MODA - TASARIMCILAR

11 sanatçı Lady Dior’u yeniden yorumladı

Lüks moda evi Dior’un artık bir gelenek haline gelen Dior Lady Art projesi yedinci kez hayata geçirildi. Proje kapsamında dünyanın dört bir yanından 11 sanatçı; moda evinin arzu nesnelerinden biri olan Lady Dior çantayı, yeniden yorumlayarak sanat eserine dönüştürdü

11 sanatçı Lady Dior’u yeniden yorumladı

Dior’un sembolü Lady Dior, her yeni sezonda Dior Lady Art projesi kapsamında modernite ile mükemmelliğin kesişim noktasında bir kez daha hayat buluyor. Bu projeyle bir sanat eserine dönüşerek arzu nesnesi olma niteliğini güçlendiren bu ikonik çanta, dünya çapında tanınan sanatçılar tarafından bir kez daha yeniden yorumlanıyor ve miras, yaratıcı vizyonlarla buluşuyor.
Dior Lady Art projesinin yedinci edisyonunda yer alan sanatçılar, bu kültürel yolculuğu Mısır’dan ABD’ye, Katar’dan Çin’e taşıyor. İkonik çantayı kendi sanat dillerinde yeniden yorumlama ve dönüştürme görevini üstlenen sanatçılar ise Ghada Amer, Brian Calvin, Sara Cwynar, Alex Gardner, Shara Hughes, Dorothy Iannone, Minjung Kim, Zhenya Machneva, Bouthayna Al Muftah, Françoise Pétrovitch ve Wang Yuyang oluyor.
Adeta bir ‘açık çek’ aracılığıyla Dior ile dünya kültürlerini buluşturan bu yeni ve ilham verici çalışma, inovasyon ve sınırsız yaratıcılık ruhuyla uygulanan zanaatkarlık tekniklerini gözler önüne seriyor. Hayal dünyasının kapılarını açan bireysel yaklaşıma ve zanaatkarlığa saygı duruşunda bulunurcasına her detay, 11 sanatçı tarafından titizlikle ele alınıyor. Her bir özel tasarımın yansıttığı sanatsal anlatım, pek çok şiirsel sürprizle birlikte çantaların iç kısmına kadar devam ediyor. Bu kültürel buluşma, neşe ve özgürlüğün kutlamasına dönüşüyor.

İşte Dior Lady Art projesinin yedinci edisyonunda sanatçıların elinden çıkan Lady Dior’lar…
Önceki ve Sonraki
Haberler