İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

 Haftalık burç yorumları (16 Ocak - 22 Ocak)

Saplantılar, önyargılar, ‘ya hep ya hiç’ temalarının yoğun olacağı bir haftaya başlıyoruz. Olaylara kendi açımızdan bakmak çözüm getirmeyecek. Özellikle iş yaşamında sizi ilgilendiren konularda takıntılı davranıyorsanız bunu değiştirmek için güzel bir zaman. Yıldızımız Kova burcuna geçiyor. Yeni ayımız da Kova burcunda olacak. Sanılanın aksine Kova yenilik değildir. Geleneksel temaları daha çok vurgular. Keza bunu 18 Ocak’taki Güneş-Plüton kavuşumu ile daha derin hissedeceğiz

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
16.01.2023
 Haftalık burç yorumları (16 Ocak - 22 Ocak)

Korkularımızın önümüzde büyük engeller oluşturduğunu fark etmeliyiz. Düşündüklerimizi söyleyememek, kendi fikirlerimizi savunamamak buna eşlik edecek. Sanki kendimizi kapana sıkışmış ya da ‘söylersem başıma bir şey gelir’ korkusuyla engellenmiş gibi hissedeceğiz.

Plüton tam da böyledir! Önümüzde yapılacak onca şey olmasına rağmen korkuya dayalı zorunlu saygı getirir. Fikirlerde manipülasyon da bu şekilde ortaya çıkar. Bunları çözmek, değiştirmek değil sadece fark etmek önemli olacak.

22 Ocak’ta Venüs, Satürn ile kavuşacak; ki geleneksel metotlara sadık kalarak önemli başarılar elde etmemize olanak tanıyacak.

Plan, program yapmak için güzel zaman. Tekrara dayalı işlerimiz, uzun soluklu sorumluluklarımız (özellikle maddi alanlarda) bizleri bekliyor. İlişkilerde ise kalıcılık, uzun ömürlülük, verilen sözlerin yerine getirilmesi gibi konular bu hafta gündemimizde olacak...

 

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Yeni guruplara katılabilirsiniz. Pazartesi banka işlerinizi halletmek, borçları düzenlemek adına uygun bir gün. Retroların da bitişi ile umutlarınızın tekrar yeşerdiği bu günlerde sık sık seyahat etme olasılığınız yüksek. 21 Ocak’ta Kova burcunun 1 derecesinde gerçekleşecek Yeni Ay, arkadaş çevrenizde daha aktif olacağınız bir dönemi işaret ediyor. Sosyal medyada bol bol vakit geçirebilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni hedef belirlemek adına ideal bir dönem olacak. Durağan enerjilerden kurtulduğunuz bu zaman diliminde, ‘harekete geç ve kazan’ mantığı ile ilerlemek isteyeceksiniz.


‘Kariyerimde yeni başlangıçlara hazırım’ diyebilirsiniz. İkili ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili gündemler sizleri yorabilir. Eşinizle aranızda kıskançlık konusu gündeme gelebilir. 21 Ocak’ta Kova burunun 1 derecesinde yılın ilk Yeni Ay’ı gerçekleşecek. Toplum önündeki kimliğiniz ve saygınlığınız önem kazanacak. Kariyerinizde amirlerinizin takdirini kazanmak isteyebilirsiniz. Terfi alabilirsiniz. Uzun süredir iş değiştirmek istiyorsanız, önünüze yeni kariyer fırsatları çıkabilir. Bu hafta hayatınızı yapılandırmak, harekete geçmek adına tetikleyici etkiler olabilir. Fırsatları kaçırmadan değerlendirmeniz dileğiyle.


Mars retrosu sonunda bitti. Durağan enerjileri üstünüzden attınız. Artık o zeka içeren, bazen iğneleyici olabilen esprilerinizi gönlünüzce yapabilirsiniz. Haftanın ilk günü sağlık konuları ile ilgilenebilirsiniz. İş ve çalışma koşulları gündeminizde olabilir. Çalışma arkadaşınıza verdiğiniz borcu geri alabilir ya da aldığınız borcu ödeyebilirsiniz. 21 Ocak’ta Kova burcunun 1 derecesinde Yeni Ay gerçekleşecek. Hak, hukuk, adalet konuları gündeminizde olacak. Yurt dışı eğitimi düşünüyorsanız bu dönem başvuru yapabilir ya da sonuçlarını alabilirsiniz. Farklı kültürlere eğiliminiz artabilir. Dini yerleri ziyaret etmek isteyebilirsiniz.


Neşenizin kaybettiğiniz hissi ile haftaya başlayabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili endişeleriniz artabilir. Aşk hayatınızda sevgiyi derinden hissetmek isteyebilirsiniz. Yeni Ay etkisiyle borçlar, alacaklar konusunda yeni düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz, bununla ilgili kredi başvurularınız olumlu sonuçlanabilir. Gizemli konulara eğiliminiz artabilir, bu konuda araştırmalar yapabilirsiniz. Bilinçaltında yerleşen ve uzun süredir bizi rahatsız eden duygusal çalkantıları dönüştürdüğümüz bir dönem olabilir. Bunun için bilgisine güvendiğiniz birilerinden danışmanlık alabilirsiniz. Tamamen yenilenmek ve artık duygu ile mantık arasında kalmayacağınız bir dönem için harekete geçebilirsiniz.


İkili ilişkilere yeniden ‘merhaba’ diyeceğiniz bir dönem sizleri bekliyor. Hafta başında ev, aile, yuva konuları ile ilgilenebilirsiniz. 21 Ocak’ta Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Ortaklıklar, ikili ilişkiler ve anlaşmalar için ideal bir zaman diliminde olabilirsiniz. Kendinize denk tutuklarınızla eşitlik anlayışını geliştirebilirsiniz. ‘İş birliği yaptıklarım kimler ve nasıl biriyle iş birliği yapabilirim?’ sorununu çözebilirsiniz. Arkadaşça yaklaştığınız kişilerle sevgi bağı geliştirebilirsiniz. Onaylanma ihtiyacınız artabilir. Bazılarında bağ kurmadan kaçma eğilimi görülebilir. Burada sormanız gereken soru ise ‘Neden bağ kurmaktan kaçıyorum?’ olmalı. Aslında kendinizle olan bağınızın kopuk olduğunu bulabilirsiniz.


Haftaya başlarken sezgisel yönünüzü her türlü iletişimde kullanmak isteyebilirsiniz. Bir bilgi araştırmak adına adım atabilirsiniz. Akrabalarınızla ve dostlarınızla ilgili krizli durumlar yaşayabilirsiniz ya da onlar çözüm bulmak adına size başvurabilirler. 21 Ocak’ta Kova burcunun 1’inci derecesinde Yeni Ay gerçekleşecek. Günlük rutinlerinizde hızlanma söz konusu olabilir. Eğer ev hanımı iseniz aile içinde herkesin kendi işini yapması konusunu konuşabilirsiniz. İş ve çalışma koşullarında yeni düzenlemeler olabilir. İş arkadaşlarınızla grupça davetlere gidebilirsiniz. Çalışma koşullarınızın düzenlenmesi içi sendikaya üye olmak isteyebilirsiniz.


Maddi değerlerinizi düzenlemek isteyebilir, yeni kazanç kapıları hakkında araştırma yapabilirsiniz. Harcamalarınızın kontrolünü sağlamak adına harekete geçebilirsiniz. 21 Ocak’ta aşk hayatınızda yeni gelişmeler olabilir. Yeni bir ilişkiye yelken açabilirsiniz. Eğer sevgiliniz varsa, sevgi alışverişiniz daha da yoğunlaşabilir. Sosyal ortamlarda ilişkinizi kıskanan kişilere dikkat etmenizde fayda var. Yeni bir hobi edinebilirsiniz. Şansınızın artacağı bir dönem olabilir. Neşeniz artabilir. Keyif ve zevk alacağınız her şeye yönelebilirsiniz. Çocuk istiyorsanız hamile kalabilirsiniz.


Haftanın ilk gününde kendi ihtiyaçlarınıza yönelebilirsiniz. Motive olduğunuz alanlarla daha fazla yönelebilirsiniz. Şüpheleriniz doğrultusunda hareket edebilirsiniz. 21 Ocak’ta Kova burcunun 1’inci derecesinde Yeni Ay gerçekleşecek. İç benliğinizle bağınız aratabilir. Aile ilişkilerinde denge kurmak isteyebilirsiniz. Daha eşitlikçi bir tavır içinde olabilirsiniz. Evinizde yenilikler yapmak isteyebilirsiniz. Ev değiştirmek gündeminizde varsa yeni bir eve geçebilirsiniz. Köklerinizle daha fazla bağ kurabilirsiniz. Bilinçaltınızda uyumlu olma konusunda aşırıya kaçabilir, bazı şeyleri görmezden gelebilirsiniz.


Pazartesi gününe huzursuz enerjilerle başlayabilirsiniz. Endişeli ve kaygılı olabilirsiniz. Kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Hastaneye gitmek için uygun bir gün olabilir. 21 Ocak’ta Kova burcunda Yeni Ay gerçekleşecek. Yeni bir eğitime başlamak isteyebilirsiniz. Yakın arkadaşlarınızdan oluşan bir grupla seyahat planları yapabilirsiniz. En yakınlarınızla sevginizi paylaşabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Erkek kardeşinizle uzun süredir anlaşmazlık yaşıyorsanız, aradaki buzlar eriyebilir. Entelektüelliği abartıp yakın çevrenize ukala görünebilirsiniz, dikkat etmenizde fayda var.


Hafta başında kendinizi sosyal ortamlarda rahat hissetmeyebilirsiniz. Hayata dair umudunuzu kaybetmiş, endişelerinizin arttığı bir zaman dilimi geçirebilirsiniz. Kalabalık ortamlarda bulunmak istemeyebilirsiniz. 21 Ocak’ta Kova burcunun 1’inci derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek. Maddi ve manevi kazançlarınız, refah düzeyiniz konusunda yenilenme sürecine girebilirsiniz. Maddi refahınızı artırmak adına farklı kazanç kapılarını araştırmak isteyebilir ve bunlara yönelebilirsiniz. Beslenme şeklinizle ilgili yapılandırmaya girebilir ve bir beslenme kampına gitmek isteyebilirsiniz.


İyi ki doğdunuz Kova burçları... Siz olmasaydınız dostluğu, arkadaşça sevgiyi ve farklı kişileri aynı amaç için bir araya getirmeyi nereden öğrenecektik. Haftanın başında kariyerinizle ilgili endişelenebilirsiniz. Şüpheci davranışlar içinde bulunabilirsiniz. 21 Ocak’ta sizin burcunuzun 1’inci derecesinde bir Yeni Ay gerçekleşecek. Hayatınızı tekrardan revize edeceğiniz bir dönem. Yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Aldığınızı kararların tartışılmasına dahi olanak vermeyeceksiniz. Ne istiyorsanız onun peşinden gitmekten çekinmeyeceksiniz. Yaşam amacınızın farkında olacaksınız.


Hafta başında yabancı kültürde olan kişilerin gelenek ve göreneklerini araştırmak isteyebilirsiniz. Bu konulara ilgi duyabilirsiniz. Hak, hukuk, adalet ile ilgili birtakım aksilikler yaşamanız muhtemel. 21 Ocak’ta Kova burcunda bir Yeni Ay gerçekleşecek. Sizlerin inziva evinde olacak. Eski, küflenmiş bilinçaltı tortularınızı arındırmak adına güzel bir zaman dilimi içinde olabilirsiniz. İnziva kamplarına katılabilirsiniz. İçe çekilme yaşayabilirsiniz. Yaşamdan kendinizi soyutlamak isteyebilirsiniz. Enerjinizin düşüklüğü sizi yorabilir. Grup terapileri iyi gelecektir.


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog