İYİ HİSSET - ASTROLOJİ

Haftalık burç yorumları (3 Nisan – 9 Nisan)

Haftaya Ay’ın Başak burcu seyriyle başlıyoruz. Toparlamak, organize olmak, sağlık kontrolleri yaptırmak için ideal zaman. Uzun ömürlü, sağlıklı ve kalıcı planlar yapmaya odaklanacağız. Sözleşme ve imza gibi konular bu hafta gündemde olabilir. Salı günü zihinsel yorgunluk, pasif-agresif davranışlara dikkat. Kurnazlık, strateji ve paranoya gibi konular da gündeme gelebilir. 4 ve 5 Nisan’ı iyi değerlendirelim. Merkür retroya girmeden alım-satım, ticari faaliyetler için Ay’ın da Merkür yönetimindeki Başak burcunda olduğu bu günler önemli. Özellikle saç kesim, bakım konularını da bu günlerde halletmeye çalışalım. Perşembe günü hak, hukuk, adalet temaları yoğun olarak gündeme gelecek. Önümüzdeki 14 gün boyunca akademi, seyahatler, eğitim, adalet ve yönetim konularına eğileceğiz. Kültürel yozlaşma, abartılı, koyu tartışmalara dikkat etmemiz gerekecek

profil
Astrolog Kenan Yasin Bölükbaşı
03.04.2023
Haftalık burç yorumları (3 Nisan – 9 Nisan)

Yükselen burcunuza göre okumalısınız, bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.

Pazartesi günü yarım kalan işlerinizi tamamlamak isteyebilirsiniz. Yapılacaklar listesini gün gün programlayabilirsiniz. Merkür’ün Boğa burcuna geçişi ile maddi ve manevi değerler konusu daha fazla gündeminiz haline gelecek. Varsa, ticari yatırımlarınızı bu süreçte yapmak isteyebilirsiniz. 21 Nisan'a kadar yapmak isteyeceğiniz atılımları başlatın çünkü sonrasında Merkür retro hareketine başlayacak ve 15 Mayıs’a kadar devam edecek. Geçmiş konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. 6 Nisan’da zıt burcunuzda Dolunay var. İkili ilişkiler gündeminizde olacak. Bu zamana kadar görmezden geldiğiniz her şey gün yüzüne çıkabilir ve belki de bir tamamlanma yaşayabilirsiniz. Dolunay’ın yarattığı etki ile ilişkilerinizi birden bitirmek yerine kök sorunu bulup odaklanmanız sizler için daha iyi olacaktır.


Ev içi görev dağılımını tekrar gözden geçirebilirsiniz. 3 Nisan’da Merkür Boğa geçişiyle iletişim becerileriniz daha fazla ön plana çıkacak. Bilgi edinmek ve bunu paylaşmak öncelikli motivasyonunuz olabilir. Kişileri öz değerleri konusunda motive eden konuşmalar yapabilirsiniz. Yeni bir eğitim almak istiyorsanız, 21 Nisan’a kadar adım atın. Sonrasında Merkür’ün retro hareketi başlayacak ve geçmiş, yarım kalmış konular gündeminizi oluşturacak. 6 Nisan’daki Dolunay, sorumluluklarınızın adilce paylaşılmadığını size hissettirebilir. Arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde stresli olaylar gündeme gelebilir. Sağlık konusunda bu zamana kadar ertelediğiniz bir durum varsa, gün yüzüne çıkabilir.


Hafta başında evinizle ilgili düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Bahar temizliği için yeterli gücü kendinizde bulamıyorsanız bugünü değerlendirebilirsiniz. 3 Nisan’da Merkür’ün burç değiştirmesi sizi önümüzdeki günlerde içe döndürebilir. Etrafınızı gözlemlemek isteyebilir fakat aksiyon almakta zorlanabilirsiniz. Özellikle 21 Nisan ve sonrası çocukluk döneminizde yaşadığınız koşullar gün yüzüne çıkabilir. Bu konuda yardım almak isteyebilirsiniz. Unutkanlık ve dalgınlıklarınız artabilir. 6 Nisan’da oluşacak Terazi Dolunay’ı, varsa aşk hayatınızla ilgili sınamalar yaşatacak. Eğer sanatla ilgili bir şeyler yapıyorsanız bu süreçte daha görünür hale gelebilir. Yaratıcılığınızı kullanın!


Pazartesi iletişimin kuvvetli olduğu bir gün için olabilirsiniz. Varsa kardeşlerinizin sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Merkür’ün burç geçişi, sosyal gruplar içerisinde aktif ve hareketli bir dönemi size taşıyacak. Bilgi paylaştığınız arkadaş ortamlarında kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Bu dönem sosyal medyada daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Fakat profil çalınmalarına, yanlış bilgi paylaşımlarına dikkat! 6 Nisan’daki Dolunay; ev, aile, yuva konusunda bazı pürüzlerle canınızı sıkabilir. Anlaşmazlıklar gün yüzüne çıkabilir. Huzursuz bir enerji söz konusu olacağından öfkelenmemeye dikkat etmeniz gerekli. Aile içinde oluşacak adaletsiz tutumlara katlanmak istemeyeceksiniz.


Kendinize verdiğiniz değeri sorguladığınız bir hafta. Maddi kaynaklarınız konusunda bütçe planlaması yapmak isteyeceksiniz. Merkür’ün burç geçişi toplum içerisinde kendinizi daha net ifade etmenizi sağlayacak. Eğer çalışıyorsanız, yaptığınız işte bilgi birikimlerinizi aktarmanız gündeme gelebilir. Entelektüel yapınızı daha fazla öne taşıyacaksınız. Kariyer konusunda girişimde bulunmak istiyorsanız eğer, 21 Nisan’a kadar yapmanızı öneririm çünkü Merkür retro hareketine başlayacak ve iletişimde bazı sıkıntılar yaşamanız muhtemel. 6 Nisan’daki Dolunay dostlarınızla bir araya gelip biten ilişkileriniz konusunda konuşmalar yapmanıza vesile olabilir. Nerelerde hata yaptığınızı görmenize, geçmiş sayfaları karıştırmanıza vesile olacak. Varsa kardeşlerinizle olan bir durum gün yüzüne çıkabilir ve tartışmalar yaşayabilirsiniz.


Bu hafta inanç konularına ve felsefi konulara ilginiz artabilir. Başkalarına rehberlik edebilir ve bu konuda güvenlerini kazanabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenmek isteyebilirsiniz. Hak, hukuk ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. 21 Nisan’a kadar yurt dışı akademik ve hukuksal konularla ilgili başvurularınızı yapmalısınız. Sonrasında Merkür retro hareketine başlayacak ve başvurularınızda birtakım aksaklıklar çıkabilir, dikkatli olun derim. 6 Nisan’daki Dolunay, maddi manevi değerleriniz konusunda birtakım sorunlar ortaya çıkarabilir. İkili ilişkilerde alma verme dengenizin bozulduğunu fark edebilirsiniz. İlişkilerde değer yargılarınızı sorgulayabilirsiniz. Etrafınızda haksız kazanç elde edenlere karşı tahammülünüz azalabilir.


Bu hafta sizin burcunuzdaki Dolunay, yaşamınızda önemli konuları gün yüzüne çıkartacak. Tedirgin bir ruh hali sizi bekliyor. Hayatı akışına bırakamayabilirsiniz. Merkür’ün burç geçişi ise ortak bütçeye sahip olduğunuz kişilerle mali konuları konuşturtacak. Yeni bir banka hesabı açmak ve yatırım şeklinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Hayatınızdaki kişilerle direkt iletişim kurmak yerine dolaylı bir anlatım şeklini tercih edebilirsiniz. Sezgileriniz ön plana çıkabilir. Dolunay’ın enerjisi olayları daha objektif bir bakış açısıyla görmenize yardımcı olacak. İlişkilerde denge ve uyum konusunda sorgulama dönemi geçireceksiniz.


Size faydası olmayan kişileri hayatınızdan uzaklaştırmak isteyeceğiniz bir hafta geliyor. Özellikle sosyal medya profil temizliği yapabilirsiniz. Takip ettiğiniz konuların yönü değişebilir. Yaşama bakış açınızı değiştirmek için önce kendi çevrenizi değiştirmekle işe başlayacaksınız. Merkür’ün burç geçişi her türlü ikili ilişkilerde sizler için iletişimi önemli hale getirecek. Karşınıza aldığınız kişilerde (bilhassa partner) entelektüel bir birikim arayacaksınız. 6 Nisan’daki Dolunay, inzivaya çekilme isteği yaratabilir. Her şeyden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Fakat şüpheci tavırlara dikkat! İçten içe kendinize zarar verebilirsiniz. Duygusal çalkantılarınız artabilir. Gizli saklı bir ilişki içindeyseniz eğer, gün yüzüne çıkabilir.


Hayatınızdaki otorite figürlerinin mükemmeliyetçi tutumu sizleri yorabilir. Kime değer verip en tepeye yerleştirdiyseniz o kişilerle ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Değer yargılarınızın yönünü değiştirmek için güzel bir haftadasınız. Eğer çalışıyorsanız, pratik çözümler üretmeniz patronunuzun dikkatini çekebilir ve takdirini kazanabilirsiniz. Merkür’ün burç geçişi ile varsa evcil havyalarınızın bakımlarıyla ilgilenebilirsiniz. Ekip işleri yapmak ve sorumluluklar almak öne çıkacak. Olumsuz açıdan fazla eleştirilere maruz kalabilirsiniz. 6 Nisan’daki Dolunay, sosyalleştiğiniz alanlarda uyumsuz olan kişilere karşı tahammülünüzü zorlayabilir, bu tür insanlara katlanamayabilirsiniz. Bu nedenle bazı kişilerle arkadaşlığınızı sonlandırmak isteyebilirsiniz.


Bu hafta sizler için hak, hukuk ve adalet temasını ön plana taşıyacak. Fikir anlaşmazlıkları yaşayabilirsiniz. Bir türlü iletişim kuramadığınız kişiler varsa, bu haftayı değerlendirebilirsiniz. Maddi konularda daha yaratıcı çözümler üretmek için de bu hafta ideal. Varsa çocuklarınızla eğitici oyunlara yönelebilirsiniz. Yaratıcılığınız ön planda olacaktır. Aşk hayatınızda bilgi paylaşımını önemseyebilirsiniz. 6 Nisan Dolunay’ı ile sizden yaşça büyük kişilerle anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz fakat akıl almak için ideal bir dönem. Bir işte çalışıyorsanız eğer, patronunuzun dengesiz tutumları iş ilişkinizde sizleri zorlayabilir. Anneniz ile ilişkinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz.


Giderlerinizin gelirinizden fazla olması sizi sıkıntıya düşürebilir. Bütçe planlaması yapmak için güzel bir hafta. Ay'ın burç geçişleri maddi konuları düzenlemeniz için size fırsatlar verecek. Merkür’ün burç geçişi; ev, aile, yuva konularında öncelikler oluşturmanızı sağlayabilir. Aile içinde fikirler ve bunları paylaşmak önem kazanabilir. 6 Nisan’daki Dolunay etkisi ile olaylara geniş bir perspektiften bakabilirsiniz. Kendi kültürünüz dışında yaşayacağınız bir ilişki ile geleneksel yapınızın dışına çıkabilirsiniz. Rüyalarınızda geleceğinizle ilişkili birtakım semboller görebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işler yapıyorsanız eğer, hukuksal birtakım anlaşmazlıklar ortaya çıkarabilir.


Pazartesi sabahı ikili ilişkiler zihninizi meşgul edebilir. İnsanların size bakış açılarını fazla önemseyebilirsiniz. Aynı gün Merkür’ün burç geçişiyle odak noktanız kardeşler, yakın akrabalar, eğitim, kısa seyahatlere yönelecek. İletişim yönünüzü daha aktif kullanabilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmek için can atabilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştırıcı teknolojik aletler satın almak isteyebilirsiniz. Bu tür alışverişlerinizi 21 Nisan’a kadar yapmanızı öneririm, sonrasında Merkür retro hareketine başlayacak ve alacağınız elektronik eşyalarda sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 6 Nisan’daki Dolunay ile günlük yaptığınız işler, sağlık koşulları ve eğer çalışıyorsanız iş ve çalışma koşulları ile ilgili gündemler ortaya çıkabilir. Bu alanlarda özellikle insanlarla olan ilişkileriniz konusunda sınanmalar yaşayabilirsiniz.


Önceki ve Sonraki
Haberler