İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (18 Eylül – 24 Eylül)

Aidiyet ihtiyacı insanın en karmaşık duygusudur. Hem güven ihtiyacını, hem sevgi ihtiyacını, hem de takdir edilme ihtiyacını barındırır. İhtiyaçlar, astrolojide Ay ile ilişkilidir ve bu yüzden Ay, Yengeç burcunun ve 4. evinin doğal yöneticisidir. Yani anılarımız ve aile kavramımıza göre şekillenen ihtiyaçlarımız, bizim aidiyet ve yuvada olma hissimizi anlatır. Bağlılık duygumuz ve yuva hissimiz doğduğumuz andan itibaren anne (Ay) ile şekillenir böylece hem beslenir (Ay), hem de çevreden gelebilecek olumsuz etkilere karşı sevgi ile korunuruz (Yengeç). Nereye ait olduğumuzu bulursak, Ay feleğini aşıp kendimizi gerçekleştirme yolunda ilerleriz. Asıl olay kadim zamanlardan beri nereye ya da neye ait olduğunu keşfetmek… Kainattaki yerini bilmek, faniliğini idrak edebilmek, dünya misafirliğinin anlamını keşfedebilmek...

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
18.09.2023
Haftalık burç yorumları (18 Eylül – 24 Eylül)

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Bu hafta aşk, ilişki, hobi ve ilgi alanlarınızda hareketlilik olabilir. Borç, ödeme ve ortaklık işlerinizde dikkatli olmanızda fayda var. Dış gözler bu sefer sizi düşünecek, önemseyecek ve kendi değerinizi ortaya çıkarabileceksiniz. Kreatif işlerde başarı sizi bekliyor.


Kendi önceliklerinizi belirlemeye başlayacaksınız. Bu hafta ‘Artık sıra bana geldi, artık kendimle ilgilenebilirim’ diyebilirsiniz. Kararsızlıkla mücadele başlıyor. Seçim ve tercihler yapmanız gerekecek. Bol sıvı tüketerek hem ruhsal, hem mental sağlığınızı dengelemeye çalışmalısınız.


Ev işleri ile meşgul olacağınız önemli bir hafta sizi bekliyor. Eksikleri tamamlama ve fazlalıkları ayıklama zamanı. Arkada dönen işler, md bilinci sizi bekliyor. Hep sizin üzerinize geliniyor gibi hissedebilirsiniz. Sosyal aktivitelerinizin de artacağı günleri iyi değerlendirin.


Harcamalarınızın artacağı günler sizi bekliyor. İhtiyaç önceliklerinizi belirlemek, bu hafta kurtarıcınız olacak. Aile büyükleriniz, sizin bakımınıza ya da psikolojik desteğinize ihtiyaç duyabilirler. Şimdiden ileriki tarihler için tatil, organizasyon planları yapabilirsiniz.


Kendinize verdiğiniz önem ve gösterdiğiniz saygı, önceliğiniz haline geliyor. ‘Önce ben’ diyeceksiniz. Sizi düşünen, önemseyen kişilerle bir arada olmayı tercih edeceksiniz. İletişim dilinize dikkat etme zamanı. Affetmeyi, büyüklük göstermeyi düşünebilirsiniz. Olur işleri zaman akışına bırakmayı deneyimlemelisiniz.


Mental sağlığınıza dikkat! Başkalarının sizin yerinize seçimler yapması, plansız ve programsız kalmanız sizi boğabilir. Maddi konularda harcadıkça kazanabileceğiniz bu dönem devam ediyor. Riskler almakta zorlanabilirsiniz. Ufkunuz geniş ama adımlarınız küçük olmalı.


İntikam saatleri çalıyor olabilir. Çanların sesine değil vicdanınızın sesine yönelmeyi tercih etmelisiniz. Umursamazlıkla suçlanabileceğiniz bir hafta. Fakat ikili ilişkilerinizde krizleri fırsata çevirebilmek de sizin elinizde. Hayallerinizden taviz vermeyin.


Hayat lehinize dönmeye başlıyor. Her şeyden sorumlu ve ilk aranan siz olacaksınız. Eylemleriniz takdirle sonuçlanmayabilir. Emeklerinizin gözükmesi, ödüllendirilmesi adına kendinize vakit vermeyi denemelisiniz. Zaman tanıdığınız her şey sizi keyiflendirecek.


Yeniliklerle kendinizi de yenileyeceğiniz güzel bir hafta sizi bekliyor. Yeni deneyim ve heyecanlara açık olacaksınız. Zihniniz bu hafta hiç susmayabilir. Kimseye anlatamıyorsanız da yazmayı deneyebilirsiniz. Daha önce yazdıklarınızı toplayabilir ve işe yarar hale getirebilirsiniz.


Ertelediğiniz konuları yeniden gündeminize taşımak için bu hafta güzel bir zaman. Keyifli, eğlenceli zamanları kendinize hediye etmek için de fırsatlarınız olacak. Beslenme, sağlık ve bakım konuları için kendinize bir hafta daha zaman verin. Bu haftayı planlarınıza ayırın.


Maddi konularda kemer sıkma politikası sizi bekliyor. Aile ilişkileriniz ve sevdiklerinizle iletişiminiz artacak. Harcamalarınızı kendinize değil sevdiklerinize yöneltebilirsiniz. Başkalarının ihtiyaçları sizin ihtiyacınız haline gelebilir. Ne istediğini bilen Kovalar bu hafta dik durabilecek.


Meğer sizi ne çok seven, destekleyen kişi varmış. Sevdiklerinizin dualarının üzerinizde olduğunu hissedeceğiniz bir hafta sizi bekliyor. Şükür ve umut sizinle oldukça yeni fırsatlara açık olacaksınız. Bir yere varmayan, tamamlanmayan konuşmalar içinde kalabilirsiniz. Kendinize vakit verin…


Önceki ve Sonraki
Haberler