EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Netflix’in yeni Türk yapımı filmi Romantik Hırsız’a ön bakış

Başrollerinde Birkan Sokullu ve Esra Bilgiç’in rol aldığı, Recai Karagöz’ün yönettiği Romantik Hırsız, 14 Mart Perşembe günü Netflix’te seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Bir sanat hırsızı ile bir polis arasındaki yarım kalmış aşkı ve kovalamacayı anlatan film, seyirciye görsel şölen sunuyor

profil
BT Ekip
13.03.2024
Netflix’in yeni Türk yapımı filmi Romantik Hırsız’a ön bakış

Peş peşe ekrana getirdiği Türk yapımlar sadece Türkiye’de değil, dünya çapında ses getiren Netflix, 14 Mart Perşembe günü seyirciyi yeni bir Türk yapımıyla buluşturuyor: Romantik Hırsız.

Recai Karagöz’ün yönettiği, senaryosunu Pelin Karamehmetoğlu’nun kaleme aldığı, yapımcılığını Saner Ayar ve Hakan Karamahmutoğlu’nun üstlendiği Romantik Hırsız, adından da anlaşılacağı gibi aşkla suç dünyasının iç içe geçtiği bir film. Birkan Sokullu ile Esra Bilgiç’in başrolleri paylaştığı filmde Fırat Tanış, Ushan Çakır, Osman Alkaş, Nil Keser ve Hakan Ummak da rol alıyor.

Film, Budapeşte’da soygun sahnesiyle başlıyor. Bir süredir dünyanın yüksek güvenliğe sahip müzelerinden değerli tabloları çalan bir hırsız, Budapeşte’deki bir müzeden yine bir tablo çalmayı başarıyor.

Hemen ardından Budapeşte’den İstanbul’a geçiyoruz ve Interpol'ün Sanat Suçları Birimi’nde çalışan başarılı bir polis memuru olan Alin ile tanışıyoruz. Alin ve ekip arkadaşının, dünyanın farklı yerlerinden sanat eserlerini çalan bu hırsızın peşinde olduğunu görüyoruz. Alin, yaptığı incelemeler sonucunda bu başarılı sanat hırsızının her zaman müzelerdeki en değersiz tabloları çaldığını, tabloların ortak noktasının ise aşkla ilgili olmalarının olduğunu fark ediyor. Ve tüm bu ipuçları Alin’i, hırsızın bir sonraki soygun adresine götürüyor: İstanbul Resim Heykel Müzesi…

Alin, hırsızı yakalamak için İstanbul Heykel Müzesi’nde harekete geçtiğinde, hiç beklemediği bir durumla karşı karşıya kalıyor. Sanat düşkünü bu hırsızın, bir zamanlar aşık olduğu ve evlenmek üzereyken aniden ortadan kaybolan, milyoner iş adamı Güney'den başkası olmadığını görüyor. Ve Alin'in artık tek bir amacı oluyor: Güney'le yeniden yüzleşmek ve onu suçüstü yakalamak… 

Filmin en dikkat çeken yanı, başarılı sanat ve görsel yönetmenliği… Film boyunca Alin’in taktığı mücevherler göz doldururken, Alin’in eski sevgilisini yakalamak için gittiği Prag’ta geçen sahneler de adeta şehrin gönüllü turizm elçiliğini yapıyor. Büyüleyici Prag manzarası eşliğinde geçen sahnelerde Güney’in yeni bir soygun macerasını ve Alin’in onu yakalamak için girişimlerini izliyoruz. 1 saat 39 dakikalık filmin sonu ise kimilerini mutlu edebilecekken, kimilerine de ‘Aşk için neler yapılabilir, aşk her şeyi affeder mi?’ sorularını sordurabilir.

Sonuç olarak etkileyici manzaralar eşliğinde,1.5 saatlik hoşça vakit geçireceğiniz bir film izlemek isterseniz, Romantik Hırsız’ı tercih edebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki
Haberler