GÜZELLİK - SAÇ

Kestirmeyen kalmasın: Kaküller

Biraz eğlence, biraz hareket derken her saç boyunda iyi duran kaküllü saç modelleri yaz aylarına damga vurmaya hazırlanıyor. Peki siz kestirmeye hazır mısınız? Çok düşünmeyin, moda dergileri öyle diyor...

profil
BT Ekip
01.03.2016
Kestirmeyen kalmasın: Kaküller
Ben kestirene kadar modası geçer diyorsanız yanılıyorsunuz. Mikrosundan, uzununa kakül modası bu kıştan önümüzdeki yaza sarktı. Hatta gelecek kışa uzanacak görünüyor.

Kaküller biraz eğlence, biraz hareket derken bir de her saç boyunda kullanılabiliyor olması nedeniyle yeniden pek sevildi. Bu yaza damgasını vuracak olmasının bir sebebi de gözlüklerle de çok iyi duruyor olması. Önümüzdeki ayların en şirin çifti, kemik çerçeveli bir gözlük ve onların üzerine dökülen kaküller olacak.

Mart ayıyla birlikte 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarını kapaklarına taşıyan ünlü moda dergileri de kakül modasına göndermelerde bulunuyorlar. Vogue Paris’in Mart sayısında ünlü fotoğrafçılar Mert ve Marcus’un gerçekleştirdiği bir moda çekiminde yer alan IrınaShayk bugüne kadar görmediğimizbir biçimde kaküllüydü. Peki bu sıra dışı görünüm yakışmış mı?Kesinlikle... 

Harper’s Bazaar dergisinin Singapur edisyonu kapağında da kaküllü bir güzel yer alıyor Mart ayında. İngiliz model Karen Elson, omuz hizasındaki kızıl saçlarıyla trendin her boy ve renk saça uygun olduğunu ispatlıyor. Fransız markası Sandro 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyon çekimini Arjantinli model Mica Arganaraz ile gerçekleştirdi. New York moda dünyasında doğal görünümü ile bu yıl büyük beğeni toplayan, TomFord’dan H&M’e pek çok kampanyada yer alan ünlü model, omuz hizasında çok katlı ama kaküllü bir saç modeli tercih etmişti.

İlkbahar/Yaz 2016 defilelerinden bu yana tahtından inmeyen kakül modası, bugünlerde gerçekleşen 2016-17 Sonbahar/Kış defilelerinde de pek çok tasarımcının defilesinde göze çarpıyor. Belli ki önümüzdeki kış da kaküller hayatımızda olacak. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog