MODA - TASARIMCILAR

Bulgari Serpenti 75’inci yılını kutluyor

Çeyrek asırdır deri değiştirerek evrilen Bulgari Serpenti, 2023’te 75. yıl dönümünü kutluyor. Tarihi boyunca sonsuz metamorfozun simgesi olan Serpenti’nin cazibesi, her kreatif dönüşümde ruhunu korumayı başarıyor

Bulgari Serpenti 75’inci yılını kutluyor

Zaman, mekan ve yaratıcılığının ötesine uzanan Bulgari Serpenti’nin hikayesi 1940’ların sonunda saat ve mücevher dünyasında başladı ve ilerleyen dönemlerde deri ürünler evreniyle genişledi. İkon, onlarca yıl boyunca her çağın ruhunu başarıyla yakalayıp yorumlayarak nesilden nesle kadın güçlenmesinin sembolü haline geldi.

Serpenti zengin kültürel çağrışımlarla dolu büyüleyici bir simge olarak Bulgari’nin tükenmeyen ilham kaynağı ve kreatif denemeler alanı olan sanat dünyasına da ulaştı. Yılan ile sanatın buluşması, Şubat 2023’te Madrid’deki Thyssen-Bornemisza Ulusal Müzesi’nde başlayan ‘Serpenti by Refik Anadol’ sergisi gibi olağanüstü sinerjilerin doğmasını da sağlıyor. Bu kreatif alışverişi 75’inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında Bulgari ile bu yüz yılın başka vizyoner sanatçıları arasındaki yeni iş birlikleri takip edecek.

Bulgari Group CEO’su Jean-Christophe Babin, şu açıklamayı yaptı: “Bulgari 75 senedir cesur yaratıcılığını, zeki zanaatkarlığını ve modern ruhunu Roma’nın 2 bin yılı aşkın tarihinden ve Kleopatra’nın mücevherlerinden ilham alan ikonik Serpenti kreasyonlarıyla ortaya koyuyor. Bu kreasyonlar ebedi masalları, zanaatı ve güçlenmeyi anlatıyorlar. Mücevherin sınırlarını genişleterek özgüvenli kadınların ruhunu yansıtırken kreatif iş birlikleriyle sanat dünyasına adım atıyoruz. Serpenti, Bulgari için daima sonsuz metamorfozun mükemmel simgesi oldu ve öyle olmaya devam edecek.”

Kutlama yılı olan 2023, ilhamın sanata ve mirasın geleceğe dönüştüğü sürekli bir değişim hikayesinde heyecan veren yeni bir sayfa açacak.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog