EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Etkinlik takvimi: Ajandaları hazırlayın

Konserler, tiyatrolar, sergiler, festivaller olmayınca anladık ki, meğer daha önce ne kadar da renkli ve hareketli bir hayatımız varmış. Neyse ki uzun bir aradan sonra, maske ve aşı kartı şartıyla da olsa pek çoğuna fiziksel olarak katılabilmek yine mümkün oluyor. İsteyenler bazı etkinliklere çevrimiçi de katılabiliyor. Öyleyse pandemi döneminde girdiğimiz mutfaktan artık ufak ufak çıkıyoruz. İşte yakın dönemdeki festivaller, konserler ve sergiler…

profil
BT Ekip
11.09.2021
Etkinlik takvimi: Ajandaları hazırlayın

31 yıldır şehir ve caz kültürünü bir araya getiren Akbank Caz Festivali, bu yıl 1-10 Ekim tarihleri arasında 10 farklı mekanda, Türk caz sahnesinden 100’ün üzerinde sanatçının birbirinden özel performansına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Açılış; Galataport İstanbul Paket Postanesi’nde Elif Çağlar’ın caz ile başka türleri harmanlayan şarkıları ve funk, caz, dünya müziğini repertuvarında birleştiren Defjen Daf Ensemble’ın dokunuşuyla olacak. İlhan Erşahin’den Okay Temiz’e, Özge Fışkın’dan Barış Demirel’e pek çok sanatçıyı izleme fırsatı bulabileceğimiz festivalle ilgili ayrıntılı bilgiye www.akbanksanat.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

 

Etkinlik takvimi: Ajandaları hazırlayın

Konsere gitmeyi ne kadar da özledik değil mi? Şimdi gitmenin tam zamanı! İşte size birkaç konser önerisi…

 • Sertab Erener, 13 Eylül 21.15, İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
 • Kerem Görsev Quartet ‘To Bill Evans’, 15 Eylül 21.00, Zorlu Turkcell Platinum Sahnesi, İstanbul
 • Duman, 15 Eylül 21.00, Emex Otel, Kocaeli 
 • Karsu, 16 Eylül 21.15, Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu, Adana 
 • Nova Norda, 17 Eylül 19.30, IF Performance Hall Beşiktaş, İstanbul 
 • Buika, 17 Eylül 21.30, Zorlu Turkcell Sahnesi, İstanbul
 • Kalben, 17 Eylül 21.00, İzmir +1 Fest Sahnesi,
 • Gaye Su Akyol, 18 Eylül 21.00, İzmir +1 Fest Sahnesi
 • Cem Adrian, 18 Eylül 21.00, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul
 • Murathan Mungan şarkıları Senfonik (Ceylan Ertem, Damla Sönmez ve Demet Sağıroğlu aynı sahnede), 23 Eylül 21.00, Turkcell Vadi, İstanbul 
 • Mor ve Ötesi, 24 Eylül 21.00, Fişekhane Deniz Sahne, İstanbul 
 • Bülent Ortaçgil, 24 Eylül 21.00, İzmir +1 Fest Sahnesi
Etkinlik takvimi: Ajandaları hazırlayın

Stres, kaygı, anksiyete ve sizi huzursuz eden duygularınızla baş etmekte zorlanıyorsanız, dikkat eksikliği ve odaklanma sorunu yaşıyorsanız, ilişkilerinizde istemediğiniz ani tepkilerde bulunuyorsanız ya da kendinizde öz güven ve öz şefkat eksikliği hissediyorsanız, Değişim, Dönüşüm ve İletişim Koçu Raquel Habib tarafından düzenlenen Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Grup Eğitim Programı’ndan faydalanabilirsiniz. Sekiz hafta süren programın müfredatı, Massachusetts Üniversitesi’nden Prof. Doktor Jon Kabat-Zinn tarafından geliştirilen ve Bangor Üniversitesinin sunmuş olduğu programlar temel alınarak Raquel Habib tarafından yenilikçi bir yaklaşımla hazırlanmış. Raquel Habib MBSR programının, belirsizlik ve stres faktörleriyle dolu dünyamızda zorluklarla baş edebilmemizi ve hayatımızda arzuladığımız gerçek değişimi sağlayabilmede en etkin yaklaşımlardan biri olduğunu vurguluyor. 4 Ekim tarihinde başlayacak olan program için kayıt işlemi, eylül ayı sonuna kadar kadar devam edecek. Eğitim bitiminde alacağınız katılım sertifikası ileride MBSR eğiticisi olmanız koşulunda da geçerli olacak. Detaylı bilgi için, www.raquelhabib.com/mbsr tıklayabilirsiniz.

Etkinlik takvimi: Ajandaları hazırlayın

İkonik tarihi yapısı ile İstanbul’un kültür sanat merkezlerinden biri olan Akaretler; şehre dönüşü sanat ile kutluyor. Akaretler; bu yıl 5. ARTweeks@akaretler’de 8-19 Eylül tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor. Akaretler Sıraevler’in A11, A19, A25-27, A35, A37-39, A55 ve F2 numaralı binalarında devam edecek etkinlik; uluslararası 15 çağdaş sanat galerisinin farklı disiplinlerden eserlerini ve koleksiyonerlerin seçkisini keşfetmeye davet ediyor.

Etkinlik takvimi: Ajandaları hazırlayın

Evet pandemide tiyatro izlemek de mümkün oldu ama itiraf etmeli ki tiyatro gibi bir sanat, aynı fiziki koşullarda olunca daha bir keyifli. 25. İstanbul Tiyatro Festivali, 22 Ekim’de perdelerini açıyor. Festival, yurt dışından ve Türkiye’den toplam 25 tiyatro, performans ve dans gösterisini ağırlayacak. 'Bu Zamanda Tiyatro' sloganıyla yola çıkan festival, bu yıl fiziki yapımlardan çevrimiçi gösterimlere, kulak tiyatrosundan çocuk oyunlarına, beyazperde gösteriminden ücretsiz takip edilebilecek panel, söyleşi ve okuma tiyatrolarına uzanan zengin bir programla bir ay boyunca izleyicilerle buluşacak. tiyatro.iksv.org adresinden etkinlik takvimi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. 

 

Etkinlik takvimi: Ajandaları hazırlayın

BASE beşinci kez kapılarını açıyor! Türkiye’nin dört bir yanından, toplam 32 üniversiteden 100 yeni mezun sanatçı adayının 114 eseri, İstanbul’da aynı çatı altında sanatseverlerle buluşacak. Türkiye’nin yeni sanatçı nesline ışık tutan BASE, aynı zamanda galeri, koleksiyonerler, sanatseverler ve yaratıcı endüstrilerin de genç yetenekler keşfetmesine aracı olarak başarılı bir iş yapıyor. Resim, heykel, fotoğraf, video, baskı, grafik tasarım, cam ve seramik, geleneksel Türk sanatları bölümlerinden mezun sanatçı adaylarının ‘rezonans’ temalı eserlerini, 29 Eylül-3 Ekim 2021 tarihleri arasında Tophane-i Amire’de görebilirsiniz. Eş zamanlı olarak, base.ist adresinden de online olarak ziyaret edilebilecek. 

Etkinlik takvimi: Ajandaları hazırlayın

İstanbul Modern’in yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern, çevrimiçi seminerlerle sonbahar döneminde de devam ediyor. Yazın alanındaki sınırlarınızı geliştirebileceğiniz ‘Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ ile ‘Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi Seminerleri’ni gündeme alabilirsiniz. Hem, İstanbul Modern, seminerler kapsamında düzenlenen derslerin tamamına katılanlara Atölye Modern Katılım Belgesi de veriyor.

Modern ve Çağdaş Sanat Tarihi Seminerleri: 5 Ekim-7 Aralık tarihlerinde, salı günleri 19.30-21.30 arasında olacak.

Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, Mario Levi ile: 13 Ekim-1 Aralık tarihlerinde çarşamba günleri 19.30-21.30 saatleri arasında olacak.

Etkinlik takvimi: Ajandaları hazırlayın

Türkiye’nin pandemi kısıtlamalarının ardından gerçekleşecek ilk uluslararası sanat etkinliği olan Contemporary Istanbul, şehirde sanat sezonunu hareketlendirecek. Son yıllarda İstanbul’dan yükselen dinamik çağdaş sanat ortamını öne çıkarmak için dünyanın dört bir yanından galerileri bir araya getiren etkinliğin 16'ncısı, 7-10 Ekim tarihleri arasında Tersane İstanbul’da yapılacak. Detaylı bilgiye www.contemporaryistanbul.com/tr/ adresinden ulaşabilirsiniz. 

Etkinlik takvimi: Ajandaları hazırlayın
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog