GÜZELLİK - MAKYAJ

Milano Moda Haftası’nın dikkat çeken 6 makyaj trendi

Milano Moda Haftası’nda, 2022 İlkbahar/Yaz defilelerinde sadece tasarımcıların yeni sezon kreasyonlarını ve stil trendlerini keşfetmedik. Önümüzdeki ilkbahar/yaz sezonunun makyaj trendleri hakkında da fikir sahibi olduk. İşte öne çıkan 6 makyaj trendi…

profil
BT Ekip
28.09.2021
Milano Moda Haftası’nın dikkat çeken 6 makyaj trendi

Farklı tarzları sevenler için deneysel çalışmalara hayatında yer açmanın tam zamanı!  Siz de Alexandra Moura defilesinde rastladığımız bu eyeliner’ı coşturan resimsel dokunuş gibi, sanatsal bir çalışmaya imzanızı atabilirsiniz.


Yeni sezonda referans noktamız Dolce Gabbana olduğunda, sade bir makyaj ön planda gibi görünüyor. Oysa elmacık kemiklerinin öne çıkarılması, kaşların belirginleştirilmesi, bol maskara ve açık renk far ile çaktırmadan gözleri ön plana çıkarmak gibi makyaj hileleri söz konusu. Modadaki çabasız şıklık şimdi makyaj stiline de uyarlanıyor… Sadelikten ve doğallıktan yana olanlar için ideal.


Onu kullanmak cesaret ister. Ama bu bahar ve yaz aylarında korkusuzca kırmızı rujunuzu sürüp çıkabilirsiniz. Fendi defilesinde olduğu gibi ister şık bir kıyafetle gece partilerinde ister gündüz sade tarzınıza bir imza dokunuşu olarak… Kırmızı ruj, hiç olmadığı kadar revaçta olacak.


Aslında bu tarz çizgiler bir süredir kullanılıyor ama bu kadar belirgin değildi. Daniela Gregis’in yeni sezon defilesinde gördüğümüz göz altına sürülen üç mavi çizgi, sıfır makyajla oldukça iddialı durabilir. Şapka ve saç bandı gibi aksesuarlarla kombinlenerek, bahçe partilerinde yaratıcı ve ideal bir görünüme imzanızı atabilirsiniz.


Yeşilin gözde kullanımı, bahara en yakışan makyaj trendlerinden birine işaret ediyor. Giorgio Armani defilesinde dikkatimizi çeken buz yeşili tonunu tercih ederek ya da renk alternatifini geniş tutarak, siz de trendi bir ucundan yakalayabilirsiniz.


Pek çok defilede rastladığımız parlatıcı gloss ve rujlar belli ki yine moda oluyor. Versace defilesinde Emily Ratajkowski’nin mavi ve yeşil tonlarının belirgin şekilde kullanıldığı göz makyajı tarzında bir makyaj ile birlikte deneyerek, siz de renkli stilinizi parlatabilirsiniz. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog