GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Cildinizi pırıl pırıl yapacak en iyi 10 vücut yağı

Cildimiz yaz aylarında güneşin, denizin ve havuzun etkisiyle genellikle nemini kaybeder ve kurur. Ama doğal bileşenler içeren vücut yağları, kuruyan cildinizi anında nemlendirerek sağlıklı görünmesini sağlıyor. Eylem Bilgiç, doğal ışıltılarıyla cildinizi nemlendirirken pırıl pırıl görünmesini sağlayan en iyi 10 vücut yağını sizler için derledi

profil
BT Ekip
18.07.2023
Cildinizi pırıl pırıl yapacak en iyi 10 vücut yağı

Şehrin kendine has dokusundan ve Mısır Çarşısı’nın değerli otantik baharat kokularından ilham alınarak yaratılan Atelier Rebul İstanbul Koleksiyonu’nun genişleyen ürün yelpazesi içerisinde İstanbul Işıltılı Vücut Yağı da bulunuyor. Yeni İstanbul Işıltılı Vücut Yağı, doğal ve mineral kökenli inci tanecikleri sayesinde cildi ve saçı besleyip, yumuşatıp aydınlatırken Mısır Çarşısı'ndan ilham aldığı imza notalarıyla cilde hem gizemli bir koku, hem de ışıltı katıyor. 


Nuxe’ün ikonik ışıltılı yağı Huile Prodigieuse, 1991 yılından beri Nuxe’ün doğal formülasyon konusundaki uzmanlığıyla üretiliyor. Vegan ve temiz formüle sahip yağ, %98 oranında doğal kaynaklı bileşenler içeriyor: Tsubaki, Macadamia, argan, hodan, kamelya, fındık ve tatlı badem. Cilde ve saça olan yakınlıkları nedeniyle seçilen bu yağlar çok amaçlı fayda sağlıyor. Huile Prodigieuse, artık kullanışlı seyahat versiyonuyla artık gittiğiniz her yerde size eşlik edecek. Günün her saatinde cildini ışıltıyla aydınlatmak isteyenler, Huile Prodigieuse Or Roll-On!’u rahatlıkla yanlarında taşıyabilecekler.


Sinoz, müdavimlerine vazgeçemeyecekleri bir ürün daha sunuyor; Sinoz Shimmer Mucizevi Işıltılı Saç ve Vücut Bakım Yağı. Bu yağ, yaz boyunca yanınızdan ayıramayacağınız tek ürün olmaya aday. Yoğun sedef pigmentleri ile kusursuz ışıltıyı birleştiren Sinoz Shimmer Mucizevi Işıltılı Saç ve Vücut Bakım Yağı, içeriğinde bulunan 16 değerli yağ ile cildinize kusursuz bir ışıltı sağlarken aynı zamanda bakım yapıyor. Yağ; içeriğinde bulunan yoğun sedef pigmentleri ile kusursuz ışıltıya anında kavuşmayı ve efsane cheesecake kokusuyla cildinizi şımartmayı vaadediyor. Ayrıca doğanın 16 değerli yağının özel formülü ile cildinize onarıcı ve nemlendirici bakım sağlıyor. 


Yves Rocher Monoi Işıltı Veren Saç ve Vücut Yağı’nın içeriğindeki cilt tarafından kolayca emilen, hafif dokulu, ışıltılı bir yağ. Kullanıldığı an tende yazı ve güneşi çağrıştıran, egzotik kokusu ile herkesi büyülüyor. Cildi derinlemesine nemlendiren ve ciltteki bronzluğu artıran yağ, aynı zamanda saçların yumuşacık ve parlak olmasını sağlıyor. Kullanmadan önce çalkalanan Işıltı Veren Monoi Yağı saçlara ve cilde masaj yaparak uygulanıyor.


Sephora Collection’ın kuru vücut yağı ile cildinize iyi bakın. İpeksi, yağsız dokusu evde kendinizi şımartmak için birebir. Cildi gün boyu besleyen, daha esnek ve yumuşak yapan vücut yağı, üç ayrı kokuda mevcut: Hindistan cevizi kokusu, argan kokusu, monoi kokusu... Vücut yağı, %99 oranında doğal kökenli bileşenler içeriyor. Cildi nemlendiren ve hafif kokulu bir örtü ile sarmalayan kuru, hoş bir dokusu bulunuyor. 


Etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanan Bio-Oil Cilt Bakım Yağı, yaz mevsiminde de ihtiyacınız olan cilt bakımını sunuyor. Hafif yapısı sayesinde yağlı bir his bırakmadan, cilt tarafından hızlı bir şekilde emilen Bio-Oil, kırışıklık ve leke görünümünü azaltıyor. Günlük banyo/duş rutini, sabun ve su kullanımı ile nemini kaybeden cildi yağlandırmadan nemlendiren Bio-Oil, cilde pürüzsüz ve aydınlık bir görünüm kazandırıyor. Formülünde yer alan papatya, biberiye, lavanta ve kalendula yağlarıyla birlikte A ve E vitaminlerinin yanı sıra çok özel bir etken madde olan PurCellin Oil™’i bulunan Bio-Oil’i yüz ve vücudunuz için kullanabilirsiniz.


Caudalie’in organik türevli ve değerli yağlar içeren iki bakım yağı beslenmiş, sıkı ve ışıltılı bir cilt için yaz boyunca vazgeçilmeziniz olacak. Pürüzsüzleştirici & Işıltı Verici Bakım Yağı; incir yaprağının yumuşak üst notalarıyla cildi sarıyor, sedir ağacı alt notalarıyla Hindistan cevizi sütü ve yeşil incir orta notalarını buluşturuyor. Antioksidanlar bakımından zengin içeriğiyle hem cildi yaşlanma belirtilerine karşı koruyor, hem de saçları besliyor. Caudalie’in aynı isimli aromalı parfümden ilham alınarak geliştirilen Soleil des Vignes Bakım Yağı ise canlı ve aydınlık bir cilt görünümü sunuyor ve yaz kokusuyla cildi sarıyor. Portakal çiçeği, yasemin, Hindistan cevizi ve vanilya notalarıyla öne çıkıyor.


Sürdürülebilirliği odağına alarak vegan ve doğal içerikli ürünler yaratan We Are Paradoxx’un Super Fuel Face, Hair + Body Oil’i; %100 doğal kuru yağ uygulamasıyla yüz, vücut ve saçlara nemlendirici bakım yapıyor. Formülündeki maracuja, abyssinian ve argan yağları cildi ve saçı besleyip yumuşatırken çok sayıda vitamin ve antioksidan içeriği sayesinde koruyor ve onarıyor.


Biraz ekstra nem ve ışıltı için L’Occitane’in Almond Supple Skin Oil’ine (Badem esnek cilt yağı) başvurabilirsiniz. Bu yağ, yüzde 50'den fazla omega 6 zengini badem yağı ve omega 3 içeren kamelya yağı ile formüle edilmiş. Cilde anında nüfuz ediyor ve gün boyu sürecek bir ışıltı bırakıyor. Badem şeklindeki şişesi, sprey başlığına sahip ve bu sayede mikro damlacıklar halinde dağıttığı yağ ile uzun süreli bir nemlendirme sağlıyor. Badem yağı ve ketencik yağının kusursuz kombinasyonu ile daha sıkı, daha pürüzsüz ve daha dolgun bir cilt sunuyor.


Cildin elastikiyetini artırmayı destekleyen Noodle & Boo Cilt Dayanıklılığını Artırıcı ve Yenileyici Yağ, kuru ve kaşıntılı cildin rahatlamasına yardımcı olur. Ürün, cilt rahatsızlıklarını gidermek için nemlendirici banyo yağı olarak kullanılabilir. Hamilelik sırasında kullanılmak üzere formüle edilmiştir. Ürünü buradan satın alabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler