GÜZELLİK - MAKYAJ

Geçmişten gelen güzellik trendleri

Özellikle moda dünyasında geçmişin izleri sık sık yeniden karşımıza çıkar. Bir dönem giyip daha sonra gardırobumuzun arka taraflarına koyduğumuz parçalar, gün gelir yine ön sıralara çıkar çünkü yeniden moda olmuştur. Aslında aynı şey makyaj dünyasında da geçerli. Bir dönem güzel görünmek için yaptıklarımız gün geliyor gözümüze çok çirkin görünüyor. Ama bir süre sonra bakıyoruz, aynı şeyleri yeniden bayılarak yapıyoruz… İşte 2022’nin, geçmişten günümüze yansıyan makyaj trendleri…

Geçmişten gelen güzellik trendleri

Özellikle Marilyn Monroe’nun çok severek kullandığı, ‘Erkekler Sarışın Sever’ filminde de bolca gördüğümüz kırmızı dudaklar, özellikle de parlak dudaklar, yeniden makyaj çantalarımızdaki yerini alıyor!


Özellikle bir döneme damga vuran dünyaca ünlü model Twigy’nin sıkça uyguladığı ve 60’lara damga vuran ‘mod’ gençliğinin sıkça tercih ettiği bu makyajda, gözler ve kirpikler ön planda… Renk ise hiç fark etmiyor.


70’lere damga vuran kabarık, hacimli saçlar geri döndü! Özellikle günümüz Z kuşağı tarafından da çokça tercih edilen kabarık saçlara sahip olmak için artık yardımcı pek çok ürün bulunuyor.


1980’lerde emen herkesin tırnaklarını süsleyen neon renk parlak ojeler, muhteşem bir geri dönüş yaşıyor. Parlak sarılar, yeşiller, pembeler yeniden tırnaklarımızdaki yerini alıyor. Hem de bu sefer birlikte de kullanılıyorlar!


Son dönemde hemen herkesin vazgeçilmezi olan kalın, koyu renk kaşlar artık yerini yavaş yavaş eskiden olduğu gibi ince kaşlara bırakmaya başladı. Tabii yine kaşlarımızı belirginleştireceğiz ama kalınlıklarını abartmayacağız!


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog