GÜZELLİK - MAKYAJ

Gucci'den makyaj koleksiyonu mu geliyor?

Gucci'nin yeni hayata geçirdiği güzellik Instagram hesabı @guccibeauty, markanın parfümün yanı sıra gelecekte bir makyaj koleksiyonu çıkaracağı iddialarını başlattı.

profil
BT Ekip
20.09.2018
Gucci'den makyaj koleksiyonu mu geliyor?

Gucci, parfümlerle birlikte güzellik alanındaki yeni atılımlarına, defilelerinde yer alan güzellik detaylarına, sanata ve yeteneklerle gerçekleştirdiği özel iş birliklerine yer vereceği bir platform olarak konumlandırdığı @guccibeauty hesabını yayına aldı.

Kreatif Direktör Alessandro Michele’nin güzellik vizyonunda yola çıkan @guccibeauty, ilk gönderilerini farklı tarih, etnisite, kültür ve coğrafyadan beslenen bir dizi sanat eserinden seçti. Bunlar arasında; 2000 yıl önce yapılmasına rağmen adeta canlı gibi görünen Mısır portrelerinden Elizabeth dönemi İngiltere’sinin asil suretlerine ve çağdaş Afrikalı-Amerikalı bir ressamın fırçasından çıkma bir afro saç tasviri de yer alıyor.

Gucci, yeni parfümlerinin de buradan duyurulacağını belirtiyor. Ancak markanın yeni bir makyaj koleksiyonu çıkartacağı da beklentiler arasında yer alıyor. Gucci, son olarak 2014 yılında Pat McGrath ile birlikte bir makyaj koleksiyonu çıkarmıştı. 

Önceki ve Sonraki
Haberler