GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Doğal bakım yağlarıyla ilgili 3 sır

Cilt bakımında tercihiniz doğallıktan yanaysa size çok güzel önerilerimiz var. Doğanın gücüyle cildinizi yenileyip, onarımına destek verecek doğal yağlarla lekelerden kırışıklığa birçok cilt sorununa doğal çözümler sunabilirsiniz.

profil
Nilay Yalçınkaya
30.08.2019
Doğal bakım yağlarıyla ilgili 3 sır

Şahane bir antioksidan olan kuşburnu çekirdeği yağı, özellikle lekeli ve lekeye yatkın ciltler için ideal. İçerdiği yüksek oranda C vitamini ile yüzdeki lekelerin oluşmasını engellemeye ve olan lekelerin de renginin açılmasına destek veriyor. Ayrıca ince çizgi ve kırışıklara karşı da etki sunuyor. Tabii düzenli kullanım şart. 


Belki ilk defa duyuyor olabilirsiniz ama incir çekirdeği yağı, kullandığınız zaman vazgeçemeyeceğiniz yağlar arasında. Çok değerli ve etkili olan bu çok amaçlı yağ, onarıcı ve yenileyici özellikleriyle öncelikle aşırı kuru ve çatlamış ciltler için iyi bir nemlendirici. Topuk, el-ayak, dirsek gibi çok kuru ve hassas bölgeleri yumuşatmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca dudaktaki uçuklar için de etkili ve iyi de bir nemlendirici. Sivilce ve gözenek gibi cilt problemleri yaşıyorsanız da bu yağa bir şans verin.


Hücre yenileyici özelliğiyle dikkat çeken sarı kantaron yağı, her evde bulunması gereken çok değerli bir yağ. Özellikle yara, yanık ve izler üzerinde etkili olduğundan cildinizi yenilemek ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olmak için etki sağlıyor. Özellikle yaz aylarında güneşin cilt üzerinde yarattığı tahribatları onarmak için ideal.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog