GÜZELLİK - MAKYAJ

Parti makyajı için 4 ipucu

2018'in son saatlerinden 2019'un ilk saatlerine kadar göz alıcı bir güzellik yakalamanız mümkün. İşte ideal parti makyajı için 4 ipucu...

profil
BT Ekip
31.12.2018
Parti makyajı için 4 ipucu

Pürüzsüz, ışıl ışıl bir görünüm elde etmenin ilk kuralı cildinize uygun bir makyaj bazı kullanmak. Bu sayede makyajınızın saatlerce bozulmadan kalması ve fotoğraflarda sizi memnun edecek bir görünüm yakalamanız mümkün. Makyajın ilk adımında baz kullanıp ardından fondöten ve/ya pudra uygularsanız gece boyunca yüzünüzde yağlanma ya da parlama gibi bir sorun yaşamazsınız. 

Parti makyajı için 4 ipucu

Enerjik bir görünüm yakalamanın sırrı makyajınıza aydınlık veren ayrıntılardan geçiyor. Bunun için odaklanmanız gereken nokta öncelikle göz çevreniz. İlk adımda pürüzsüz bir görünüm için göz çevresinde cildinize uygun bir kapatıcı kullanın. Göz makyajının ardından mutlaka göz çevresine, çeneye ve elmacık kemiklerine highlighter uygulayarak aydınlık bir görünüm yakalayın. 

Parti makyajı için 4 ipucu

Siyah, kahverengi, lacivert ya da yeşil pek çok renkte dumanlı göz makyajı ile çarpıcı bakışlar elde edebilirsiniz. Bunun için altın kural göz kalemini alt ve üst kirpiklere uygulamak ve far fırçası ile dikkatlice dağıtmak. Kaleminize uygun renkte far ve maskara kullanarak göz makyajınızı sonlandırabilirsiniz. 

Parti makyajı için 4 ipucu

Parti makyajının özellikle yılbaşı akşamlarının olmazsa olmazı kırmızı rujdur. Ancak dağılmayan, kalıcı bir görünüm elde etmek için makyaj öncesinde dudaklarınızı nemlendirmiş olmalısınız. Ruju fırça ile sürmek ve üzerinden pudra ile geçmek ideal görünüm elde etmenizi sağlar. 

Parti makyajı için 4 ipucu
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog