İYİ HİSSET - SAĞLIK

Restart yapılmış kariyer hikayeleri 7 - Feng Shui Danışmanı Meltem Özertem

Konfor alanından çıkmak, içinde huzursuz ve rahatsız olunsa bile bilinen, tanınan ortamdan uzaklaşabilmek zor… Yıllarca kurumsal hayatta yol aldıktan sonra, keskin bir dönüş ile yeni bir yola sapan kadınlarla ilham dolu bir yazı dizisi hazırladık. Bugünkü konuğumuz Feng Shui Danışmanı Meltem Özertem.

profil
BT Ekip
31.10.2021
Restart yapılmış kariyer hikayeleri 7 - Feng Shui Danışmanı Meltem Özertem

Sekiz sene Turkcell’de; finans departmanı, hazine, bütçeleme ve raporlama bölümü, pazarlama, corporate revenu ve pricing/fiyatlandırma bölümlerinde çalışan Meltem Özertem, sekiz yıldır Feng Shui danışmanlığı yapıyor.

“1999 yılıydı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olur olmaz, çalışma hayatına oldukça şanslı bir başlangıç yapmıştım. Her yeni mezunun çalışmak isteyeceği bir şirkette, oldukça iyi bir maaşa işe girmiştim. Üstelik harika bir çalışma ortamına sahiptim. Ancak nasıl ki, bir balığı harika bir akvaryuma koysanız dahi bir süre sonra denizi arar, ben de benzer hisler, kafamda deli sorularla aranmaya başlamıştım bir süre sonra. Aradığım yeni bir şirket, yeni bir iş değildi; daha fazlasıydı! Daha fazlasını ya da en fazlasını elde etmeyi teşvik eden bugünün dünyasında, ‘Ben hayattan ne istiyorum?’ demek yerine, ‘Hayata ben ne sunabilirim?’ diye sormak, her şeye bakışımı değiştiren bir perspektif yarattı. Küçük gibi görünen bu büyük adım, ezbere yürüdüğüm yoldan saptığım ve kendi özgün/otantik kimliğime doğru attığım ilk adımmış meğer.

Feng Shui’yi oluşturan iki kelime, ‘Rüzgar’ ve ‘Su’; anlamına gelir; yani doğanın iki büyük gücü…Feng Shui, insanın doğayla ilişkisini düzenleyen yaşam enerjisini mekanlara taşımayı amaçlar. Basit bir merakla başlayan kişisel ilgim, öğrendikçe vazgeçilmez bir tutku haline geldi. Özünde ‘Şans ve mutluluk, ancak denge ile gelir’ diyen bu kadim bilgiler, yaşadığım mekanlardan kendime bakmaya uzanan geniş bir farkındalık alanı yaratabilmemi sağladı. Bu sayede yıllar önce içimde filizlenen o sorunun yanıtını ve kendi özgün kimliğime dair ilk izleri de bulmuştum; bu bilgiyi en iyi şekilde öğrenmeli ve öğrendiklerimi paylaşmalıydım.

Bu yolda, sevgili Esra Koyuncu ve Grand Master Raymond Lo gibi, hep doğru insanlarla karşılaşmış olmam, Feng Shui konusunda güvenilir bilgiye kolay ulaşabilmemi sağladı.

Şimdi, her yeni proje ve yeni danışan, benim için keşfedilmeyi bekleyen yeni bir evren demek. Bu keşfetme arzusu ve merakı kadar, beraber çalıştığım insanların hayatlarında şahit olduğum pozitif değişimler de her gün adeta şarj olmamı ve yenilenmemi sağlayan en büyük motivasyonum. Hayata tekrar gelseydim, yine bu işi yapmak isterdim.”

 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog