İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık astroloji yorumları( 21-27 Eylül)

Haftaya Ay, Akrep burcunda başlıyoruz. Sezgisel, içe dönük ve yer yer huzursuz bir ruh halinde hissedebiliriz. Konuk yazarımız Astrolog Helen Ratibe Gönüllü, haftanın gezegen hareketlerini gün gün yorumlayarak uyarı ve önerilerde bulundu.

profil
BT Ekip
20.09.2020
Haftalık astroloji yorumları( 21-27 Eylül)

Haftaya Ay, Akrep burcunda başlıyoruz. Sezgisel, içe dönük ve yer yer huzursuz bir ruh halinde hissedebiliriz. Ay’ın Akrep burcunda rahat etmediği bir burçta oluşu bizi zaman zaman gergin ve kuşkulu hissettirebilir. Adeta bir dedektif edasıyla karşımıza gelen iş ve olayları sorgulayabiliriz. Finansal konular, yatırımlar, borç, kredi ve faizler gündemde yer alabilir. Öte yandan ruhsal korku ve toksinlerden arınmak için detokslar uygulayabiliriz. Öğleden sonra Ay ile Güneş’in dost açısı sayesinde kendimizi daha rahat, aktif ve enerjilerin kolay aktığı bir süreçte hissedebiliriz.


Salı gününe Ay, Yay burcunda uyanıyoruz. Enerjik, hareketli ve iyimser bir ruh hali ile işlere başlamak isteyebiliriz. Öte yandan Güneş’in bugün Başak burcunun son derecelerinde yer alışı bulunduğu sabit yıldız etkileşimi ile bize ekstra çalışkanlık verebilir. Yolculuklar, eğitim çalışmaları, geniş bilgi, dindarlık ve eğitmenlik konuları bugün gündemde yer alabilir. Deniz ve donanma ile ilgili konular konuşulabilir. Ay’ın Chiron ile olan dost açısı bizi yaralarımızla yüzleşmek ve kendi kendimizin merhemi olmak adına destekliyor. Öte yandan Venüs ve Vesta’nın bugün kavuşum yapması altın gibi değerli madenlerde yükselişlere neden olabilir.  Güneş, saat 16:31’den itibaren Terazi burcuna geçiş yaparak sonbahar ekinoksunu da başlatmış oluyor. Şimdiden tüm Terazi burçlarının yeni yaşı kutlu olsun! Güneş’in Terazi seyahati hayatımızda hak, adalet, hukuk, kanun, ilişkiler, evlilik kurumu ve empati odaklı konuların daha çok görünür olmasını sağlar. Adalet, mahkemeler ve evlilikler bu dönem daha çok mercek altına alınabilir. Terazi’nin gölge yanı ise kararsızlık ve dengedir. Bu dönem kararsızlıklara pek düşmeden dengede kalmak çok önemli!


Çarşamba günü Ay, Yay burcunda ilerlerken Merkür ile yapacağı dost açılar sayesinde kendimizi daha iyi ifade edebilir, duygularımızı karşı tarafa daha kolay aktarabiliriz. Sabah saatlerinde Ay’ın Venüs ile olan dost açısı sayesinde ilişkiler ve para piyasaları adına oldukça hareketli zamanlar geçirebiliriz. Öte yandan Merkür ile Retro Mars karşıtlığına yaklaşıyoruz. Kimseyle laf dalaşına girmemekte fayda var. Olası öfke artışlarına karşı bol bol yürüyüş ve enerji sarf ettiren hobilerle ilgilenmekte fayda var. Ay, 20:31’den itibaren boşluğa giriyor. Dinlenmekte ve kendimizi ödüllendirmekte fayda var.


Perşembe gününe Ay, Oğlak burcunda uyanıyoruz. Ciddi, disiplinli ve konsantrasyon isteyen işleri ele alıp ilerlemekle değerlendirilebilirken sabah saatlerinde Ay’ın Güneş ile olan karesi otorite ile bazı gerginliklere neden olabilir. Sakin kalmakta ve işe duyguları karıştırmadan mantıkla ilerlemekte fayda var. Merkür ile Retro Mars’ın karşıtlığının da bugün kesinleşmesi ile öfke, anksiyete ve baş ağrılarına açık bir gün geçirebiliriz. Ani çıkışlar, anlaşmazlıklar ve fevri hareketler Mars’ın geri hareketiyle daha çok öne çıkabilir. Laf dalaşları ve yersiz rekabet ortamlarına çekilmemeye dikkat edelim. Özellikle geçmişten gelen ve içimizde yer eden hırslarımız gün yüzüne çıkabilir. Öfkeli olmaktansa Ay’ın Oğlak seyrini örnek alıp ciddi, serinkanlı ve mesafeli olmakta fayda var.


Cuma günü Ay, Oğlak burcunda yolculuğuna devam ederken Jüpiter ile kavuşum yapıyor. Ekonomi, finansal konular ve tarım ön plana çıkabilir. Oğlak burcunun temsil ettiği konularda, iş piyasalarında ve toprak konularında abartılı durumlar gündeme gelebilir. Öte yandan bireysel anlamda ciddi ve sağlam kararlar almak adına durum değerlendirmesi yapabiliriz. Duygularımızda mantık öne çıkarken aşırı uçlarda gezmemekte fayda var. Akşam saatlerinden itibaren Ay’ın Oğlak burcundaki Plüton’a ve Satürn’e yaklaşması ile retro Mars ile kare açısı daha da hiddetleniyor. Haliyle duygusal krizler, kavgalar ve yıkıcı konuşmalar kaçınılmaz olabilir. Ağzımızdan çıkanlara ve sakarlıklara çok dikkat edelim. Manipülasyonlardan uzak duralım.


Cumartesi günü sabahın saatlerinde Ay Oğlak burcunun son derecelerinde Merkür ile kare yapıyor. Baş ağrıları ile uyanabilir, biraz gergin hissedebiliriz. Saat 09:08 itibari ile Ay, Kova burcuna geçiş yapıyor. Özgürlüğümüze düşkün ve marjinal olmak isteyeceğimiz planlarla sosyalleşmek isteyebiliriz. Ay’ın Güneş ile olan dost açısı günün ikinci yarısında sosyalleşmek ve keyifli planlar adına destekleyici görünüyor. Yaratıcı çalışmalar ve sanatsal faaliyetler adına da fikirler üretebiliriz. Ciddi kararlar ve önemli adımlar adına bugün dürtüsel hareket etmemekte fayda var zira Merkür burç değiştirmeye hazırlanıyor…


Pazar günü Ay, Kova burcunda yolculuğuna devam ederken gece meydana gelen Uranüs’le olan kare açısı uzaklaşarak devam ediyor. Bazı şaşırtıcı ve sürpriz haberler alabiliriz. Kimimiz geceden bu haberlerle karşılaşmış olabilir. İletişim ve kendimizi ifade şeklimizi anlatan gezegen Merkür, bugün Akrep burcuna geçiş yapıyor. Haliyle fikirsel olarak bu dönem huzursuz, gergin ve şüpheci olabiliriz. Parasal konularda krizlere yatkın ve spekülatif haberlerin yayılacağı bir dönem geçirebiliriz. Merkür retrosunun da Akrep burcunda başlayacağını düşünürsek ruhsal sorunlar ve vesvese adına dikkatli olmalı, yersiz şüphelerin beynimizi kemirmesine izin vermemeliyiz. Merkür Akrep’teyken adeta bir dedektif gibi iz sürer, araştırırız. Uzmanlaşılması gereken konularda derin analizler ve uzun çalışmalar gerçekleştirilebilir. Terapi almak ve ruhsal uyanışlar adına adımlar atılabilir. Yeter ki takıntılardan uzak duralım…

Mutlaka okuyun: Eylül ayında burçları neler bekliyor?


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog