EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Ekimde ne izleyelim?

Ödüllü filmler, heyecanla beklediğimiz dizilerin yeni sezonları, belgeseller… Gülmek, korkmak, ağlamak... Hepsi var! Peki siz nasıl bir şey izlemek istersiniz? Tam da battaniye altında sıcak bir kahve eşliğinde televizyon izleme havası gelmişken, Netflix ve BluTV yayın akışından sizin için seçtiklerimizi değerlendirmeye alabilirsiniz.

profil
BT Ekip
07.10.2021
Ekimde ne izleyelim?

Hollanda'da yaşarken dünyaca tanınan ödüllü bir sanatçı sıfatına ulaşan Karsu, restore edilmiş 150 yıllık özel bir taş evde müzisyen dostlarını misafir ediyor. Müziğin başrolde olduğu programda Karsu, müzikte olduğu kadar mutfaktaki hünerlerini de konuşturuyor. Konuklarının memleketine özgü lezzetleri misafirleriyle paylaşırken, onlarla oynayacağı ‘Evet-Hayır’ oyunuyla da seyircilere keyifli anlar yaşatıyor. Programın her bölüm beklenen sürprizi ise başarılı müzisyenin, misafiriyle yapacağı düet…

 

Ekimde ne izleyelim?

Sinsice takip edilmenin, insanı paranoyak yapan bir saplantının hikayesi olarak başlayan You, üçüncü sezonunda da şaşırtmaya devam ediyor. Artık evli ve küçük bir bebek sahibi olan Love ve Joe, Madre Linda adlı zengin bir muhitte normal bir yaşam kurmaya çalışır. Ama huylu huyundan vazgeçmez ve işler yine karmaşık bir noktaya sürüklenir. 

 

Ekimde ne izleyelim?

Şiddet dolu bir ilişkiden kaçan genç bir anne, zor da olsa geçimini sağlamak ve çocuğuna daha iyi bir gelecek inşa etmek için temizlikçi olarak çalışmaya başlar...

 

Ekimde ne izleyelim?

Mesleğinin en büyük ödülünü aldıktan sonra ekip arkadaşlarıyla kutlama yapmaya giden Başkomiser Harun, gece eve dönerken bulunduğu taksideki şoförün saldırısı sonucu kendini savunurken cinayet işler. Ertesi sabah bu cinayet vakası emniyete ulaşır ve Harun, işlediği cinayetin failini aramaya başlar. Bulduğu her ipucu onu son derece gizemli bir olayın içine çeker.

 

Ekimde ne izleyelim?

Suç komedisi denince ilk akla gelen İngiliz yönetmen Guy Ritchie’nin Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Colin Farrell, Hugh Grant ve Michelle Dockery’yi buluşturduğu The Gentlemen filmi, kurduğu suç imparatorluğunu bırakmak isteyen bir adamın hikayesini konu ediyor. 

 

Ekimde ne izleyelim?

Ölüler Ordusu'nun öncesini anlatan bu filmde gizemli bir kadın, Avrupa'nın farklı yerlerindeki son derece güvenli kasaları soymak için banka memuru Dieter'dan yardım istiyor ve sonra olanlar oluyor...

 

Ekimde ne izleyelim?

Julianne Moore'un başrolünde yer aldığı Oscar ödüllü filmde ünlü bir dilbilim profesörünün Alzheimer hastalığına yakalanması sonucu başına gelen olaylar anlatılıyor.

 

Ekimde ne izleyelim?

Gerçek suç ile sporu harmanlayan bu belgesel dizisi, dünya çapında tartışma yaratan olayları ve skandalları incelerken, ilgili kişilerle yapılan röportajlara da yer veriyor.

 

Ekimde ne izleyelim?

Broadway'deki resmi açılışı öncesinde kaydedilen bu orijinal müzikalde, Prenses Diana'nın göz kamaştırıcı ve yürek burkan hayat öyküsü sahneye taşınıyor.

 

Ekimde ne izleyelim?

BluTV kullanıcılarına özgün bir seyir keyfi sunan ve birbirinden farklı belgeselleri, programları, spor karşılaşmalarını seyircilerle paylaşan discovery+; Robert Irvine’in şimdiye kadar yaratılmış en iddialı uluslararası yemek yarışmasına da ev sahipliği yaparak iştah açıyor.

 

Ekimde ne izleyelim?

Komedyen Jon Stewart’ın 11 Eylül’ün perde arkasına uzandığı uzun metrajlı belgeseli, konunun meraklıları için ideal bir seçki.

 

Ekimde ne izleyelim?

Gerilim, heyecan ve kamera arkası kavgaları! Bu eğlenceli ve aydınlatıcı belgesel dizisinde en sevdiğiniz filmlerin ardındaki öyküleri bizzat setteki isimlerden dinleyeceksiniz.

 

Ekimde ne izleyelim?

2019 Sundance Film Festivali’nden ödüllerle dönen ve geçtiğimiz sene ‘En İyi Belgesel’ ve ‘En İyi Uluslararası Film’ dallarında Oscar’a aday olan Honeyland, Makedonya’da geleneksel yöntemlerle bal yetiştiriciliği yapan bir kadının öyküsünü anlatıyor.

Bonus: Merakla beklenen iki yeni dizi başladı

 

Ekimde ne izleyelim?
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog