İYİ HİSSET - SAĞLIK

Bol enerjinin sırrı glutensiz yaşam

Son yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre, Gwyneth Paltrow ve Novak Djokovic gibi ünlü isimlerin uyguladığı glutensiz yaşam tarzı vücuttaki enerji seviyesini yükseltiyor.

profil
BT Ekip
04.12.2015
Bol enerjinin sırrı glutensiz yaşam
Yıllardır özellikle ünlü isimler tarafından tercih edilen glutensiz yaşam tarzının vücut üzerinde pek çok olumlu yanlarının olduğu ortaya çıktı.

Gwyneth Paltrow , Novak Djokovic, Miley Cyrus… Glutensiz gıda tüketimleriyle bilinen ünlülerden sadece birkaçı. Pek çok yerde bu yaşam tarzının enerjilerini arttırdığını, ruh ve fiziksel sağlıklarının geliştiğini ifade eden ünlülere, bilim de destek çıktı.

İngiltere’de Aberdeen Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen araştırma, glutensiz beslenmenin odaklanmayı arttırdığını ve vücuttaki enerji seviyesini yükselttiğini ortaya çıkardı. Glutensiz beslenmenin tuz tüketimini azalttığını, kandaki kolesterol ve glukoz değerleri düşürdüğü ifade edildi.

Araştırmaya katılan 95 yetişkine 3 haftalık bir glutensiz beslenme programı uygulandı.  Katılımcılar, bu süreçte karın ağrılarının azaldığını ve daha enerjik hissettiklerini  kaydetti.

Önceki ve Sonraki
Haberler