İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (13 Aralık-19 Aralık)

Yeni haftaya kadersel olarak yaşamlarımıza değişimi getirebilecek ve Venüs’ün retro hazırlığı içinde olduğu gölgeli günlerin enerjisi içinde başlıyoruz. Venüs’ün gölgeli günleri ve Plüton ile birliktelik enerjisi altında tutkulu davranışlarımızın ve hırslarımızın esiri olursak, hafta geneli biraz zorlayabilecek gibi duruyor; dikkatli olmakta fayda var. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, haftalık burç yorumlarını paylaştı…

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
12.12.2021
Haftalık burç yorumları (13 Aralık-19 Aralık)

Hafta başında Mars gezegeni saat 12.53’te Yay burcuna geçiş yapıyor. 

Bu süreç bizleri biraz daha cesur hale getirebilir ve korkusuzca risk almamıza olanak sağlayabilir. Fakat bir tarafımız cesur olurken, Merkür’ün Oğlak burcu seyrine başlaması nedeniyle hayatımızla ilgili konularda mantıklı kararlar almak isteyebiliriz. Elimizdeki olanakları korumayı ve aldığımız kararların kalıcı olmasını tercih edebiliriz.

Satürn ve Uranüs arasındaki zorlayıcı atmosferi hissetmeye başlayabileceğimiz hafta ortasında yaşam alanlarımızda kısıtlanma hissedebilir ve beklenmedik blokajlarla, engellerle karşılaşabiliriz.

Belki de hayatımızdaki işleyen sistemde değişimlerle karşı karşıya kalabiliriz.

Haftanın son günlerinde Güneş ve Jüpiter’in olumlu atmosferi altında gökyüzü karşımıza yeni fırsatlar çıkarabilir.

Hafta sonu Merkür ve Chiron arasındaki zorlayıcı bir enerji var; ikili ilişkilerimizde karşımızdaki kişilerin sınırlarını fazla zorlamamaya ve baskıcı bir tutum sergilememeye özellikle dikkat etmeliyiz. Sevdiklerimize karşı ağzımızdan çıkan kelimeleri özenli seçmeyi ihmal etmemeliyiz. İletişim kaynaklı yanlış anlaşılmalara açık bir zaman dilimi içinde olabileceğimiz bu süreçte, her şeyi kişiselleştirmemek ve üzerimize alınmamak daha doğru olabilir. 

Ayrıca Venüs’ün gölgeli günlerinde olduğumuz bu zaman dilimi, estetik operasyonlar için de uygun olmayabilir.

19 Aralık günü İkizler burcunun 27 derecesinde gerçekleşecek Dolunay eşliğinde gerçeklerle yüzleşme imkanını bulabilir ve geçmişte üstünü örttüğümüz bazı içsel hesaplaşmalarımıza yönelebiliriz.

Sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir hafta geçirmeniz dileğiyle…

Yeni haftaya, kariyerimizi ve toplum önü statümüzü nasıl daha iyi şartlara çevirebileceğimizi düşünerek başlayabiliriz. Gergin ve hassas bir ruh halinde olabiliriz. Geçmişten gelen hak edişlerimizle karşılaşabilir ve statümüzde olumlu yönde değişime açık enerjiler altında olabiliriz. Yeni bir iş başvurusu yapmayı planlıyorsak, hafta genelini olumlu yönde değerlendirebiliriz. Yaşama karşı daha realist bir yaklaşım içinde olabilir ve geleceğimizle ilgili kalıcı adımlar atmak isteyebiliriz. Hedeflerimiz ve finansal koşullarımızı gözden geçirmek isteyebileceğimiz hafta genelinde olumlu yönde değişimler yaşayabiliriz.


Yeni haftaya hayattan beklentimizi, inançlarımızı, hayallerimizi gözden geçirmek isteyerek başlayabiliriz. Memnuniyetsizliklerimizi fark edebilir ve olumlu yönde değişime niyetlenebiliriz. Ortak finansal kaynaklarımızda çatışmalı durumlara açık olabilir ve beklemediğimiz ödemelerle karşılaşabiliriz. Toplum önü statümüzde memnuniyetsiz olduğumuz durumlarla ilgili değişikliklere karar verebiliriz. Hedeflerimizde bazı blokajlı durumlarla karşılaşabiliriz. Hafta genelinde uzakta yaşan sevdiklerimizle ilgili yeni gündemlerimiz olabilir. Geçmişten gelebilecek nafaka, miras gibi konularda değişime açık bir dönem içinde olabiliriz.


Yeni haftaya, ortak kaynaklarımızla ilgili beklentimiz dışında değişimlere açık bir atmosfer altında başlayabiliriz. Finansal koşullarımızı tekrar gözden geçirmek isteyebiliriz. Geçmişten gelen, unuttuğumuz ödemelerle karşılaşabiliriz. Kendi içimize dönmek ve olayları sakince izlemek isteyebiliriz. Korkularımız ve geleceğimizle ilgili kaygılarımızın artabileceği bu dönemde, yaşamın şartlarını zorlamamaya ve sakin kalmaya özen gösterelim. Sonuç odaklı olabileceğimiz hafta genelinde kendimizi sorgulayabilir ve hayatımıza yeni bir yön belirlemek isteyebiliriz. Yakın çevremizle ilgili bizi şaşırtabilecek durumlara tanıklık edebiliriz. Hedeflerimizi ve yeni planlarımızı etrafımızla paylaşmamak daha iyi olabilir.


Yeni haftaya, yaşamımızda kadersel olarak ortaklık yaptığımız kişilerle ilgili yoğun gündemlerle başlayabiliriz. Çalışma ortamlarımızda iş yükümüz artabilir, sağlığımızla ilgili bazı sıkıntılarla karşılaşabiliriz. Sosyal çevremizde beklemediğimiz durumlara açık bir enerji altında olabilir ve karşımızdaki kişileri sessizce izlemek isteyebiliriz. İlişkilerimizde dönüşüm içeren bir enerji içinde olabilir ve bize zarar verdiğini düşündüğümüz kişilerle aramıza sınır koyabiliriz. Evliliğimizde var olan, üstünü örttüğümüz bir sorun tekrar gündeme gelebilir. Kendimizle ilgili geçmişten getirdiğimiz konulara son noktayı koymak, iç sesimizdeki yüklerimizden kurtulmak isteyebiliriz. Mahkeme, nafaka ya da miras gibi konularla ilgili beklediğimiz yönde olumlu haberler alabiliriz.  Yeni bir iş teklifi ile karşılaşabilir ve kendimizi ön plana çıkarabilecek kalıcı değişimlere karar verebiliriz. 


Yeni haftaya yoğun bir tempo içinde olabileceğimiz ve günlük hayatımızdaki sorumluluklarımızın artabileceği bir enerji altında başlayabiliriz. Dışa dönük ve risklere girmekten korkmayan bir ruh haline bürünebiliriz. İkili ilişkilerimizde neyi isteyip istemediğimize karar verebilir ve kalıcı kararlar alabiliriz. İş ortamındaki kadın figürleri ile aramızda rekabet oluşturabilecek durum ve gelişmelere şahit olabiliriz. Ağzımızdan çıkanlara çok dikkat etmeli ve beklemediğimiz anda oluşabilecek krizli durumlara karşı tedbirli olmalıyız. Elimizdeki işleri tamamlamak için ideal bir hafta olabilir. Sağlığımızda beklenmedik durumlarla karşılaşabiliriz. Diş ve kemik sağlığımıza ekstra dikkat edelim. Ebeveyn olmak isteyen sevgili Aslanlar için de şanslı bir hafta olabilir. 


Yeni haftaya kendimizi rahatça ortaya koyabileceğimiz ve yaşama karşı bakış açımızı değiştirebileceğimiz enerjilerle başlayabiliriz. Biraz daha planlı ve yenilikçi bir dönemin başlangıcında olabiliriz. Çocuklarımızla ilişkimizde bencil ve baskıcı olabileceğimiz bir atmosfer altında haftayı tamamlayabiliriz; çok eleştirel olmamak, bizler için faydalı olabilir. Hayatta bizi nelerin mutlu ettiğini keşfetmek isteyebiliriz. Spekülatif, riskli yatırımlara karşı dikkatli olmamız gerekebilir; yeni yatırımlar için aceleci davranmamak biraz için daha faydalı olabilir. Ev değiştirmeye niyetimiz varsa, bu haftanın atmosferini olumlu yönde değerlendirebiliriz. Kendi ailemiz ile ilgili konular gündemimizde olabilir. Zihinsel olarak yorgun olabileceğimiz bu süreçte ertelediğimiz bir sağlık problemimiz tekrar gündeme gelebilir.


Yeni haftada ailemiz, köklerimiz, yuvamız gibi özel alanlarımızla yoğun bir iletişim içinde olabiliriz. Sevdiklerimizle hararetli bir iletişim içinde olabiliriz. Bu enerjinin farkında olalım; bencil ve kibirli davranmaktan uzak durmaya dikkat edelim. Finansal anlamda şartlarımız iyiye giderken, önümüze çıkabilecek fırsatlarda da dikkatli olmayı ihmal etmemeliyiz. Gayrimenkul alım satımı gündemimizde olabilir. Plansız kısa seyahatlerimizin olabileceği hafta genelinde kazalara açık bir enerji altında olabiliriz. Bu enerjinin farkında olarak trafik kurallarına uymayı ihmal etmeyelim. Üst solunum yolu gibi boğaz enfeksiyonlarına açık bir enerji içinde olabiliriz. 


Yeni haftaya başlarken geçmişten bugüne gelen olaylara çekilebilir, yaşam içinde yoğun koşuşturma içeren bir zamanı deneyimleyebiliriz. Finansal anlamda inişli ve çıkışlı bir döngü içinde olabiliriz. Gereksiz borçlanmalar için uygun bir zaman olmayabilir ve ortak gelirlerimizde gerginlik içeren durumlarla karşılaşabiliriz. Kişisel hırslarımıza yenik düşmek bu süreçte bizlere kayıplar getirebilir; bu enerjinin farkında olarak sakin kalmalı ve risk içeren yatırımlara karşı tedbirli davranmalıyız. İkili ilişkilerimizde aniden farkındalıklar yaşayabilir ve var olan sorunlarımızı büyütebiliriz. Sağlığımıza ekstra özen gösterelim ve stres kaynaklı tansiyon rahatsızlığına karşı tedbirli davranalım. Haftayı, enerjimizi yüksek tutabileceğimiz kişilerle birlikte geçirmeyi tercih edelim.


Yeni haftaya gündelik yaşamımızda yoğun bir koşuşturmaca içinde olabileceğimiz ve kendimizi rahatlıkla ifade edebileceğimiz tempolu bir atmosferle başlayabiliriz. Baş-boyun bölgesi rahatsızlıklarına ve üst solunum yolu hasatlıklarına yatkın olabileceğimiz bir hafta içinde olabiliriz. Bu enerjiyi göz ardı etmeyelim ve bağışıklığımızı güçlü tutmaya özen gösterelim. Plansız gerçekleşen seyahatlerimiz olabilir. Finansal anlamda önemli gelişmeler yaşayabiliriz ve var olan ödemelerimiz için yeni bir yapılandırmaya geçme kararı verebiliriz. Yaşamda bizi nelerin mutlu, nelerin mutsuz ettiğini fark edebilir ve güçlü değişimler yaşayabiliriz. İkili ilişkilerimizde alınganlıklara ve yanlış anlaşılmalara açık bir hafta olabilir. Bu atmosferin farkında olarak iletişimlerimizde kelimelerimizi özenle seçmeliyiz.


Yeni haftada, iletişimin gezegeni Merkür’ün burcumuza geçmesi ile birlikte kalıcı kararlar alabilir, fikirlerimizi güçlü bir şekilde ifade edebilir ve ikili ilişkilerimizde yeni farkındalıklar yaşayabileceğimiz bir atmosfer altında olabiliriz. Hafta içinde zaman zaman enerjimizin düştüğünü hissedebilir ve dışarıdan gelebilecek manipülasyonlarla karşılaşabiliriz. Yeni plan ve projelerimize yönelirken aynı zamanda dengesiz, yön kaybedebileceğimiz durumlarla da karşılaşabiliriz. İkili ilişkilerimizde, kendimizi ifade etme şeklimizde ve dış görünüşümüzde değişiklik yapmak isteyebiliriz. Arkamızdan dönen düşmanlıklara karşı tedbirli olmayı ihmal etmeyelim. Finansal alanda beklediğimiz parayla ilgili engeller ve gecikmelerle karşılaşabiliriz. Sağlığımıza gerekli özeni göstermeyi ihmal etmeyelim.


Yeni haftaya sosyal çevremizde gözle görülebilir değişimler yaşayabileceğimiz ve adeta güneş gibi parlayabileceğimiz şanslı enerjiler altında başlayabiliriz. Geçmişten gelen bazı konular ve zaman zaman kafamızı karıştırabilecek bitmiş ilişkilerimiz tekrar gündeme gelebilir. Bu vesile ile verdiğimiz eski kararlarımızı gözden geçirme ve kalıcı bir şekilde geçmişimizle vedalaşmaya imkanı bulabiliriz. Ebeveyn olmak isteyen sevgili Kova burçları bu dönemin enerjisi altında beklettikleri kararlarını tekrar gündeme alabilirler. İçimizdeki yaratıcı ışığı ortaya çıkarmak içinde ideal bir zaman olabilir. Yurt dışı bağlantılı işlerimizde, eğitim, ticari ya da sosyal medya bağlantılı işlerimizde olumlu yönde şanslı değişimlere açık bir enerji altında olabiliriz.


Yeni haftaya finansal olarak rahat bir nefes alabileceğimiz şanslı bir atmosfer altında başlayabiliriz. Geçmişte değerlendirmediğimiz için belki de üzüldüğümüz bir kariyer fırsatı ile tekrar karşılaşabiliriz. Hızlı ve risk içeren kararlar vermek için uygun bir hafta olmayabilir. Sağlığımıza ekstra dikkat etmeli ve bağışıklığımızı yüksek tutmaya özen göstermeliyiz. Toplum önünde konuşma gerektiren yerlerde kendimizi rahatça ifade edebiliriz. İş başvurusu yapmayı düşünüyorsak, bu haftanın enerjisini olumlu yönde değerlendirebiliriz. Hayallerimizi ve ideallerimizi gerçekleştirmek için ideal bir dönem olabilir. Toplum önü statümüzde güçlü bir dönüşüm yaşayabiliriz.


Önceki ve Sonraki
Haberler