İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Eylül ayında burçları neler bekliyor?

Bu ay Güneş, Başak burcu için heves, dinamizm, aktivasyon, özgüven aşılıyor. 7 Eylül’de Başak burcunda Yeniay, 21 Eylül’de ise Balık burcunda Neptünyen bir Dolunay yaşanacak. 27 Eylül’de Merkür, retro harekete başlayacak. Öncesinde gökyüzünde gezegen hareketleri var; Mars, Terazi burcuna geçerken, Venüs Akrep burcunda harekete başlayacak. Astrolog Dolunay Karaca, eylül ayı burç yorumlarını paylaştı.

profil
Dolunay Karaca
01.09.2021
Eylül ayında burçları neler bekliyor?

Sevgili Koçlar; günlük temponuz artarken birlikte çalıştığınız kişilerin sorumluluklarını üstlenmeniz gerekebilir. Sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir zaman dilimi; biraz arka planda kalmak ve plan proje geliştirmek için kendinizi şarj etmelisiniz. Aşk adına ise, fazlasıyla çapkın bir Koç burcu var. Eylül ayı yoğun bir ay, 7 Eylül’de bir Yeniay meydana geliyor. Başak burcunda Yeniay, gündelik hayatınızı baştan sona değiştirmeye, yeni bir iş veya yeni bir ofise taşınmanıza vesile olabilir. 15 Eylül’de Mars, burç değiştirerek Terazi burcuna yani sizin karşıt burcunuza geçiş yapıyor; evlilik, nişan, söz ve her türlü ikili ilişki için rekabetli ve hararetli olacağınız bir zamana girmiş oluyorsunuz. 21 Eylül’deki dolunayda, biraz arka planda kalmak ve plan proje geliştirmek için kendinizi şarj etmelisiniz. Bu dönemde arkanızdan iş çevirenler olabilir, dikkat edilmesi gereken bir süreç... 


Sevgili Boğalar; aşk ve çocuklar hanenizde yeni başlangıçlar zamanı. Hamilelik düşünen Boğalar için uygun etkiler söz konusu, yalnız olan Boğalar için de aşk enerjileri devrede. Sağlık problemi yaşayan Boğalar için düzelmeler ve olumlu sonuçlar göze çarpıyor. 21 Eylül’deki Dolunay, sosyal çevrenizde gerginlikler ve arkadaş hanenizde sorunlar yaşamanıza vesile olabilir. Bu krizi atlatabilirseniz sorun yok gibi duruyor. Yeni bir hobiye başlamalısınız. Eylülün ilk haftasında Yeniay Başak burcunda; aşk ve çocuklar hanenizde yeni başlangıçlar zamanı, hamilelik düşünen Boğalar için de uygun etkiler söz konusu. Yalnız olan Boğalar için aşk enerjileri devrede olacak. 15 Eylül’de Mars, Terazi burcuna geçiş yapacak, bu sizi günlük yaşamınızı kontrol altında tutmak, düzen, birlik ve beraberlik gibi konularda rekabetçi kılacak. Sağlık problemi yaşayan Boğalar için, düzelmeler ve olumlu sonuçlar göze çarpıyor. 21 Eylül’deki Dolunay ise, sosyal çevrenizde gerginlik ve arkadaş hanenizde sorunlar yaşamanıza vesile olabilir. Bu krizi atlatabilirseniz sorun yok gibi duruyor. 


Sevgili İkizler; ev ve aile konularında yeni başlangıçlar yapabilir, ev değiştirebilir, ev satın alabilir, yeni bir eve taşınabilirsiniz. Aile içerisinde küslükler, kırgınlıklar varsa düzelmeler yaşamak ve kalpleri onarmak adına da olumlu etkiler barındırıyor bu ay. Aşk için mutluluk kapıda. Karar aşamasındasınız. 7 Eylül’deki Yeniay, sizi ev ve aile konularında yeni başlangıçlar yapmaya itebilir; ev değiştirmek, ev satın almak, yeni bir eve taşınmak için uygun etkiler barındırıyor. 15 Eylül’de Mars, aşk hanenizde yol almaya başlayacak; yeni flörtler, yeni tanışmalar devreye girebilir, eski sevgilinizle aranızda iletişim olabilir; fakat yine bir yol ayrımı görünüyor size. 21 Eylül’de Balık burcunda yaşanacak Dolunay ise kariyer hayatınızla ilgili bir dönüm noktası olacak. Tartışma ve gerginliklerden kaçınmalı, iş ortamında kopmalardan kaçınmalısınız. 


Sevgili Yengeçler; tanıtım, pazarlama, halkla ilişkiler, reklam alanlarında kendinizi tanıtabileceğiniz, bu alanlarda iş yapıyorsanız yükselme, terfi durumu yaşayabileceğiniz bir dönem. Kardeşlerinizle iş birliği yapabilir, yakın çevre ilişkilerinizi düzene koyabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi nihayet uzlaşmaya yatkın, sorunlarınızı konuşarak halledebileceksiniz. 7 Eylül’de Yeniay, Başak burcunda gerçekleşecek ve bu alana dikkat çekecek. 15 Eylül’de Mars, ev hanenize giriş yapıyor; yeni bir ev almak ve aile içi problemlerinizi konuşmak için uygun etkiler var; yalnız Mars girdiği ortamda tansiyon çıkarabilir, konuşmalar tartışmaya dönmemeli! İşinizi eve taşımak, evinizle ilgilenmek söz konusu olabilir, aile içi organizasyonlar açısından da değerlendirebileceğiniz süreç başlamış olacak. 21 Eylül’deki dolunay, hukuksal alanda bir sonuca varmanıza veya eğitiminizle ilgili bir karar almanıza yol açabilir, eş veya partneriniz tarafından akrabalar varsa, herhangi bir sorunları olabilir.


Sevgili Aslanlar; tüm motivasyonunuz parasal hanenize yönelecek bu ay, bu alanda güzel gelişmeler yaşanabilir. 7 Eylül’deki Yeniay da buna dikkat çekiyor, yeni başlangıçlar, yeni fikirlerle dolup taşacaksınız. İş imkanlarınızı arttırmak, yeni iş alternatifleri denemek açısından uygun bir zaman dilimi. 15 Eylül’den itibaren Mars burç değiştirerek Terazi burcuna geçiş yapıyor. Kendinizi göstermek, iyi ifade etmek, gerek yazılı gerekse sözel olarak kendinizden bahsettirmek adına şansınız açılacak. 21 Eylül’de Dolunay meydana geliyor; ödemeler biraz canınızı sıkabilir, bir tanıdığınızın ameliyat durumu söz konusu olabilir.  


Sevgili Başaklar; evet, bu ay sizin ayınız. Güneşin de sizin burcunuzda parladığı bir ay ve tüm ay boyunca olumlu etkiler altındasınız. Kendinizle ilgili kararlar alabilir ve her türlü girişiminiz size olumlu geri dönebilir. Diyet yapmak, spora başlamak, bütçenizi gözden geçirmek gibi durumlar yaşanabilir. Rutinleriniz biraz değişebilir… Bu ay dikkat edilmesi gereken nokta; ikili ilişkileriniz! Partneriniz bir karar bekliyor sizden, belki de bir teklif! 7 Eylül’de Yeniay burcunuzda, kendinizle ilgili kararlar almak ve her türlü girişim adımı size olumlu olarak geri dönecek. Yalnız dikkat etmeniz gereken şeyler var; sözlerinize dikkat etmeli, herhangi bir sözleşme veya anlaşmaya imza atarken detaylı düşünmelisiniz. 15 Eylül’de Mars artık sizin burcunuzdan çıkış yapıyor ve Terazi’ye geçiyor. Parasal anlamda bereketli ve atak olacağınız, üstünde çalıştığınız, emek verdiğiniz projelerin artık meyve vermeye başladığı bir zaman dilimi. 21 Eylül’deki dolunay karşıt burcunuz Balık’ta meydana geliyor; eş ve partnerinizle ilişkinizde kopmalar, tartışmalar yaşanabilir. 


Sevgili Teraziler; bu ay sizin için eskileri temizleme, kötü bir alışkanlığı terk etme, biraz geri planda kalma söz konusu olmalı; dedikodular ve asılsız iftiralar duyabilir ve kendinizi şansız hissedebilirsiniz. Fakat sevdiklerinizin desteği hatta aşık olduğunuz kişinin yanınızda duruşu hoşunuza gidecek ve her şey size vız gelecek, yüzünüz gülmeye başlayacak. Doğada yürüyüşler tam size göre. Ayın hemen ilk haftası 7 Eylül’de Yeniay yaşanacak; sizler için geçmişte kalmış bir konu tekrar su yüzüne çıkabilir, biraz baş ağrıları, sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz. Herkes için yeni bir başlangıç olabilecek Yeniay; sizin için eskileri temizleme, kötü bir alışkanlığınızı terk etme, biraz geri planda kalma durumu yaşatabilir. 15 Eylül’de Mars’ın sizin burcunuza geçmesiyle, içinizdeki uyuyan güzel uyanıyor ve harekete geçmeye karar veriyor adeta! Hareketlenmek, yapacaklarınızı yapmak, hırslanmak gerekecek biraz. 21 Eylül’de bir dolunay var; günlük işlerinizi yoluna koyarken gerilebilirsiniz, düzen ve pratiklik isteyen ama bir yandan da bunun mümkün olmadığı durumların içine girebilirsiniz. Bu dönemde sağlığınıza özen göstermelisiniz. 


Sevgili Akrepler; arkadaşlık haneniz dolup taşarken, yeni insanlarla tanışma fırsatınız doğuyor. Birlikte partiler, davetler ve organizasyonlar yapacağınız, keyifli ortamlarda olabileceğiniz durumlar söz konusu. Sezgileri kuvvetli olan siz Akrep burçlarının, iç sesleri, vicdanları, inançları sorgulanacak bu ay; kafanızın içinde oluşan projeler ve planlar, size yardım edecek. 7 Eylül’de Başak burcunda Yeniay yaşanacak, bu Yeniay sizin sosyal alanınızda gerçekleşiyor; yeni umutlar, hayaller ve projeleriniz olabilir. 15 Eylül’de Terazi burcuna geçiş yapacak olan Mars, sizi derin bir maneviyata teslim edecek, zaten sezgileri kuvvetli olan siz Akrep burçlarının, iç sesleri, vicdanları, inançları sorgulanacak tekrardan, arka planda kafanızın içinde oluşan projeler ve planlar, size yardım edecek. Bu süreçte gizli bir aşk ilişkisi yaşamanız da olası olabilir. 21 Eylül’e baktığımızda aşk hanenizde bir dolunay meydana geliyor, var olan ilişkinizde bir kriz yaşamanız olası. 


Sevgili Yaylar; ev değiştirmek sizi huzursuz hissettirebilir. Daha çok iş konuşacağınız veya işe vakit ayırmanız gereken bir zaman dilimi. 7 Eylül’deki Yeniayla birlikte yeni bir işe başlayabilir, terfi alabilir, iş değiştirebilirsiniz. Uzun zamandır ertelediğiniz evlilik fikrini gerçekleştirmek için kolları da sıvayabilirsiniz. Aşkı konuşmaya gerek bile yok, her şey mükemmel. Tam olması gerektiği gibi. 15 Eylül’de Mars’ın burç değiştirmesi, arkadaşlık hanenizi hareketlendiriyor, size el uzatan, yardımlarını esirgemeyen insanlarla bir araya gelebilir, yeni hedefler oluşturabilirsiniz. 21 Eylül’de bir dolunay yaşanacak, sizleri ev ve aile içi konularda gergin bir sürece çekecek. Ev içerisinde huzursuz ve sıkıntılı hissedebilir, aile büyüklerinizden birinin sağlık durumuyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. 
 


Sevgili Oğlaklar; bu ay, sizler olaylara çok farklı bir açıdan bakmaya başlıyorsunuz. Daha önce düşünmediğiniz veya göremediğiniz ince noktalar dikkat çekiyor. Yurt dışı bağlantılı işler yapmak, yurt dışı planları, hukuksal bir davanın çözülmesi, bu süreçte önünüze çıkabilir. İş ve kariyer adına verimli çalışmalar içerisinde olacaksınız. İlişkiler için ‘önce iyice tanımam lazım’ diyenler; bu ay zincirlerini kırıyor. Eylül ayına bayağı hareketli başlıyoruz. 7 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek Yeniay; size farklı bakış açıları, din ve kültürel yollardan, inanç sisteminizden olaylara kadar pek çok konuda yeni bir perspektif katıyor. Yurt dışı bağlantılı işler yapmak, yurt dışı planları, hukuksal bir davanın çözülmesi, bu süreçte önünüze çıkabilir. 15 Eylül’de Mars, Terazi burcuna geçiş yapacak, iş ve kariyer hanenizde rekabetli ve hırslı bir zaman dilimi olacak. Göz önünde olacak ve istediğiniz işte yüksek standartlar belirleyeceksiniz. 21 Eylül’deki dolunay ise, kardeşler hanenizde yaşanıyor, onlarla aranızda bir gerginlik, bir tartışma durumu söz konusu. Kardeşi olmayanlar içinse, çok yakın arkadaşları ile girecekleri fikir ayrılıkları sıkıntı yaratabilir. Sevgili Kovalar; bu ay ortaklaşa işlerinizde başarı potansiyelinizin yüksek olduğu vurgulanacak, birtakım işler için iki kere düzenleme yapmak, tekrar tekrar kontrol etmek gerekse de; vergi, faiz, kredi, borçlar konusunda şanslı olacaksınız. 7 Eylül’de Başak burcundaki Yeniay sizlerin ortaklaşa işlerinizde yeni iş birlikleri için yol açacak. Eşinizin maddi durumunda iyileşme söz konusu. Bu dönemde cinsel anlamda tıkandığınız veya zorluk yaşadığınız şeyler düzene girecek, kriz yaratan mevzular temizlenecek. 15 Eylül’de Mars, burç değiştirerek Terazi burcuna geçiş yapıyor, sizi etkileyeceği alan yayıncılık, sunum, eğitim, seyahatler olacak; eş tarafından akrabalarla aranızda ufak tefek gerilimler yaşanabilir veya fikir ayrılıkları olabilir. 21 Eylül’deki Dolunay ise para hanenize denk düşüyor, parasal anlamda bir kayıp veya zarar olabilir.Sevgili Balıklar; sevdiğiniz kişiyle birlikteliğinizin en güzel dönemlerini yaşayabilir, evlenmek, söz, nişan, ikili ilişkiler adına adımlar atabilirsiniz. Başak burcundaki gezegen yoğunluğu sizleri olumlu yönde etkilerken, eşiniz veya partnerinizle aranızda eskiden kalma bir konunun düzlüğe çıktığını göreceksiniz. Sadece 21 Eylül’de sizin burcunuzda yaşanacak dolunaya dikkat edilmesi gerekiyor, 7 Eylül’deki Başak Yeniay'ı ile birlikteliğinizin en güzel dönemlerini yaşayabilir, evlenmek, söz, nişan, ikili ilişkiler adına adımlar atabilirsiniz. Başak burcundaki Stelyum sizleri olumlu yönde etkilerken, yalnız olan Balıklar eski aşklarına dönebilir. 15 Eylül’de Mars’ın Terazi burcuna geçmesi ile ortaklıklar, iş teklifleri, miras, nafaka, kredi gibi konularda aktif etkiler altında olacaksınız. 21 Eylül’de burcunuzda yaşanacak olan Dolunay ile gereksiz yere insanları ve kendinizi üzebilir, belki de bir sonlanma yaşayabilirsiniz. 

Bonus: Haftalık burç yorumları (30 Ağustos- 5 Eylül)


Önceki ve Sonraki
Haberler