GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Bebek bakım ürünlerinin hiç bilmediğiniz alternatif kullanımları

Bebeklerin hassas cildine özel olarak üretilen bebek bakım ürünlerini makyaj temizliğinden çatlak oluşumuna pek çok amaçla kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Sağlıklı ve etkili bir bakım alternatifi olarak bebek ürünleri hakkında bilinmeyenleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
02.12.2019
Bebek bakım ürünlerinin hiç bilmediğiniz alternatif kullanımları

Makyaj bloggerlarının şaşırtıcı keşfini açıklıyoruz: Makyaj temizliği için Dalin bebek şampuanı ! Makyaj temizliği amacıyla kullandığımız ürünler cildimizin sağlığı ile doğrudan ilgili. Tüm yüz makyaj temizliğiniz için kullanabileceğiniz Dalin bebek şampuanı, rimeli bile kolayca temizleme özelliği ile ideal çözüm sunuyor. Ayrıca doktorlar tarafından da göz temizliği amacıyla öneriliyor ve göz yakmayan formülüyle pek çok faydayı aynı anda sunuyor.

Pürüzsüz ve kalıcı makyajın sırlarından biri şüphesiz ‘makyaj bazı’. Temizlenmiş ve nemlendirilmiş cildinize ilk aşamada baz uygulayarak pürüzsüz bir katman elde edebilirsiniz. Bu sayede fondötenin kalıcılığı artacak ve makyaj sabitlenecektir. Bebeklerin hassas cildini pişiğe karşı korumak amacıyla üretilen pişik kremini her yaşta tahrişe karşı kullanabileceğiniz gibi tok ve kremsi dokusuyla ideal bir nemlendirici ve makyaj bazı olarak da değerlendirebilirsiniz. 


Işıltılı görünüm geçtiğimiz yazdan kışa taşınan trendlerden… Yüz makyajında olduğu kadar dekolte bölgesi için de bu trendi yakalamak isteyenler için pratik ve doğal bir önerimiz var. Avucunuza birkaç damla bebek yağı alıp üzerine vücut simi ya da tırnağınızla kazıyarak az bir miktar metalik far ekleyin. Bu ikiliyi parmağınızla dairesel hareketler ile karıştırın, ardından dilediğiniz bölgeye sürün ve ışıltınızla parlayın!


Hızlı kilo değişimleri ve mevsim geçişleri gibi hayatımızın pek çok döneminde karşımıza çıkan çatlaklar için doğal ve etkili bir ürün arıyorsanız bebek yağını denemelisiniz. Bebek yağı, hamilelik dahil olmak üzere yaşamınızın her döneminde yoğun nemlendirici olarak kullanabileceğiniz sağlıklı bir alternatif. Vücudunuzu her duştan sonra nemlendirebileceğiniz bebek yağı, topuklar ve dirsekler için de aklınızda bulunsun!


Makyajın yüzünüzde gün boyu belli bir kalitede kalması için alabileceğiniz önlemlerden biri ‘makyaj pişirme’ olarak da anılan pudralama yöntemi. Profesyonel makyaj uzmanları tarafından uygulanan bu güzellik sırrı genellikle transparan pudra kullanılarak yapılıyor. Makyaj uzmanlarının bir diğer sırrı ise bu işlem için bebek pudrası kullanmak! Makyaj pişirme tekniğinde, göz altı da dahil olmak üzere kapatıcı uygulanan bölgelere pudra sürüyor ve 10 dakika kadar bekliyorsunuz. Böylece vücut ısınızın etkisiyle kapatıcı sabitleniyor ve saatler sonra bile terleme gibi nedenlerle makyajınızın akması önleniyor. Ayrıca çok daha pürüzsüz ve aydınlık bir görünüme kavuşuyorsunuz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog