İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (27 Aralık-2 Ocak)

Bir yılı daha geride bıraktığımız bu zamanlarda, yıl içinde son olarak Satürn ve Uranüs arasındaki zorlayıcı enerjiyi deneyimliyoruz. Bu enerjinin etkisiyle kolektif bilinç olarak sıkışmışlık, kısıtlanmalar, ticari faaliyetlerimizde bazı aksaklıklarla karşılaşmış olabileceğimiz bir döngünün ardından yeni umutlarla dolu bir haftaya merhaba diyoruz. 2021’in son haftasında kendimizi bir yandan keyifli hissederken bir yandan da karamsarlıklarımız artabilir. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, haftalık burç yorumlarını paylaştı…

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
26.12.2021
Haftalık burç yorumları (27 Aralık-2 Ocak)

27 Aralık haftası astrolojik olarak neler getiriyor?

 

Gökyüzünde Oğlak burcu enerjisinin hakim olduğu bu süreçte bireysel olarak temkinli davranmak bizler için daha faydalı olabilir.

29 Aralık günü saat 07.09’da astrolojinin sevilen gezegeni Jüpiter, Balık burcuna geçiş yaparak yaşamlarımıza bereket enerjisini getirirken, bir ve birlik olmanın önemini de kavramamıza olanak sağlayabilir.  Yaratıcılığımız ve hayal gücümüz gelişebilir. Yardımımıza ihtiyacı olanlara bu süreçte sahip çıkmak, kendi adımıza da şifalanma enerjilerini sistemin bize sunmasına olanak sağlayabilir.

Sağanak yağışlı bir kış bizleri bekleyebilir.

Aynı gün Merkür ve Venüs’ün kavuşum halinde olacağı zaman içinde, finansal koşullarımızı yeniden değerlendirmek ve ikili ilişkilerimizde yaşadığımız kısır döngüleri tekrar gözden geçirebiliriz.

30 Aralık günü sabah saatlerinde Merkür ve Plüton’un kavuşumda olacak. Gün genelinde para piyasalarıyla ilgili dikkatimizi çekebilecek gelişmeler yaşayabiliriz.

31 Aralık günü Güneş ve Uranüs arasındaki uyumlu atmosferde hayatımızda hızlı gelişebilecek ve ruhsal enerjimizi yükseltebilecek olumlu gelişmelere şahit olabiliriz.

30/31 Aralık tarihleri dikkat çekici günlerden biri olabilir.

2 Ocak Pazar günü saat 21.33’te Oğlak Yeniay’ı yaşayacağız; geçmişteki yaşanmışlıklarımızı geride bırakabileceğimiz bir enerji altında olabilir ve aynı zamanda huzurlu, umut dolu olduğumuzu hissedebiliriz.

2 Ocak günü saat 10.09’da iletişim gezegeni Merkür artık Kova burcunda seyrine başlayacak.

Bu süreç, yaşamımızda iletişimi önemli ölçüde hızlandırabilir.

Yeni yılda yeni düzenlemeler ve kararlarla karşılaşmaya açık bu enerji altında, çocuklarımızın eğitim sisteminde bazı değişikliklere gidilmesi ihtimalinin yüksek olabileceğini düşünüyorum.

Yaşamlarımızda risk almak yerine karşılaştığımız olayları akışına bırakmak, sakince beklemek, içimize sindirmek için gökyüzünün bize sunduğu değişim enerjilerini seyre geçme zamanı olabilir.

Yeni yılın ardından deneyimleyeceğimiz Yeniay döngüsünün umutlarımızı yeşertmesi, hayatlarımıza huzur, sağlık ve çocukluk yıllarımızdaki gibi neşe getirmesi dileğiyle…

Yeni haftaya, daha çok ikili ilişkilerimize odaklanıp var olan sorunlarımızı çözüme kavuşturmak isteyebileceğimiz bir enerji altında başlayabiliriz. Ruhsal olarak şifalanmak ve kendi iç sesimizdeki susmayan korkularımızla yüzleşerek kalıcı kararlar almak adına güzel bir zaman olabilir. Özellikle bacaklarımızda hassasiyet oluşabilir ve zihinsel endişelerimiz yüksek olabilir. Kariyer alanlarımızda beklediğimiz hak edişlerimizi alabilir ve fikirlerimizin olumlu yönde değiştiğini düşünebiliriz. Toplum önü statümüzde değişim ve dönüşüm zamanını deneyimlerken aynı zamanda yoğun bir iş temposu içinde olabiliriz. Yurt dışından beklediğimiz bir haber varsa, olumlu dönüş alabiliriz. Sosyal çevremizle iletişimimizin artacağı bir hafta içinde olabiliriz.


Yeni haftaya hayallerimize ve geleceğe yönelik planlarımıza odaklanabileceğimiz, yeni kararlar almak isteyebileceğimiz bir atmosfer içinde başlayabiliriz. Finansal olarak yeni fırsatlarla karşılaşabileceğimiz hafta genelinde riskli kararlar almaktan uzak durmak faydalı olabilir. Geçmişte ödemeyi unuttuğumuz bir borç karşımıza çıkabilir. Kredi başvurusu yapmak için uygun bir dönem olmayabilir. Sağlığımızla ilgili konulara yönelmek zorunda kalırken, böbrek ve bel bölgemizde hassasiyetimiz artabilir. İçimizdeki yaratıcı gücü fark edebilir ve sosyal çevremiz sayesinde yeni fırsatlarla karşılaşabiliriz. Bereketli ve şanslı bir dönemi yaşadığımızı düşünebiliriz. Arkamızdan dönen gizili saklı işlerin gün yüzüne çıktığına tanıklık edebilir ve yeni bir düzenlemeye gitmeye karar verebiliriz.


Yeni haftaya ruhsal enerjimizin düştüğünü hissederek ve bireysel olarak değer verdiğimiz alanları fark etmek isteyerek başlayabiliriz. Finansal kaynaklarımızı doğru değerlendirmemiz ve elimizdeki varlıklarımızı stabil tutmamız gereken bir dönem içinde olabiliriz. Yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve yaşamı akışına bırakmak isteyebiliriz. Ortak gelirlerimizi birlikte paylaştığımız kişilerle yeni plan ve projelerimize yönelirsek, ortak kasamızda artış olabilir. Kariyer yaşamımızda şanslı bir dönemi deneyimleyebilir ve üstlerimiz tarafından desteklendiğimizi hissedebiliriz. Bekar olan İkizler, bu süreçte ilişkilerini kalıcı bir imza ile taçlandırmak isteyebilirler. Özellikle haftanın son günlerinde kadersel ortaklarımızla aramızdaki iletişime zarar vermemeye ve dürtüsel davranmamaya özen gösterelim. Yön kaybedebileceğimiz ve dengeyi kurmakta zorlanabileceğimiz bir enerjiye açık olabiliriz. Dikkatli davranmak ve karşımıza çıkan olayları büyütmemek faydalı olabilir.


Yeni haftaya başlarken odak noktamızda ailemiz olabilir. Yurt dışı bağlantılı işlerde, uzak yerlere seyahatlerde ve akademik kariyer, eğitim gibi konularda şanslı ve bereketli bir süreci deneyimleyebiliriz. İkili ilişkilerimiz ya da iş ortaklarımızla olan ilişkimizde zaman zaman kendimizi baskı altına alınmış gibi hissedebilir ve bu sıkışmışlık duygusu içinde yeni farkındalıklar yaşayabiliriz. Beklemediğimiz krizlerle karşılaşabilir ve geçmişten kalma konularımızı kalıcı bir şekilde kapatma fırsatı yakalayabiliriz. Hafta genelinde iş ve günlük rutinlerimizde aldığımız sorumluluklarımız artabilir ve yoğun tempo içinde zihinsel olarak gerginlik hissedebiliriz. Sağlığımıza ekstra özen göstermeyi ihmal etmeyelim. Finansal giderlerimizi gözden geçirirken rahat bir nefes alabileceğimiz olumlu gelişmeler de gündemimizde olabilir.


Yeni haftaya başlarken gündemimizde sağlığımız ve yoğunlaşan tempomuz olabilir. Sağlığımızla ilgili rutin kontrollerimizi yaptırmak için ideal bir hafta olabilir. Diş ve kemik sağlığımızda hassasiyetimiz artabilir. Finansal olarak beklediğimiz olumlu haberleri alabiliriz. Kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsak, bu haftayı değerlendirebiliriz. Kariyer yaşamımızda değişim zamanı olabilir. Riskli yatırımlara girmek için uygun bir zamanda olmadığımızı unutmayalım; yanılgıya açık bir enerji hakimiyetinde olabiliriz. Partnerimizle ilişkimizde kalıcı kararlar almak ve hızlı bir sonuca ulaşmak isteyebileceğimiz hafta genelinde, karşımızdaki kişilere karşı empati duygumuz yüksek olabilir ve daha özverili, merhametli davranmak isteyebiliriz. Melankolik bir ruh haline bürünmemeye ve yaşamı akışına bırakmaya özen gösterelim.


Yeni haftaya aşk ilişkilerimiz, çocuklarımız ya da hobilerimize odaklanarak başlayabiliriz. Hafta genelinde ikili ilişkilerimizi ya da iş ortaklıklarımızı güzelleştirebilecek, aramızda huzuru yakalayabileceğimiz bir enerji içinde olabiliriz. Yeni bir iş ortaklığı teklifi ile karşılaşabilir, bu konuyu hızlı bir şekilde sonuca bağlamak isteyebiliriz. Hızlı değil yavaş adımlar atmamız gereken bir döngü içinde olduğumuzu ve Venüs’ün retro seyrine devam ettiğini unutmayalım. Çocuklarımızla ilgili harcamalarımızın artabileceği hafta içinde, onların yeni gündemleri ve istekleriyle ilgilenmek zorunda da kalabiliriz. Küçük ev kazalarıyla karşılaşabiliriz; temkinli davranmak faydalı olabilir. Beklettiğimiz bir ev tadilatı projemizi haftanın enerjileri ile başlatma kararı verebiliriz.


Yeni haftaya ailemizle olan ilişkimiz, yoğun iletişimimiz ve kontrolümüz dışında gelişen gündemlerle başlayabiliriz. Ailemizle ilgili eski konular gündeme gelebilir ve net kararlar vermek isteyebiliriz. Fevri kararlar vermek yerine aldığımız kararları biraz bekletmek ve dürtüsel davranmamak daha faydalı olabilir. Beklettiğimiz bir gayrimenkul alım satımını değerlendirmek isteyebiliriz. Yeni projelerle karşılaşabilir ve finansal kaynaklarımızı iyileştirmek için fırsatlar yakalarken uzunca bir süre giderlerimize odaklanabiliriz. Yakın çevre, kardeş, kuzen ilişkilerimizde gerginliklere açık bir enerji altında olurken onlar için daha fedakar olmak zorunda kalabiliriz. Mümkün olduğunca şartlarımızı zorlamamayı ve stres oluşturabilecek ortamlardan uzak durarak haftayı akışa teslim olarak geçirmeyi deneyelim.


Yeni haftaya zihinsel olarak gergin ve endişeli bir enerji ile başlayabiliriz. Finansal anlamda yeni yatırım fırsatları kapımızı çalabilir. Hafta genelinde odak noktamız harcamalarımız ve finansal koşullarımız olabilir. Yakın çevremizdeki kadın figürleri ile zıt bir enerji içinde olabiliriz; bunun farkında olalım ve gereksiz güç mücadelelerine girmemeye özen gösterelim. Haftanın atmosferi; ebeveyn olmayı planlayan Akrep burçları için destekleyici yönde olabilir. Yeni bir ilişki ya da ortaklık gündeme gelebilir. Yeniyi başlatmak için uygun bir zaman olmadığını unutmayalım ve acele kararlar almayalım. Geçmişte yarım kalmış konular yeniden gündeme gelebilir, kendimizi sorgulayabilir ve geçmiş yaşanmışlıkları kalıcı olarak sonuca bağlayabileceğimiz bir haftayı deneyimleyebiliriz.


Yeni haftaya daha çok finansal koşullarımıza yönelerek başlayabilir ve güçlü gelişmeler yakalayabileceğimiz bir enerji altında olabiliriz. Yeni finansal fırsat arayışı içinde olabilir ve yaşamımıza yeni bir düzen, yön vermek isteyebiliriz. Ailevi ilişkilerimizi güzelleştirmek, onların varlığı için şükretmek adına huzurlu bir hafta içinde olabiliriz. Günlük rutin sorumluluklarımız ve iş tempomuz yoğun olabilir. Riskli yatırımlara karşı tedbirli olmayı ihmal etmeyelim. Gayrimenkul alım satımı gündemde olabilir ve ani bir ev değişikliği kararı alabiliriz. Kısa seyahatlerimizde artış olabilir ve beklenmedik bir tatil programı kararı alabiliriz.


Yeni haftaya yaşamımızla, geleceğimizle ilgili yeni plan ve projelere odaklanarak başlayabiliriz. Ruhsal enerjimiz çok yüksek olabilir ve kendimizi rahatça ortaya koyabiliriz. Hayata karşı bakış açımızın değişebileceği bir hafta olabilir. Dış görünüşümüzde değişime karar vermek için uygun bir dönemde olmadığımızı unutmayalım ve yenilenme enerjimizi kısa süreliğine ertelemeyi deneyelim. Yeni ve mantıklı kararlar almak isterken yavaş olmak, temkinli davranmak faydalı olabilir. Zaman zaman dikkat dağınıklığı yaşayabilir ve iletişimde kazalara açık bir atmosfer altında olabiliriz. Duygusal kararlar almak için aceleci davranmayalım ve yaşamı akışına bırakmayı deneyelim. Finansal olarak ani gelişmelere açık olabilir ve yeteneklerimizi keşfedebiliriz. Yeni bir iş başvurusu yapmak için ideal bir zaman olabilir.


Yeni haftaya iç sesimize odaklanarak ve kendimizi keşfederek başlamak isteyebiliriz. Yeni karar, plan ve projelerimize odaklanmak için uygun bir zaman olabilir. Finansal olarak şanslı bir dönem yaşayabiliriz. Gereksiz harcamalar konusunda tedbirli davranmak faydalı olabilir. Yeni ve acele kararlar almak, bireysel olarak riskli durumlara atılmak adına uygun bir haftada olmayabiliriz. Önemli iş ve görüşmelerimiz için hafta ortasını değerlendirebiliriz. Kendimizle baş başa kalmak isteyebilir ve zaman zaman bedensel enerjimizin düştüğünü hissedebiliriz. Sosyal çevremizle gergin durumlar içeren bir enerji içinde olurken, yeni farkındalıklar yaşayabiliriz. Gece uykuya dalmakta zorlanabileceğimiz bu süreçte kafein alımını azaltmak faydalı olacaktır.


Yeni haftaya bereketli huzurlu bir enerji altında başlayabilir ve yaşamı akışına bırakmayı deneyimleyebiliriz. Kendimizi akışa bırakmak, karşımıza yeni fırsatlar çıkarabilir. Yeni ticari anlaşmalar önümüze gelebilir. Sosyal çevremizle ilişkilerimizi yeniden gözden geçirmek isteyebilir ve yeni seçimler yapabiliriz. Hırslı ve tutkulu davranmak faydalı olamayabilir; bu enerjiyi göz ardı etmeyelim.


Önceki ve Sonraki
Haberler