EĞLENCE - ÜNLÜLER

Sofia Vergara, Netflix için dünyanın en ünlü kadın gangsteri Griselda Blanco oldu

49 yaşındaki güzel oyuncu Sofia Vergara, Netflix için çekilen mini dizide Kolombiyalı uyuşturucu baronu Griselda Blanco olarak kamera karşısına geçiyor. Miami kokain ticaretini yürüttüğü ortaya çıkan Griselda Blanco’yu daha önce ‘Cocaine Godmother’ filminde Catherina Zeta-Jones canlandırmıştı

Sofia Vergara, Netflix için dünyanın en ünlü kadın gangsteri Griselda Blanco oldu

Güzel oyuncu Sofia Vergara, Netflix’in yeni mini dizisi ‘Griselda’da daha önce hiç oynamadığı bir rolü üstleniyor ve dünyanın en belalı kadınlarından biri olarak kabul edilen Kolombiyalı uyuşturucu baronu Griselda Blanco’yu canlandırıyor. 49 yaşındaki Vergara’nın, Medellin karteli için Miami kokain ticaretini yürüttüğü ortaya çıkan Griselda Blanco rolünde kamera karşısına geçtiği sahnelerden ilk kare geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Vergara’nın yanı sıra Alberto Guerra, Vanessa Ferlito, Alberto Ammann, Christian Tappan, Diego Trujillo, Paulina Davila, Gabriel Sloyer, Juliana Aidén Martinez, Martin Rodriguez ve José Zúñiga gibi isimlerin rol aldığı dizi; Griselda Blanco’nun gerçek hikayesini ve Kolombiya’dan Miami’ye uyuşturucu kaçakçılığına nasıl öncülük ettiğini anlatacak.

Tarihin en büyük uyuşturucu kartellerinden birini yaratan ve aynı zamanda ilk kadın suçlu milyarder olduğu söylenen Blanco’yu merkeze alan dizinin baş yapımcılığını da Sofia Vergara üstleniyor. Dizi, ilk bölümü Doug Miro ile birlikte yazan Ingrid Escajeda tarafından yaratıldı.

200’den fazla cinayetten sorumlu olduğu söylenen ve dünyanın en tehlikeli kadınlarından biri olarak görülen dört çocuk annesi Griselda Blanco; 1943’te Kolombiya’da doğdu. İlk cinayetini henüz 11 yaşındayken işledi ve kurbanı da 10 yaşında bir çocuktu. Daha sonra acımasız bir suçlu haline geldi.

Birden çok kez evlenen Griselda Blanco’nun dört çocuğu oldu ve en küçüğüne dünyanın en ünlü film karakterlerinden biri olan gangster Michael Corleone’nin adını verdi. Blanco, 80’lerde ikisi uyuşturucu tacirlerine, biri de 2 yaşındaki bir çocuğa ait olan üç cinayetten hapse girdi. 2004’te serbest bırakıldı ve Kolombiya’ya sürüldü. 2012’de 69 yaşındayken bir motosikletçi tarafından Medellin’deki bir kasap dükkanının önünde vurularak öldürüldü.

Blanco daha önce 2018 yılında çekilen ‘Cocaine Godmother’ filminrde Catherine Zeta-Jones tarafından oynanmıştı.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog