İYİ HİSSET - SAĞLIK

Gülüş tasarımı nedir?

Diş Hekimi Kerem Adalet gülüş tasarımı hakkında merak edilenleri DentGroup Estetik Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar'a sordu. Nasıl yapılır, kimler yaptırabilir? İşte cevapları...

profil
BT Ekip
10.01.2017
Gülüş tasarımı nedir?

Gülüş tasarımı nedir? Gülüş tasarımı ile kişiler istedikleri gibi bir gülüş ifadesine kavuşabiliyor mu?

Gülüş tasarımı aynada baktığımızda nasıl görünmek istediğimizdir. Burada dişler ve çevre dokular, dudak yapısı,  burun ve yanaklar bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Çok güzel dişlere sahip olabilirsiniz.

Gülüş tasarımı hangi tedavileri içermektedir?

Diş beyazlatma, Pembe estetik, Zirkonyum ya da Porselen kaplamalar, Bonding, Ortodontik tedaviler, Lamina Porselenler, Dudak konturlarının şekillendirilmesi gibi tedavileri içerir. Hangi tedavi değil, nasıl bir tedavi olacağı daha önemlidir.

Gülüş tasarımı uygulamasında kadın ve erkekler arasında fark var mıdır?                                                    

Kadın ve erkek arasında illa ki farklar vardır. Kadınlarda daha yuvarlak oval hatlı dişler oluşurken erkekler de daha kare, dikdörtgen formlu dişler kullanılmalıdır.

Her isteyen kişi gülüş tasarımı yaptırabilir mi, yoksa bunun için belirli kriterler var mı?

Her isteyen kişi gülüş tasarımı yaptırabilir ve her yaşta yapılabilir. İmplant uygulamaları ile total dişsizlik vakalarında bile çok hoş gülümsemeler yaratılabilir. 

Herkes istediği biçimde bir gülüşe sahip olabiliyor mu? Yoksa kişinin yaşı,  yüz yapısı ve ağız yapısı gibi etkenler sonucu değiştiriyor mu? 

Tabii ki olabiliyor ama unutmayalım ki herkesin bir iskelet yapısı ve ağız yapısı vardır. Mucize değişikler yaratmıyoruz. Yaşa ve yüz yapısına göre diş şekilleri değişebiliyor.

Bir ünlünün gülüşüne sahip olmak istiyorum diye gelenler oluyor mu?

Elbette gelen oluyor. Hatta 20 yaş fotoğrafları elinde gelenlerde oluyor. Tabii ki birebir dişleri benzetmek mümkün. Ama eğer sizin gülüşünüz bir ahenk oluşturmuyor ise neyi ne kadar yapabilirizi konuşup kimi zaman orta yoldan gidebiliyoruz.

Estetik uygulamalar en çok aranan özellik doğal bir sonuç alabilmek. Bu mümkün mü? Gülüş tasarımı yaptıranlar bu konuda mutlu oluyorlar mı?

Doğallık en çok önem verdiğimiz kriterdir. İnsanların size baktığında dişlerini yaptırmışsın güzel olmuş demesi yerine ne kadar güzel gülümsüyorsun sende bir değişiklik var demelerini hedefliyoruz.

Güzel bir gülüşe kavuşmak için ortalama kaç seans gerekir? 

İlk içeriye adım atmanızla birlikte tedavi planlamasında hem fikir olursak 2 veya 3 seansta işleminiz gerçekleşir.  Bir hafta, on gün içerisinde yeni gülüşünüze kavuşmuş olursunuz. 

DENTGROUP

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog