EĞLENCE - KÜLTÜR SANAT

Netflix'te izleyebileceğiniz 5 yaz filmi

Yaz atmosferini film seçimleri ile pekiştirmek isteyenler için Mert Uzbay, içimizi ısıtan, iyi hissettiren ve güldüren 5 yaz filmini bir araya getirdi.

profil
Mert Uzbay
18.06.2021
Netflix'te izleyebileceğiniz 5 yaz filmi

Yönetmen: Claire Scanlon
Oyuncular: Zoey Deutsch, Glen Powell, Lucy Liu
IMDb: 6,5
Tür: Romantik Komedi

New York’ta çalışan iki genç asistan yoğun iş temposu içerisinde patronlarının hayatını kurtarmaktadır. Gece gündüz çalışıp canlarını dişlerine takmalarına rağmen maddi olarak bir türlü rahata kavuşamayan iki kafadarın aklına oldukça ilginç bir plan gelir: Patronlarını bir araya getirip aralarında duygusal bir bağ oluşturmak… Bu amaçla oldukça ilginç yollara başvuran ikilinin macerası romantik komedi sevenler için biçilmiş kaftan. 


Yönetmen: Jennifer Kaytin Robinson
Oyuncular: Gina Rodriguez, LaKeith Stanfield, Britanny Snow
IMDb: 6,2
Tür: Romantik Komedi

Jenny (Gina Rodriguez) hayatının iş teklifini alınca 9 yıllık ilişkisi zora girer. İşi için San Francisco’ya taşınması gereken Jenny erkek arkadaşının uzak mesafe ilişkisi istememesi sebebiyle terk edilir. Yaşadığı yıkımı atlatmak için yakın arkadaşlarıyla son bir maceraya atılmaya karar veren Jenny’i ise kahkaha ve hüzün dolu bir yolculuk beklemektedir. 


Yönetmen: Kyle Newacheck
Oyuncular: Adam Sandler, Jennifer Aniston, Luke Evans
IMDb: 6,0
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç

New York’ta yaşayan polis ve eşi sönmekte olan evliliklerini canlandırmak üzere Avrupa’ya tatile gitmeye karar verir. Yaşadıkları bütün problemleri geride bırakıp Avrupa’nın yolunu tutan çiftimizin tatili ise dost canlısı bir milyarderin yatında düzenlediği parti sonrası kabusa döner. Yaşlı milyarderin partide öldürülmesi sonucu işler karışır. Daha da kötüsü ise çiftimiz bu cinayetin baş şüphelisi olarak gösterilmektedir!


Yönetmen: William Bindley
Oyuncular: K.J Apa, Maia Mitchell, Norman Johnson Jr.
IMDb: 5,6
Tür: Romantik Komedi

Şikago’da yaşayan bir grup genç üniversiteye gitmeden önceki son yaz tatillerinde doyasıya eğlenmek üzere plan yapar. Üniversiteye gitmeden önceki son tatillerinde bir taraftan aile ilişkileri, aşk ve arkadaşlığı yeniden keşfeden gençler bir taraftandan da yetişkin olmanın beraberinde getirdiği sorumluluklarla başa çıkmaya çalışır. 


Yönetmen: Amy Poehler
Oyuncular: Amy Poehler, Rachel Dratch, Ana Gasteyer
IMDb: 5,5
Tür: Macera, Komedi, Dram

Amy Poehler imzalı bu komedi, 50. yaş gününü kutlamaya hazırlanan Rebecca ve onun arkadaşlarının hikayesine odaklanıyor. İzleyicisine oldukça samimi bir atmosfer vaad eden filmde Rebecca ve arkadaşları yıllar sonra tekrar bir araya gelir ve geçmişte yaptıkları seçimleri gözden geçirmeye karar verir.
 

Bonus: En sevilen 10 gençlik filmi


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog