GÜZELLİK - CİLT BAKIMI

Kışa özel 10 fondöten önerisi

Kış aylarında yüzümüzün bronzluğu kaybolduğu için için renk dengesizlikleri ortaya çıkıyor ve kuruma başladıkça lekeler belirginleşiyor. Bu durumda da kullandığımız veya kullanacağımız fondötenin kapatıcı ve nemlendirici içerikli olması oldukça önemli. Kışa özel en iyi 10 fondöten yazımızda...

profil
BT Ekip
07.01.2020
Kışa özel 10 fondöten önerisi

Nemli yapısıyla cildine kusursuz bir şekilde uyum sağlıyor ve mükemmel gösteriyor. Cilt rengi ile o kadar iyi bir uyum sağlıyor ki, cildi eşitliyor ve kusurları gizliyor. Çok rahat bir şekilde uygulandığı ve asla yoğun görünmediği için, soğuk kış günlerinde bu fondöten bizim favorilerimizden.


Yağlı ve parlamaya müsait ciltlerin en büyük problemi uygulanan makyajın bir tık daha savunmasız olması. Make Up For Ever’ın özel matlaştırıcı etkili formülüyle bu soruna sahip olan ciltler de kalıcı makyajın keyfine varıyor.


MAC’in suya dayanıklı formülüyle göz dolduran bu fondöteni terleyen ve yağlanan cildinize karşı kusursuz makyajınızı ayakta tutuyor.


Kalıcılığıyla meşhur All Nighter serisinin gözde ürünlerinden biri olan bu fondöten modern-mat bitişi ve tam kapatıcı özelliğiyle cezbediyor. Yüksek pigmentli yağsız formülüyle rahat bir kullanım sağlayan All Nighter fondöten, kalıcı makyajın imza isimlerinden.


Ciltteki ekstra yağı emen formülüyle cilt parlamasını engelleyen ve makyajın dayanıklılığını artıran bu fondöten kremsi, hafif dokusu ve uzun süre kalıcılık sözünü yerine getirmesiyle gönülleri fethediyor.


Kusursuz bir ten makyajı sağlayan yüksek kapatıcı özelliği ile şaşırtıcı şekilde doğal görünüm veren Giorgio Armani Power Fabric uzun süre kalıcı sonuç veriyor. Ciltteki pürüzleri harika bir şekilde gizlerken aynı zamanda sağlıklı bir görünüm ortaya çıkarıyor.


Karma ve yağlı ciltler için özel olarak geliştirilen yapısıyla mat ve gözeneksiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyor. İçerisinde bulunan mikro pudra tanecikleri ile pudradan aşırı matlaşmış, kalıp gibi duran bir görünümden ziyade mat fakat daha doğal duran bir cilt sağlıyor. Ayrıca gözenek pürüzsüzleştirici etkisi ile gözenek küçültücü bir baz kullanmanıza gerek kalmadan iki işi tek bir ürünle yapabilmenize yardımcı oluyor. 


Eğer pürüzsüz ve fotoğraflarda yüksek çözünürlüklü bir etkinin peşindeyseniz, NYX Professional Makeup’ın HD fondöteninin mutlaka denemelisiniz. Işığı yansıtan teknolojisiyle, bu fondöteni sürdüğünüz günler, fotoğraflarda harika görüneceksiniz.


Hem yüksek kapatıcılık hem matlık hem de çok uzun süre kalıcılık sağlayan bu ürünün daha sürerken ne kadar kapatıcı ve kalıcı olduğunu hissedeceksiniz. Verdiği matlık ve gün boyu kalıcılık ise uzun ve yoğun günlerin tercihi olacak cinsten. 


Eğer bu kış hem çok kalıcı, hem de uygulaması ve ciltte taşıması rahat bir fondöten arıyorsanız, önerimiz Lancôme Teint Idole Ultra Wear. Ciltle harika bir şekilde bütünleşip cilt tonunu eşitlerken, gün boyu da varlığını unutturan ince yapılı bir fondöten.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog