolde olduğu ‘Gri’ ve Pınar Deniz’in başrolde olduğu ‘Avcı’ kod adlı diziler ile ‘Recep İvedik 7’ ve ‘Kral Şakir Geri Dönüşüm’ filmleri platform açıldıktan kısa süre sonra yayına girecek. Henüz ön çalışmaları ve sözleşme süreçleri devam eden farklı yerli yapımlar da izleyicilerin karşısında olacak.

Soner, Disney+’ın Türkiye’de sunacağı zengin içeriklerle ilgili bilgi vermeye şöyle devam etti: “İzleyiciler The Walt Disney Animation Studios'tan 100'den fazla yapımın keyfini çıkarabilecekler. Son zamanların en öne çıkan yapımlarından Oscar® ödüllü ‘Enkanto: Sihirli Dünya’, ‘Karlar Ülkesi’, ‘Külkedisi’, ‘Kurbağa Prens’ ve ‘Küçük Denizkızı’ gibi sevilen klasikler ile birlikte ‘Raya ve Son Ejderha’ve ‘Mulan (2020)’ gibi yakın zamanda gişe rekorları kıran filmler de platformda yer alacak.

Animasyonların yanı sıra; Oscar® ödüllü ‘Cruella’, Amazon Ormanları macerası ‘Jungle Cruise’ ve başrolünde Oscar ödüllü® oyuncu Tom Hanks ile tekrar hayat bulmaya hazırlanan Disney+ orijinali Pinokyo gibi Disney’in tüm canlı aksiyon filmleri de platformda olacak.

Ayrıca, ‘Mucize: Uğur Böceği ile Kara Kedi’, ‘Fineas ve Förb’ ve ‘Zatonya’ da dahil olmak üzere yüzlerce Disney Channel çizgi dizisi, orijinal filmi ve özel bölümü de lansmanla birlikte Disney+ üyelerine sunulacak.”

Star Wars hayranlarının da merakla beklediği platformda izleyicilerin, Star Wars’un tüm filmleri, ara filmler ve animasyonlarının yanı sıra Disney+ orijinal içerikleri olan ‘The Book of Boba Fett’ ve ‘The Mandalorian’ın yanı sıra heyecanla beklenen ‘Obi-Wan Kenobi’dizisine de erişebilecekler. Star Wars’ın heyecanlandıran yeni dizisi ‘Skeleton Crew’ da önümüzdeki sezon için yayın gününü bekliyor.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog