#Meeto hareketini anlatan ‘Kadın Dedi ki’ filminin Türkçe altyazılı fragmanı yayınlandı

Hollywood’da kadınların uğradıkları tacizleri ortaya çıkaran #Meeto hareketini anlatan ‘Kadın Dedi ki’ (She Said) filmi, 10 Şubat 2023’de seyirciyle buluşacak. Filmin Türkçe altyazılı ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı

#Meeto hareketini anlatan ‘Kadın Dedi ki’ filminin Türkçe altyazılı fragmanı yayınlandı

New York Times’ın Pulitzer ödüllü soruşturmasına dayanan ‘Kadın Dedi ki’ (She Said) filmi önümüzdeki yıl seyirciyle buluşacak. Maria Schrader’in yönettiği, Rebecca Lenkiewicz’in yazdığı, başrollerinde Carey Mulligan ve Zoe Kazan’ın rol aldığı filmin Türkçe altyazılı ilk fragmanı geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Film, Hollywood’da cinsel taciz konusu hakkında onlarca yıldır süren sessizliği bozan #Meeto (#Bende) hareketinin başlamasını ve Amerikan kültürünü sonsuza dek değiştirmesini anlatıyor.

Mulligan ile Kazan’ın, birlikte bir neslin en önemli haberlerinden birini yapan New York Times muhabirleri Megan Twohey ile Jodi Kantor’ı canlandırdığı film; New York Times’ın çok satan ‘She Said: Breaking the Sexual Harassment Story That Helped Ignite a Movement’ adlı kitabına dayanıyor. Filmin yapımcıları ise Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog