GÜZELLİK - TIRNAK

Evde manikür ve pedikür rehberi

El ve ayaklarımızın sağlıklı, güzel bir görünüme sahip olması için periyodik olarak yaptırdığımız manikür ve pedikür işlemleri pandemi döneminde evde uyguladığımız bir bakıma dönüştü. Evde manikür, pedikür işlemi için ihtiyacınız olan ürünleri bir araya getirdik.

profil
BT Ekip
17.03.2021
Evde manikür ve pedikür rehberi

Tırnak kenarlarının yumuşaması için yaklaşık olarak 5 dk. kadar eller manikür suyunda bekletilir. Tırnaklar yumuşadıktan sonra et itici yardımıyla tırnağın kenarındaki ölü tırnak etini ileriye itiniz. Uzayan tırnak etleri tırnak pensi ile dikkatlice alınır ve daha sonra tekrar kurutma işlemi yapılır. Eğer bu işleme vaktiniz yok ise Tırnak Eti Giderici jel ürünleri kullanabilirsiniz. Uzamış tırnak etlerini yumuşatan ve etkili bir şekilde giderilmesine yardımcı olan alkali içerikli bu ürünler tırnağa yapışan etlerin giderilmesine yardımcı oluyor.


Özel törpü ile tırnaklara isteğiniz doğrultusunda; yuvarlak veya kare şekil verebilirsiniz. Sonrasında tırnak üstü parlatıcı törpü ile tırnak yüzeyini pürüzsüz hale getirip kusursuz bir parlaklık kazandırabilirsiniz.


Yumuşatıcı veya el kremi sürerek ellerinizi yumuşatın, sonrasında oje sürme aşamasına geçebilirsiniz. Manikür işleminiz bitti bile!


Pedikür, ölü derinin temizlendiği, sertleşmiş ayak parmaklarınızı ve ayak derinizi yumuşatan, düzenli yapıldığında ayak tırnaklarınızı tedavi eden bir bakım... Özellikle kış aylarında sürekli çorap ve ayakkabı kullanıldığı için hava almakta zorlanan ayaklarımızın, hem sağlığı hem de görünümü açısından periyodik aralıklarla pedikür uygulanması tavsiye ediliyor.


Ayaklar yaklaşık olarak 5 dk. kadar ılık suda bekletilerek tırnakların ve ayak derisinin yumuşaması sağlanır. Sudan çıkarılan ayaklar havlu ile kurulanır. 


Yumuşayan tırnak etleri et itici ile itilerek özel bir makas yardımı ile temizlenir. Bu arada ayaklar ponza yardımı ile törpülenir ve ölü deriden arındırılır. Sonrasında tırnaklara tekrar törpüleme işlemi yapılarak son şekil verilir. Daha sonra, törpülenen tırnaklara yumuşaması için krem sürülür. 

Bonus: 2021 trend oje renkleri


Önceki ve Sonraki
Haberler