GÜZELLİK - SAÇ

Yıpranan saçlar için hızlı sonuç veren 10 ürün

Yaz sonrası güneş ve deniz etkisiyle yıpranmış olan güçsüz saçlarımıza çözüm arıyoruz. Mevsim geçişi ya da kuaför işlemleri nedeniyle cansızlaşan, kuruyan, matlaşan saçlar için hızlıca etki eden en iyi 10 ürünü bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
17.09.2020
Yıpranan saçlar için hızlı sonuç veren 10 ürün

Aveda'nın en yeni ürünlerinden olan Botanical Repair serisi vegan ve doğa dostu. Şimdiye kadar saç onarımında alıştığımız ürünlerin çoğu saçın iki katmanını onarıyordu. Bu serinin öne çıkan özelliği üç katmana da etki etmesi... İçeriği sentetik değil, formülündeki bitki molekülleri saçta doğal bir şekilde yeni bağlar oluşturuyor. Düzenli kullanımda en güçsüz hatta yanmış saçı dahi hızlı bir şekilde toparlayabiliyor. 


PHYTO, %95 doğal içeriği ile ünlü bir Fransız saç bakım markası. PHYTOKÉRATINE de markanın ödüllü serilerinden... PHYTOKÉRATINE şampuan sülfat içermeyen içeriği sayesinde saçınızı temizlerken hassasiyetini koruyor. Saç telini yeniden yapılandırıyor. Saç daha dayanıklı, esnek ve ipeksi bir hale geliyor. Şampuan sonrasında kullanmanız önerilen PHYTOBAUME REPAIR saç kremi ise şampuandan sonra kullanıldığında saçların hacmini azaltmadan kolay taranır hale getiriyor. Şekillendirmesi daha kolay, daha dayanıklı, daha esnek ve ipeksi saçlar için ideal bir saç kremi. Bu ikiliyi deneyenlerin %75’inde etkili onarma kayda geçirilmiş.


Kuruluğun nedeni ister fizyolojik isterse dıştan gelen çeşitli saldırılar (röfle, boya, fırçalama, kurutma, vb.) olsun, çok kuru saçın özel bir bakıma ihtiyacı vardır... En çok da güneş, kum, rüzgar, su, tuz ve klorun zarar verdiği yaz mevsimi sonrasında... Bir Fransız markası olan DUCRAY'in kuru saçlara özel geliştirdiği bu maskenin içeriğindeki zengin ilipe yağı ile tüm aktif maddeler saç teline kolayca nüfuz ediyor.  Nutricerat yoğun bakım şampuanı ile birlikte 1 aylık kullanımın ardından aşırı kıvırcık saçlara sahip 76 kadın üzerinde yapılan açık kullanım testine göre memnuniyet yüzdesi %80. 


Nesiller boyunca kuru saçlarını yoğun bir şekilde beslemek için shea yağı kullanan Ganalı kadınlar tarafından yerel olarak üretilen shea yağı içeren bu ürün etkisi kadar kokusuyla da öne çıkıyor. Gana’dan Yerel Ticaret shea yağı ve kakao yağı, Samoa'dan Yerel Ticaret organik ve saf hindistan cevizi yağı ve İtalya'dan Yerel Ticaret organik zeytinyağı içerikli hem doğal hem de etik bir bakım ürünü... Haftada bir yıpranmış ve kuru saçlarınıza masaj yaparak uyguladığınızda daha sağlıklı ve yumuşak olduklarını fark edeceksiniz. 


PHYTOKÉRATINE Yıpranmış ve Zayıf Saçlar İçin Onarıcı Maske, içeriğindeki bitkisel keratin ile saça derinlemesine nüfuz ederek, saçı yeniden yapılandırıyor. İçerdiği serbest ve bağlı hyaluronik asitlerin birleşimi, saç tellerini besleyip dolgunlaştırırken saçın maksimum nem seviyesinin korunmasına destek oluyor. Seramidler, saçın dış tabakasını onararak pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Saç tipinize uygun herhangi bir şampuandan sonra da aynı seriye ait olan PHYTOKÉRATINE onarıcı şampuan ile de kullanılabilir.


Thérapiste Saç Maskesi çok yıpranmış ve aşırı işlem görmüş saçlar için yoğun bir  saç bakımı maskesi... Saç telinin özünü derinlemesine onararak gücünü ve elastikiyetini geri kazandırma etkisine sahip. Saçlar canlanır ve güzelleşir. Saçta eksilen Keratinler arası proteinleri telafi etme ve sentezlerini yeniden aktive etme özelliği bulunuyor.


John Frieda Frizz-Ease yoğun nemlendirici besleyici bakım maskesi 150ml avokado yağı içeren formülü ile saçlara derinlemesine bakım sağlıyor. Kuru,yıpranmış, elektriklenen ve kabaran saçları güçlendirmeye, kırılmalara karşı korumaya yardımcı.  Saçların nemlenmesini, yumuşak ışıl ışıl olmasını destekliyor.  Boyalı saçların kullanımına uygun.


Kimyasal veya mekanik işlemlerden dolayı yıpranmış, gözenekli hale gelmiş ve kırılmaya elverişli durumda olan saçlar için geliştirilmiş bir ürün. Bakım içeriklerinin dengeli bir konsantrasyonunu içeren formülü saçın dış yapısındaki zarar görmüş ve zayıf alanları hedef alırken aynı zamanda uzun süreli bir etki için saçın iç yapısını onararak destekliyor ve esneklik kazandırıyor. Saç yapısını içten dışa yeniden yapılandırıyor. Nem içeriğini dengeliyor, saçı güçlendiriyor ve esnekliğini arttırıyor. Saçın taranabilirliğini arttırıyor ve parlaklık kazandırıyor.


Davines Yıpranmış Kuru Saç Kremi; kolay kırılan, kuru ve aşırı nemsiz saçlar için önerilir. 4.0 pH değeriyle cildi yormayan bir yapısı var. İçeriğindeki üzüm ekstresinin Güneş ışınlarına karşı koruyucu etkisi var. Ayrıca kurutma sonrasında serbest redikallerin oluşmasını engelliyor. Pirinç Proteini, saçı nemlendiriyor ve koruyucu film oluşturuyor. Jojoba Yağı, saçın yumuşak va aşırı derece parlak olmasını sağlıyor. Çarkıfelek çiçeği, saçın nem dengesini koruyor. Badem Yağı, E vitamini takviyesiyle saçlarınızın daha gür, sağlıklı ve parlak görünmesini sağlıyor. Mandalina Yağı, saç derisini güçlendiririyor ve yağ dengesinin kurulmasını sağlıyor.


Kuru ve yıpranmış saçlar için onarıcı aktif süt maskesi, güçlü yoğun bir maske. Saçların iç yapısına bakım yaparak yıpranmış bölgelerini onarıyor. Yıpranmış saçlara doku katarak daha dirençli olmalarını sağlıyor. Saçı onarıyor ve yeniden yıpranmalara karşı daha dirençli hale getiriyor. Özel geliştirilmiş integity patentli formül renklerin ömrünü uzatma etkisine sahip. Saça ipeksi yumuşaklık ve parlaklık kazandırıyor.

Mutlaka okuyun: Herkesin bilmesi gereken 5 doğal saç bakım formülü


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog