GÜZELLİK - TIRNAK

Manikür sırasında yapılan 5 hata

“Evde manikür yapmak benim işim!” diye düşünüyor ve bu işte iyice ustalaştığınızı mı düşünüyorsunuz? Tırnak eti kesmeken, yanlış törpü hareketlerine birçok yanlış yaparak tırnaklarınıza zarar veriyor olabilirsiniz. İşte manikürde en çok yapılan 5 hata ve doğruları…

profil
BT Ekip
28.04.2016
Manikür sırasında yapılan 5 hata

Maniküre başlamadan önce tırnaklarınızı gereğinden fazla keserek sonra törpüyle şekil vermeye çalışıyorsanız yanlış yoldasınız. Çünkü genellikle istediğinizden daha fazla uzunlukta tırnağınızı keserek şekil vermeyi imkansız hala dönüştürüyorsunuz. Maniküre önce tırnaklarınızı törpüleyerek başlayın, eğer tırnaklarınız çok uzunsa yarısını kesin ve geri kalanına törpüleyerek şekil vermeye devam edin.

Manikür sırasında yapılan 5 hata

Tırnak etlerinizi kesmeyin, içeri doğru itin. Bunun için özel bir ürüne ya da alete kesinlikle ihtiyacınız yok! Tek yapmanız gerek duştayken tırnak etlerinizi geriye doğru itmek. Duştayken derinizi yumuşadığın için bu işlemi yapmak bir hayli kolay. 

Manikür sırasında yapılan 5 hata

Tırnaklarınızı sadece tek bir yöne doğru törpüleyin. İleri-geri törpü hareketleriyle tırnaklarınız parlaklığını yitirir ve yıpranır.

Manikür sırasında yapılan 5 hata

Maniküre başlarken tırnaklarınız temiz olmalı. Tırnak üstlerinizde herhangi bir krem artığı olmamalı. Tırnağınızın üstünde kalan yağlı krem tabakası ojenizi sürerken zorluk çıkarabilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için bir mendil üzerine az miktarda oje çıkarıcı damlatın ve tırnaklarınızın üzerinden geçin.

Manikür sırasında yapılan 5 hata

Evde kendi manikürünüzü yaparken aceleden gözümüzün önündeki detayları unutuyoruz. En basit örneği ise tırnak ucunuza yeterli oje ve koruyucu sürmemek. Ojenizi sürdükten sonra parmağınızı havaya kaldırarak tırnak uçlarınızı kontrol edin. Ojenizi sürdükten sonra  bir kat oje koruyucu sürün ardından fırçanın ucuyla tırnak uçlarınızın üzerinden de iyice geçmeyi ihmal etmeyin. Eğer bu adımı atlarsanız ojenizin kalıcılığı daha az olacaktır ve manikürünüz daha kısa sürede bozulacaktır.

Manikür sırasında yapılan 5 hata
Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog