EĞLENCE - ÜNLÜLER

İlhamı Katniss Everdeen

Açlık Oyunları (Hunger Games) film serisinin son bölümüyle beyazperdeye dönen Jennifer Lawrence bugünlerde verdiği demeçler ve galalarda giydiği kıyafetlerle gündemde.

profil
BT Ekip
05.11.2015
İlhamı Katniss Everdeen
Jennifer Lawrence, Hollywood’da kadın ve erkekler arasındaki eşitsiz gelir dağılımı hakkında etkileyici bir yazı kaleme almıştı. Oscarlı oyuncu, bu yazıyı başrolünü oynadığı Açlık Oyunları filmindeki Katniss Everdeen karakterinden etkilenerek yazdığını açıkladı.

Jennifer Lawrence, Açlık Oyunları serisinin son filminin galası için Berlin’deydi.

Kırmızı halıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Lawrence, kadın oyuncuların daha az ücret alması hakkında başlattığı tartışmaya da değindi. Gelir eşitsizliğiyle ilgili bir yazı kaleme alan genç oyuncu, bu konuda filmde canlandırdığı Katniss Everdeen karakterinden ilham aldığını belirtti.

Suzanne Collins’in  yazdığı aynı adlı kitap serisinden uyarlanan film çin Lawrence, “Katniss karakterinden ilham almamam imkansızdı. Daha kitabı okurken etkilendim ve bu yüzden rol teklifini kabul ettim. 4 yıl boyunca bu karaktere bürünüp onun gücünden etkilenmemem mümkün değildi” dedi. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog