İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (28 Haziran-4 Temmuz)

Önemli değişim rüzgarlarını yaşamlarımızda hissedebileceğimiz, bir nevi deprem etkisi yaratacak gündemlerin söz konusu olabileceği bir haftaya giriyoruz. Merkür artık düz seyrinde ilerlerken, bir süredir askıya aldığımız konu ve kavramlarda hız kazanmamıza etki edebilir. Hafta ortasında Merkür’ün geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Tutulma derecesini tetiklemesi ile önemli görüşmeler, kararlar, anlaşmalar, haberler gündemlerimize gelebilir. Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı, haftalık burç yorumlarını paylaştı...

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
28.06.2021
Haftalık burç yorumları (28 Haziran-4 Temmuz)
  • Önemli değişim rüzgarlarını yaşamlarımızda hissedebileceğimiz, bir nevi deprem etkisi yaratacak gündemlerin söz konusu olabileceği bir haftaya giriyoruz. 

 

  • Merkür artık düz seyrinde ilerlerken, bir süredir askıya aldığımız konu ve kavramlarda hız kazanmamıza etki edebilir. 

 

  • Hafta ortasında Merkür’ün geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Tutulma derecesini tetiklemesi ile önemli görüşmeler, kararlar, anlaşmalar, haberler gündemlerimize gelebilir. 

 

  • Bu haftanın en önemli gündemi ise tüm hafta boyunca etkisini hissedebileceğimiz 1 Temmuz günü gerçekleşecek olan Mars- Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi olacak. Sabit burçlarda ve sert gezegenler arasında meydana gelecek bu görünüm; stresli, gergin ve krizli durumlar yaratabilir. Beklentilerimizi karşılayamamamıza ve mücadele gösterdiğimiz alanlarda bazı kısıtlılık, sıkışıklık, engel yaratan konularla karşı karşıya gelmemize sebep olabilir. Kontrolün elimizde olamayacağı ani değişimlere uyum sağlamak durumunda kalabiliriz veya kendimiz önemli radikal kararlar alabiliriz. Bahsettiğim göksel görünüm sert ve gergin koşulları karşımıza çıkarabileceği gibi, haritalarımıza göre bazılarımız için olumlu ani fırsat ve şansları da beraberinde getirebilir. Bu dönem her birimiz için önemli bir değişim süreci... Doğru yönetmek, sakin kalabilmek, fevri yaklaşımlardan uzak durabilmek son derece önem taşıyor olacak.

Not: Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


Önemli kararların, gündemlerin, anlaşmaların gündemlerimizde olacağı bir hafta geçirebiliriz. Eğitim, ticaret, proje ve amaçlarımız doğrultusunda atılıma geçebilir ve desteklenebiliriz. Kısa yolculuklar planlayabiliriz. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars- Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile maddi koşullarımızı, hedeflerimizi, amaçlarımızı, hayallerimizi ilgilendiren konularda önemli değişimlerden geçebiliriz. Aşk hayatımız, flörtlerimiz ve sosyal çevremiz ön plana çıkarken bu alanlarda denge kurmakta zorlanabiliriz. Kendi isteklerimizi ortaya koymak istediğimiz ve aynı zamanda isyankar tavırlar sergileyebileceğimiz bu dönemde yıkıcı olmaktan uzak durmak fayda sağlayabilir. Gereksiz harcamalardan, maddi konularda alınacak risklerden uzak durmamız gereken, sağlam ilerleyebilmek için tedbirli olmamız gereken bir süreç olabilir.


Maddi durumumuzu, gelirlerimizi ilgilendiren önemli gelişmeler gündemde olabilir. Gelirimizi arttırmamıza fayda sağlayacak yeni atılımlarda bulunabilir, önemli görüşmeler, anlaşmalar gerçekleştirebiliriz. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars-Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile yaşamlarımızda gözle görülür kadersel değişimler içine girebileceğimiz bir zaman dilimi geçirebiliriz. Ev, aile, yuva içinde gerginlikler yaşanabilir, tartışmalar meydana gelebilir. Geleceğimize yönelik yeni bir yön çizmemiz gereken beklenmedik durumlar karşımıza çıkabilir. Kariyerimiz ile ilgili hızlı ve ani gelişmeler söz konusu olabilir. Bu süreci iyi yönetebilmek önümüzdeki sürecimiz için önemli olacak gibi duruyor.


Merkür artık burcumuzda düz seyrinde. Hayat planımızı, geleceğimize dair fikirlerimizi, düşüncelerimizi ortaya koyabileceğimiz ve iletişim içeren her türlü konuda hız kazanacağımız bir süreçteyiz. Teklifleri değerlendirebilir, önemli haberler alabilir, önemli kararlar verebiliriz. Özellikle Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars- Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile kararlarımızı sorgulayabilir, fikirlerimiz değişebilir kendimize yeni yönler belirlemek isteyebiliriz. Hayata bakış açımızı değiştirebilecek beklenmedik gündemlerimiz söz konusu olabilir. Yeni bir eğitime başlama kararı alabiliriz. Hırslı, cesur ve girişken yaklaşımlarımız ile var olan düzenimizi bambaşka bir yöne çevirebiliriz. Hayat görüşümüz, keyif aldığımız konular, fikirlerimiz hızlıca değişime uğrayabilir.


Haftanın ilk günlerinde geleceğimize dair fikirlerimizi, projelerimizi, planlarımızı yapmak, doğru yön hangisi belirleyebilmek adına biraz içimizde değerlendirmeler yapmak isteyebiliriz. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars-Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile gelir gider dengemiz ve finansal kaynaklarımızı ilgilendiren hızlı gelişmeler gündeme gelebilir. Borç, alacak verecek konularında beklenmedik durumlar yaşanabilir. Kontrolümüz dışında gelişecek harcamalar canımızı sıkabilir. Bu süreçte riskli adımlardan uzak durmak fayda sağlayacaktır. Tatminsizlik, huzursuzluk hissedebileceğimiz bir hafta geçirebiliriz. Sağlığımıza dikkat!


Haftanın ilk günlerinde alacağımız haberler veya yapacağımız önemli görüşmeler yaşamlarımızda yeni başlangıçlara adım atmamıza vesile olabilir. Bir süredir beklediğimiz, askıya aldığımız konuları hızlandırma ve hayata geçirme zamanındayız. Gerek ikili ilişkiler gerekse iş ortaklıklarımız ile ilgili kendimizi ortaya koyma arzumuz oldukça yüksek. Ancak egolu ve kibirli yaklaşımlarımız yıkıcılığa sebep olabileceğinden, içimizdeki harekete geçme dürtüsünü iyicil yönde değerlendiriyor olmak fayda sağlayacaktır. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars-Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile çalışma ortamımızı ilgilendiren beklenmedik gelişmeler söz konusu olabilir. Otorite konumundaki kişilerle aramızda tartışmalar, anlaşmazlıklar gelişmesi ile karşı karşıya kalabiliriz. İkili ilişkilerimiz ve ortaklı işler mercek altında! İlerisini düşünmeden ani alacağımız kararlar pişmanlık hissetmemize sebep olmasın! Dürtüsel yaklaşımlardan uzak durmaya dikkat etmemiz gerekebilir.


Geleceğimizi ilgilendiren belirsizliklerimizi netleştirebileceğimiz bir zaman dilimine girebiliriz. Yaratmak istediğimiz yeni düzeni yaşamlarımıza geçirme döneminde olduğumuzu söyleyebiliriz. Ne istediğimizi ne yönde ilerlemek istediğimizi daha iyi biliyoruz ve bu yönde kararlı adımlar atabiliriz. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars-Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile içimizdeki harekete geçme arzusu tetiklenirken, bakış açımızı değiştirerek yeni yollara ilerlemeye başlayacağımız bir süreçteyiz. Engellendiğimizi hissedebileceğimiz durumlar söz konusu olabilir, canımızı sıkabilir. Bu noktada fevri yaklaşımlar göstermek yerine, emin olduğumuz adımlar atmak bizi olumlu yönde etkileyecektir. Liderliğimizi ortaya koymak değil, geleceğimize yönelik doğru adımları belirlemek hedefimiz olsun!


Bir süredir beklediğimiz bir haber, gerçekleştirmek istediğimiz bir görüşme, bir iş fırsatı veya bir fırsat karşımıza çıkabilir. Ertelediğimiz, askıya aldığımız konular için hız kazanma zamanındayız. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars-Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile hedef ve hayallerimiz doğrultusunda mücadeleci yönümüzü daha çok ortaya koymaya çalışacağımız ancak borç ve krediler, ödemeler ile bağlantılı birtakım gerginliklerin karşımıza çıkabileceği günlerden geçebiliriz. Motivasyonumuzu kaybetmeden planlı ve kararlı bir şekilde ilerlemek konuların olumlu sonuçlanmasına vesile olabilir. Çevremizden destekler görebilir, fırsatlarla karşılaşabiliriz.


Finansal kaynaklarımızı, ödemelerimizi, maddi konularımızı ilgilendiren haberler ve gelişmeler haftanın önemli gündemleri arasında olabilir. Bu alanlarda alacağımız yeni kararlar, yapacağımız önemli görüşmeler söz konusu olabilir. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars-Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile geleceğimizi ilgilendiren, gerek iş-kariyer, gerek ev, aile ile ilgili konular, gerekse ilişkilerimiz açısından önemli değişimlerin içine girebiliriz. Beklenmedik gelişmelerin, ani kararların yaşamlarımıza tezahür ettiğine şahit olabiliriz. Kendimizi sıkışmış, baskılanmış hissetmemiz olası... İlişkilerimizi gözden geçirmek isteyebilir, ev yaşamımızda değişiklikler, kariyer ile ilgili düzenimizde farklılıklar yaşayabiliriz. Oldukça kadersel ve önemli değişimler içinde bulabiliriz kendimizi. Karşımıza çıkabilecek her türlü durumu iyi yönetebiliyor olmak, ileri vadeye olumlu yansıyacaktır.


Merkür ikili ilişkilerimizi ve ortaklıklarımızı tetikleyecek önemli bir pozisyonda. Konuşmalar, görüşmeler, kararlar, anlaşmalar içine girebiliriz. Önümüzdeki uzun süreci etkileyecek adımlar atabiliriz. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars-Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile cesur yaklaşımlar ve harekete geçme dürtüsü ile yaşamlarımıza yeni sayfalar açabileceğimiz beklenmedik fırsatlarla karşılaşabilir veya bakış açımızı değiştirerek bize fayda sağlayacak yeni yönlere ilerleyebiliriz. Günlük rutinlerimizi, çalışma koşullarımızı değiştirecek kararlar alabiliriz veya bizim adımıza alınan kararlara uymamız gerekebilir. Hukuk, eğitim, yurt dışını ilgilendiren konularda ani gelişmeler, beklenmedik durumlar gerçekleşebilir. Sakin kalabilmek, doğru kararlar alabilmek, fevri çıkışlardan uzak durabilmek önem taşıyabilir.


Haftanın ilk günlerini iş görüşmeleri, anlaşmalar ve sunumlar yapmak için olumlu değerlendirebiliriz. Bir süredir işimiz veya günlük rutinimiz ile ilgili askıya aldığımız, değerlendiremediğimiz fırsatları yeniden ele alabiliriz. Çalışıyorsak, birlikte çalıştığımız kişilerden güzel destekler alabiliriz. Kuracağımız iş bağlantılarında olumlu sonuçlar elde edebiliriz. Kendimizi ifade etmek, yeni düzen oluşturmak, yeni fikirleri öne sürebilmek için ideal bir hafta olabilir. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars-Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile maddi anlamda sıkışıklıklar, gelir gider dengemizi kurmakta zorlanmalar hissedebiliriz. Keyif aldığımız alanlara yönelmek, yatırımlar yapmak veya çocuklarımız ile ilgili konularda bazı kısıtlılıklar, engeller karşımıza çıkabilir. Bu durumlar stres ve gerginlik yaşamamıza sebep olabilir. Değişime ihtiyacı olan durumları fark edebilir veya bizi değişime sürükleyecek ani kavramlar ile karşılaşabiliriz.


Haftanın ilk günlerinde finansal konular ön planda olabilir. Hafta ortasında Merkür ilişkiler, çocuklar, hobiler veya keyif aldığımız alanlar ile ilgili yeni gündemleri tetikleyebilir. Uzun bir süredir aklımızda olan, gerçekleştiremediğimiz kavramları yaşamlarımıza geçirme zamanı diyebiliriz. Önemli görüşmeler, kararlar söz konusu olabilir. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars- Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile ikili ilişkiler, evlilikler, ortaklıklar mercek altına alınabilir. Bu alanlarda çeşitli tartışmalar, gerginlikler, sonlanmalar veya önemli kararlar gündemimize gelebilir. Yaşamımıza dair sabit kaldığımız bakış açılarımızı değiştirebileceğimiz, ev, aile düzeninde değişimlere ihtiyaç duyabileceğimiz bir süreç geçirebiliriz. Keskin, radikal kararlar alabiliriz. Dürtüsel tepkilerden, ani çıkışlardan, düşünmeden atılacak adımlardan uzak durmak önem taşıyabilir.


Derinimizdeki seslere, gerçekten ne istediğimize, hislerimize odaklanmamız gereken bir hafta. Haftanın ilk günleri duygu yoğunluğumuz artabilir. Hassas hissedebileceğimiz kadar, anın keyfini de çıkarmaya önem vereceğimiz günler geçirebiliriz. Hafta ortasında ev, aile yuva ile ilgili önemli görüşmeler, kararlar gündemimize gelebilir. Alım-satım, taşınma gibi konularda gelişmeler, netleşmeler olabilir. Perşembe gününden itibaren yaşamlarımızda etkisini gösterecek olan Mars- Satürn karşıtlığı ve Uranüs gergin etkileşimi ile, ihtiyacımız olan yeni düzenleri, koşulları yaratabilmek adına daha fazla mücadele gösterebileceğimiz, cesur girişimler yapmak isteyeceğimiz günler geçirebiliriz. Radikal kararlar, değişimler gündemimize gelebilir. Bu noktalarda karşılaşabileceğimiz bazı engeller, gerginlikler söz konusu olabilir ancak, sakin ve kararlı yaklaşım şeklimiz önümüzdeki sürece olumlu etki edecektir.


Önceki ve Sonraki
Haberler