GÜZELLİK - MAKYAJ

Chiara Ferragni'nin gelin makyajının sırları

Chiara Ferragni’nin beklenen düğünü geride kaldı. Gecede gelinliği dahil 3 kere kıyafet değiştiren Ferragni, doğal gelin makyajının detaylarını paylaştı.

profil
BT Ekip
03.09.2018
Chiara Ferragni'nin gelin makyajının sırları

Chiara Ferragni, düğünündeki özel dikim Dior tasarımlarıyla çok konuşuldu. Ünlü isim bu kez düğün makyajının detaylarını anlattı.

Ferragni’nin makyözü Manuele Mameli her bir elbise için küçük farklarla makyaj hazırladı ancak her zaman doğal görünümü korudu. Mamelli, sadece mat ürünler tercih etmiş ve dudakta doğallığı korumak için pembe tonlarına yer vermiş. Göz makyajında ise olası göz yaşlarına karşı dağılmayı önlemek için az ürün uygulamış. 

Lancome’un yüzü olarak makyajında da bu markayı tercih eden Ferragni, cilt makyajına Prep and Matte bazıyla başladı. Ardından fondöten yerine  Facial Care Hydra Zen BB krem ince bir tabaka halinde uygulandı, bölgesel küçük noktalarda sadece concealer kullanıldı.

Kirpiklere ise Lancome’un Monsieur Big maskarasıyla hacim verildi. Sedefli açık renk göz makyajı için Hypnose far paletinden 108 numaralı renk sürüldü. Mameli, Chiara’nın mavi gözlerini ön plana çıkarmak için göz pınarlarına ve kaş kemiğine aydınlatıcı uyguladı.

Doğal görünümünü tamamlamak için l’Absolu Rouge ruj serisinden 501 numara tercih edildi. Manuele Mameli gelin adaylarına ciltlerini düğüne hazırlamak için 2-3 gün öncesinden bakıma başlamalarını tavsiye ediyor. Yoğun nemlendiriciler ve maskeler cildinizi büyük güne hazırlamak için başlıca bakım ürünleri arasında yer alıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler