MODA - TASARIMCILAR

Begüm Khan ve Sinan Tuncay’dan sanatsal buluşma

Mücevher tasarımcısı Begüm Kıroğlu ve sanatçı/yönetmen Sinan Tuncay; Begüm Khan’ın yeni çıkan Protector Eyes koleksiyonuna dahil edilen sınırlı sayıdaki mücevher tasarımı için video-art ve printler hazırladılar

Begüm Khan ve Sinan Tuncay’dan sanatsal buluşma

New York’ta yaşayan multidisipliner sanatçı Sinan Tuncay, hazırladığı video-art ve printlerle büyüleyici Begüm Khan dünyasına adım attı. Begüm Kıroğlu ve Sinan Tuncay; birlikte hazırladıkları özel çalışmayı, Begüm Khan’ın son koleksiyonu Protector Eyes tanıtımıyla bir arada gerçekleşen özel bir davetle paylaştı.

Bir dakikalık kısa filmde, günümüz dünyasında gerçek aşkı arayan Begüm karakterinin karşısına, taşıdığı birbirinden özel Begüm Khan mücevherleriyle çıkan Sinan Tuncay, her görünümüyle farklı bir karaktere bürünüyor. Son taktığı parçada Begüm Khan’ın ikonik kurbağa figürüyle bir araya gelerek gerçeğe dönüşüyor.

Video-art ve fotoğraflarla taçlanan Begüm Kıroğlu ve Sinan Tuncay çalışması, aynı zamanda tasarımcının bir süredir üzerine çalıştığı yeni Protector Eyes koleksiyonuna eklenen limited edition bir tasarım ile hayat buluyor. Tasarımcının ‘avangart, çağdaş ve aynı zamanda Türk, oryantalist, mistik ve egzotik’ olarak tanımladığı altı parçalık tılsımlı bu özel koleksiyon; adını gözün koruyuculuğundan alıyor ve markanın DNA’sına sadık kalarak yepyeni formlar ve yorumlarla yeniden canlanıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog