MODA - TASARIMCILAR

Begüm Khan, Maison Guerlain’ın 54 global mağazasının vitrinini tasarladı

Türk mücevher markası Begüm Khan; Fransız parfüm, kozmetik ve cilt bakım markası Guerlain’ın dünya çapındaki 54 butiğinin yeni yıl vitrinlerini tasarladı. Begüm Khan, bu benzersiz vitrinlere ‘A Fairytale by Begüm Khan’ ismini verdi

profil
BT Ekip
08.11.2023
Begüm Khan, Maison Guerlain’ın 54 global mağazasının vitrinini tasarladı

Begüm Khan, bu yıl bir kez daha dünyanın en köklü Fransız parfüm, kozmetik ve cilt bakım markası Guerlain’ın dünyasına, tasarladığı beş farklı proje ile giriş yaptı.

Fransız markası Guerlain ile yapılan iş birliği kapsamında, dünya çapında 54 global mağazadaki Guerlain butiğinin yeni yıl vitrinleri Begüm Khan tarafından tasarlandı. Begüm Khan, bu benzersiz vitrinlere kendi hayal dünyası ile Guerlain’ın faunasını birleştirerek, ‘A Fairytale by Begüm Khan’ ismini verdi.

Guerlain’ın global çapta sunulan yeni yıl paketlemeleri de, Begüm Khan faunasından ilhamla yaratılıyor. Mükemmellik dürtüsü, sanat tutkusu ve doğanın mükemmel güzelliğinden alınan ilham ile iki marka, kreasyonlarında aynı değerleri paylaşıyor. Bu benzersiz iş birliğinde, hayaller gerçeğe dönüşerek, sanatsal bir şekil alıyor.

Exceptional şişeler, Rouge G adında çok özel bir ruj ve en çok satılan kokulara ait benzersiz şişe kapak tasarımlarından oluşan bu projeler ile çarpıcı bir iş birliğine imza atıldı. Yaratıcılık ile bilgi birikimi, Bee Bottle'ın elle boyanmış, 24 karatlık ince altınlı bir versiyonunu kutlamak için bir araya gelerek, onu ustaca olağanüstü bir parça olarak yeniden keşfediyor. Begüm Khan; 24 ayar altın kaplamalı bronz, pavé setinden 440 taşın tek tek yerleştirildiği bir mücevher yarattı. Begüm Khan'ın mücevherli böceği, bir litrelik Bee Bottle’ın camında görkemli bir şekilde oturuyor.

Begüm Khan, Imagine Guerlain 2023 Millésime için, 24 ayar kaliteli altınla boyanmış ikonik Bee Bottle, parlak altın bir çiçeğin ortasında bir imparatorluk arısını tasvir eden ve Guerlain’ın tarihinin kalbindeki kısa bir anı ölümsüzleştiren eşsiz bir mücevherle süslüyor.

İlk olarak Paris Champs-Elysées’de sergilenen eşsiz tasarımlar; İstanbul’dan sonra sırası ile Dubai, Şangay, Hong Kong, New York ve Londra’da Begüm Kıroğlu ve Guerlain’in Miras ve Sanatsal İlişkiler Kreatif Direktörü Ann – Caroline Prazan’ın katılımı ile sevenlerin görüşüne sunulmaya hazırlanıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog