GÜZELLİK - MAKYAJ

20’li yaşlar için 5 pratik makyaj tüyosu

O eyeliner’ın çizgisi bir türlü istediğiniz gibi olmuyor, bir saat içinde rujunuzdan eser kalmıyor, hele fondöten konusuna hiç girmeyelim. Makyaja ne kadar meraklı olsak da bazen bazı zorlukların üstesinden gelemiyoruz. En çok yapmakta zorlanılan ve kafa karıştıran 5 makyaj uygulaması için pratik uygulama ipuçları derledik. Unutmayın burada önemli olan hata yapmaktan korkmamak!

profil
BT Ekip
26.03.2016
20’li yaşlar için 5 pratik makyaj tüyosu

Aynaya bakarken çenenizi aşağıya doğru eğin. Bu sayede daha göz kapaklarınızın üzerine daha düzgün bir şekilde çizgi çizebileceksiniz. İlk önce bir göz kalemiyle çizgi çekin, daha sonra sabitlemek için likit bir eyeliner’la çizginin üzerinden geçin. Hatalarınızı düzeltmek istiyorsanız pamuklu bir çubuğun üzerine biraz krem dökerek istediğiniz alanı düzeltin. Göz makyajı çıkarıcı sıvılar genelde yağlı bir formda olduğu için bu noktada gözünüze zarar vermeyecek makyaj çıkarıcı bir krem kullanmakta fayda var.

20’li yaşlar için 5 pratik makyaj tüyosu

Öncelikle dudaklarınızın pul pul görünümünden kurtulmak için üzerinden kullanmadığınız bir diş fırçasıyla geçin. Yumuşaması için nemlendirici uygulayın. Dudak kalemi ile dudak çizgilerinizin üzerinden geçin, taşırmayın. Dudak kaleminin doğal bir tonda ya da rujunuzla aynı tonda olmasına dikkat edin. Sonrasında rujunuzu sürün. Bir peçeteyle dudaklarınıza hafifçe bastırın.  Daha sonra bu peçete üzerinden dudağınıza rujunuzu sabitlemek için pudra uygulayın. Ardından bir kez daha rengi netleştirmek için rujunuzu sürün. Eğer gün içinde dudağınızın kuruduğunu hissederseniz, dudağınızın ortasına dudak nemlendiricisi sürebilirsiniz. Bu sayede çatlamaların önüne geçmiş olursunuz.

20’li yaşlar için 5 pratik makyaj tüyosu

Kimse yüz kontürleme konusunda bir Kim Kardashian uzmanlığında olmak zorunda değil. İşte en kolay kontür tekniği... Doğal ten renginizden 3 ton koyu kontür paletinizi alın. Yüzünüzün yan tarafına, alnınızdan çene bitiş noktasına kadar ‘3’ rakamını çizin. Daha sonra bu çizgileri birbirine harmanlayın. Daha koyu, gölgeli tonları yüzünüzün dış tarafında, daha aydınlık tonları yüzünüzün merkezine yakın yerlerde kullanmalısınız.

20’li yaşlar için 5 pratik makyaj tüyosu

Buradaki sır gün boyu cildinizde kalacak bir fondöten seçmekte. Eğer yağlı bir cildiniz varsa, cilt tipinize uygun bir fondöten seçmeyi unutmayın. Fondöteni cildinize uyguladıktan sonra, mat bir kapatıcıyı (concealer) parmaklarınızla sorunlu bölgelere hafifçe uygulayın. Son olarak üzerinden pudrayla geçin.

20’li yaşlar için 5 pratik makyaj tüyosu

Cildinizin pürüzsüz gözükmesini istiyorsanız, herhangi bir ürün kullanmadan önce yüzünüzü iyice nemlendirmeyi unutmayın. Yazın daha hafif bir nemlendirici tercih edebilir ancak kış soğuklarında daha yoğun formüllü bir nemlendirici kreme ihtiyaç duyabilirsiniz. Yüzünüze masaj yaparak nemlendirici uygulamayı bir rutin haline getirebilirsiniz.

Bu adımı geride bıraktıysak bir adet makyaj süngerini ıslatın ve fondöteninizi böyle sürün. Bu yol sayesinde fondöten yüzünüzde hafif ve doğal duracak ayrıca canlı bir ışıltı da katacaktır. Son olarak sabitleyici bir pudra ile üzerinden geçin.

20’li yaşlar için 5 pratik makyaj tüyosu
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog