GÜZELLİK - KENDİN YAP

Bilmeniz gereken 3 aromaterapi yağı

Bu soğuk havalarda daha iyi hissetmek için aromaterapinin gücünden yararlanmaya ne dersiniz? İşte tanışmanız gereken sihirli yağlar.

profil
Nilay Yalçınkaya
12.01.2020
Bilmeniz gereken 3 aromaterapi yağı

Kokuların üzerimizde duyusal olarak çok güçlü etkileri olduğu bir gerçek. Aromaterapide çok kullanılan ve iyileştirici etkilere sahip olan uçucu yağlarla enerjinizi anında yükseltip rahatlayabilirsiniz. Mesela başınız ağrıdığında, yorgun veya gergin hisettiğinizde evde ya da ofiste buhurdanlığa damlatacağınız birkaç damla uçucu yağla çok daha iyi hissedeceksiniz. 

Canlandırıcı etki için :Portakal, greyfurt ve bergamot yağları enerjinizi yükseltmek için ideal. Bunlardan birer damla buhurdanlığınıza ekleyip kendi karşımınızı yapabilirsiniz.

Rahatlatıcı etki: Uyku problemi, gerginlik ve stresin olumsuz etkilerinden kurtulmakmiçin lavanta yağı şahane bir seçim.

Sakinleştirici etki: Gülün zarif ve sakinleştiri etkisi üzerinizdeki negatif enerjiyi atmak için de şahane. Yorgunluk, baş ağrısı, migren ve depresyon durumlarında tercih edilen gül uçucu yağıyla çok daha huzurlu bir hisse sahip olabilirsiniz. Afrodizyak etkili olduğunu da hatırlatalım.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog