İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (25 Mart – 31 Mart)

Bu hafta 25 Mart 2024 tarihinde Terazi burcunun 5°’sinde bir Ay Tutulması meydana gelecek. Etkileri min. 6 ay etkili olacak. Ülkemizden görünmeyecek olsa da Portekiz, Lizbon’dan başlayarak Afrika, Kuzey ve Güney Amerika ile Asya’nın Kuzeydoğusu ve Avustralya, Sydney’den izlenebilecek. Tutulmanın güney ay düğümü tarafından geliyor olması, geçmişte verilen kararların uygulanmaya başlama sürecini işaret ediyor… Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
25.03.2024
Haftalık burç yorumları (25 Mart – 31 Mart)

Terazi; denge, birlik, eşitlik, haklar, karşı tarafı düşünmek, cansız / eylemsiz kalmak... Öteki tarafında ise Koç, eyleme geçen bir doğa... Arada sıkışmışlık hissiyatı duymak... 

Sabian Symbol: ‘Bir adamın idealleri fazlasıyla kristalleşti.’ 6° Terazi parlamıyorsa bırak mantığı... Eğer hayal ettiklerimizi yaşamazsak onlar bizim gerçeklikten kaçış planlarımız haline gelir. Bu dönem bir testtir.

Gerçekten hayal ettiklerimize ederi kadar değeri verebiliyor muyuz?

Manevi değerleri, maddi somut göstergelerle süslemek önemlidir! Eğer hayal ettiklerimizi somutlaştırmazsak sorunlar oluşur. Tam tersi büyük zenginlik vaatleri, içte ruhsal boşluklarla dolu bir kap da olabilir. Dengelemek gerekir!

Tutulma lordu Venüs, Achernar sabit yıldızı ile hizalanıyor. (Jüpiter doğasında) Riskler almak, ani iniş, çıkışlar... Ani ve trajik sonlanmalar... Nehrin sonu... Kamu görevleri, hayırseverlik... Venüs birleşimi ise kötü şöhret, başkaları ile kendini kıyaslama, sempati davranışları ile ‘Herkes beni sevsin’ gibi ben merkezci davranışları ortaya çıkarır. Yücelim yöneticisi Satürn ise Rigel (Jüpiter-Satürn doğası) yıldızı ile paralel hizalanıyor... Yerleşik fikirlerle çatışma, hayat felsefesi geliştirme olarak yorumlayacağız... 

5° Terazi’nin mısır sınırı (term, bounds) Satürn’dür. Kısıtlılık, engel, zorluk, mücadele, kuru doğayı ıslatmaya çalışmak ya da yaşayan bir doğanın kuruması durumu... Fakat Satürn bilgi ve bilimdir. Bilime duyulan saygıyı artırır! Yetkin konumların korunması psikolojisi hakim olabilir. Toplumda hukuksal olaylar, toplumda öne çıkacak yargılanmalar, maliye, hazine vb. kadrolarda meydana gelecek olan değişimler, evlilik ve boşanma gibi olayları tetikler. 

Tutulmanın etkisinde olduğu 5° Zaniah sabit yıldızı ve tutulmanın 5. ev vurgusu, sanat ve sanatçılarla ilgili hareketli bir gündeme işaret ediyor. Sanatçıların ya da topluma mal olmuş önemli isimlerin yaşayacağı zorlu süreçler, bununla birlikte meydana gelecek olan yargı süreçlerini gündeme getirebilir.

Odak noktanız ilişkiler ve kişisel gelişim! Ay Tutulması, ilişkilerde ve kişisel hedeflerinizde dengeyi bulmanız gerektiğini size hatırlatabilir. Duygusal olarak derinleşme ve kendi iç dünyanızı daha iyi anlama fırsatı karşınıza çıkabilir. Hayatınızda oluşacak belirsizlikler sizleri yorabilir. Hangi yöne gideceğinizi anlamak adına yalnız kalmayı deneyimleyebilirsiniz.


Bu hafta duygusal zorluklarla dikkat! ‘Ne olmuş olursa olsun kendi yoluma gitmeliyim’ dedirten, akılcılığa yönlendiren, duyguları bastıran, hatta bir miktar duygusuz kılan bir dönem yaşayabilirsiniz. Ay Tutulması’nın etkisiyle, geçmiş deneyimlerinizle yüzleşmek ve ruhsal gelişim için önemli bir süreç olabilir. Soğukkanlı hareket edebilir ve bu tavrınızla gündelik yaşamınızı ve işlerinizi bir düzene sokabilirsiniz.


Aşk yaşamınız ve sosyal ilişkileriniz gündeminizde olacak. Ay Tutulması’nın etkisi, arkadaşlık ve grup ilişkilerinde önemli değişimler yaşatabilir. Belki de eski arkadaşlarınızla ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Aşk hayatınızda kadersel rastlantılar veya bitişler söz konusu olabilir. Hafta devamında sağlıklı yaşam tarzı seçimleri yapmak veya günlük işlerinizi daha keyifli hale getirmek için motive olabilirsiniz.


Bu hafta ailevi konular ve kişisel gelişim öne çıkacak. İçsel gücünüzü keşfedecek ve hayatınızda köklü değişimlere odaklanacaksınız. Yeni bilgiler edinmek ve farklı kültürlerle etkileşime geçmek gibi fırsatlar haftanızı renklendirebilir. Sanatsal faaliyetlere, hobilerinize zaman ayırmak duygusal tatmin ve mutluluk sağlayabilir. Ay Tutulması etkisi, evinizde köklü değişimler yapmanızı sağlayabilir. Bulunduğunuz ortamdan taşınabilirsiniz.


Bu hafta gücünüz ve kararlılığınızla zorlukların üstesinden geleceksiniz. Tüm rakiplerinizi alt etmeye hazır olabilirsiniz. Karşınızda hiçbir gücün duramadığını hissedebilirsiniz. Zorluklarla başa çıkmak için sabırlı olmalı ve hedeflerinize ulaşmak için disiplinli bir şekilde çalışmalısınız. Ay Tutulması etkisiyle önemli bir girişim öncesinde seyahat etmeniz gerekebilir. Bu seyahatten yeni bilgiler ve tecrübeler edinebilir, size destek olabilecek kişilerle karşılaşabilirsiniz.


Doğru bildiğiniz yolda ilerleyebilmek adına duygusallığa, içgüdülere kapılmamalı ve objektif yönünüzü korumaya çalışmalısınız. Ay Tutulması etkisiyle maddiyata gereğinden fazla önem ve itibar vermiş olabilirsiniz ve bu durum bazı moral çöküşlerini beraberinde getirebilir. Risklerden uzak durmalı, harcamalara ve bütçenize daha çok dikkat etmelisiniz.


Ruhen ve bedenen dinlenmek istediğiniz bir zamandan geçiyor olabilirsiniz. Mücadeleyi, savaşı bir kenara bırakıp huzurla dolmak isteyebilirsiniz. Ay Tutulması etkisi geri çekilme ve kendini dinleme zamanına işaret ediyor. Bu zaman diliminde herhangi bir aksiyonda veya girişimde bulunmak yerine beklemek, dinlenmek, kişileri, olayları, durumları geriden izleyip gözlemlemek çok daha doğru olabilir.


Bu hafta kendinize olan güveninizi artırabilir ve ilişkilerde daha sakin ve uyumlu bir tutum sergileyebilirsiniz. Maddi konularda veya değerlerinizle ilgili bazı kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz. Harcamalarınızı dikkatli bir şekilde yönetmelisiniz. Ay Tutulması etkisiyle içsel olarak çalkantılar yaşayacağınız bir süreç olabilir. Sizi geriye çeken birçok olguyla karşılaşabilirsiniz. Sizden saklanan olaylar açığa çıkabilir.


Bu hafta bireysel gelişim, ilişkiler ve sorumluluklar arasında denge sağlama ihtiyacı hissedebilirsiniz. Kişisel hedeflerinizle sorumluluklarınızı yerine getirme konusunda zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Ay Tutulması etkisi, sosyal çevrenizle olan ilişkileriniz alanında sizleri zorlayabilir. Kopuşlar yaşanabileceği gibi yeni başlangıçlar da söz konusu olabilir.


Güçlü bir irade ve kararlılıkla, hedeflerinize ulaşmak için kritik bir hafta olabilir. İletişim, seyahatler ve ilişkiler alanında beklenmedik ve heyecan verici değişimler getirebilir. Arkadaşlarınızla daha sıkı bağlar kurabilir veya sosyal etkinliklerde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Ay Tutulması etkisi, yeni hedeflere yönelmenizi sağlayacak. Bilgi ve tecrübelerinizi birçok kişiye aktarabilme fırsatı yakalayabilirsiniz.


Endişe, evham ve stresi geride bıraktığınız bir dönem içindesiniz. Yeni yolculuklara, maceralara artık hazır olabilirsiniz. Huzurun hafifliğini yaşadığınız bir dönemden geçeceksiniz. Yeni bilgilere ve öğretilere açıksınız. Ay Tutulması etkisi seyahatler, eğitim veya iletişim alanlarında önemli değişiklikler getirebilir. Belki de düşüncelerinizi ve inançlarınızı gözden geçirebilir veya ruhsal konulara ve felsefi düşüncelere yönelerek iç huzur bulabilirsiniz.


Bu hafta yanılgılara, aldanmaya, illüzyona açık olduğunuz, aşırı duygusal davrandığınız bir döneme işaret ediyor. Ay Tutulması etkisi, içsel dönüşüm sağlayarak duygusal yaralarınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir. Aynı zamanda hayatınızda dengeyi sağlama ve kendinize daha fazla zaman ayırma isteği de uyandırabilir. Bu süreci, duygusal detoks olarak görmek ve içsel huzuru bulmak için fırsata çevirebilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler