GÜZELLİK - SAÇ

Trend alarmı: Saç küpeleri

Kuaförde hep aynı modelleri yaptırmaktan sıkıldıysanız, biraz da yeni şeyleri denemekten korkmuyorsanız saç küpeleri trendi tam size göre! Özel bir davete giderken ya da günlük hayatta farklı modeller deneyerek saçlarınıza yeni bir hava katabilirsiniz.

Trend alarmı: Saç küpeleri

Moda haftalarının en cüretkâr saç modellerini gördükçe, kuaföre gidip kırık fön hayır hayır bugün düz fön çekelim ya da şöyle toplasak mı demekten gerçekten çok sıkıldım. Saç konusunda çok cesaretli olmasam da saç küpelerini denedikten sonra çok sevdim. 

90’larda moda olan saç boncuklarının modern bir yorumlaması olan saç küpelerini sık sık blogger’ların kullandığını görüyoruz. Ünlü blogger Danielle da bunlardan biri. Saç küpelerini ya da diğer adıyla ‘saç piercing’lerini’ ilk olarak ünlü isimlerin saçlarında sıkça gördük. Bu stili ünlüler dünyasına sokan isim ise Kim Kardashian, Christina Aguilera ve Katy Perry’nin saç stilistliğini yapan Chris Appleton’dan başkası değil. Bu trend, Katy Perry’nin ‘Rise’ adlı yeni şarkısının klibinde yine karşımıza çıkıyor.

Saçlarıma nasıl uygularım?

Saç küpelerini takmak bir hayli kolay. En çok örgü modellerde öne çıkan saç küpelerini taktığınızda, aksesuar kullanımını minimumda tutmanızı öneririm. Saç stilinden sıkılmış modern ve romantik ruhlar için farklı bir alternatif olduğunu söyleyebilirim.

Bu küpeleri yaz aylarında olduğu kadar kış aylarında da rahatça kullanabilirsiniz. Yurt dışında oldukça yaygın olan bu aksesuarın saçınıza yapıştırılan desenleri de var. 

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog