EĞLENCE - ÜNLÜLER

Bensu Soral SosyalBen Vakfı için çorap tasarladı

Türkiye’de ve dünyada dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefleyen yeni neslin sivil toplum kuruluşu SosyalBen Vakfı 2020 Gönüllü Elçisi Bensu Soral, birbirinden renkli ve eğlenceli tasarımlara sahip çoraplar tasarladı.

profil
BT Ekip
02.12.2020
Bensu Soral SosyalBen Vakfı için çorap tasarladı

Taşımalı eğitimin bulunduğu bölgelerde SosyalBen Çocukları’nın yeteneklerini keşfetmeleri, geliştirmeleri ve bu kapsamda da yetenekleri doğrultusunda yönlendirmelerini desteklemek, ufuklarını genişletmek, özgüvenlerini güçlendirerek daha mutlu bireyler olarak yetişmelerine katkı yapmak, paylaşım ve toplumsal bilinci kazanmalarını sağlamak amacıyla faaliyetler gerçekleştiren vakfın Gönüllü Elçisi Soral; yeteneklerinin farkında güçlü nesillerden oluşan bir toplum vizyonu oluşturmak için çocukların hayallerine destek oluyor. 
SosyalBen Vakfı Gönüllü Elçisi Bensu Soral, “'Her yolculuk bir hayalle başlar ve onun gerçekleşmesiyle devam eder. SosyalBen Vakfı ile #HayaldenGerçeğe diyerek çıktığımız yolculuğumuzda, çocuklar hayal kurabilsin ve hayallerine bir adım daha yaklaşsın istedim. Tasarladığım renkli çoraplar sayesinde çocukların hayallerini yetenekleriyle gerçeğe dönüştürecek olmaları beni çok heyecanlandırıyor. SosyalBen Vakfı Gönüllü Elçisi olarak, çocuklarımızın hayallerine bir renk de siz ekleyin, bir hayalin sonucu olan bu ürünü satın alarak SosyalBen Çocukları’ na destek olun.”  diyerek duygularını ifade etti.

 


SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi ise; “SosyalBen Vakfı Türkiye’de ve dünyada gerçekleştirdiği fiziki ve dijital sahalarında, resim, müzik, dans, spor, yaratıcı yazarlık, kısa film, fotoğraf, yaratıcı drama, icat gibi farklı temalardaki atölye çalışmalarıyla sosyal benliğinin ve yeteneklerinin farkında olan güçlü nesillerden oluşan bir toplum hayal ederek çocukların geleceği için çalışıyor. 11 ülkede, 72 ilde, 45 bin çocuğun hayatına gönüllü ve destekçilerimizin el birliğiyle dokunduğumuz çalışmalarımızda çocuklarımızın yeteneklerini çok önemsedik. Bu yeteneklerin gelişmesinde gayretimiz SosyalBen Çocukları’nın ve bizim kurduğumuz hayallerle pekişti. Umarım çok daha fazla çocuğun hayal dünyasına katkı sağlayarak, yeteneklerinin farkında olan mutlu bireylerden oluşan bir toplum yaratma hayalimize bir adım daha yaklaşırız.”


Soral’ın 3 farklı renkte tasarladığı parfümlü 2’li kutu çoraplar SosyalBen Çocukları’nın #HayaldenGerçeğe yol almalarına destek olurken, yeni yıl hediyesi olarak sevdiklerinizi mutlu etmek için bir alternatif oluyor. #HayaldenGerçeğe söylemiyle çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı ve Bensu Soral, SosyalBen Store aracılığı ile Lidyana.com’da satılan çoraplar ile çocukların hayallerine yaklaşmaları için herkesi desteğe davet ediyor.

Mutlaka okuyun: Kadın tasarımcılar Mor Çatı Vakfı'nin 30. yılı için tasarladı


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog