MODA - TASARIMCILAR

Burberry İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonu kumsallardan ilham alıyor

Burberry, İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonunda insanların buluşma noktalarından biri olan İngiliz kumsallarından yola çıkıyor. Kreatif Direktörü Ricardo Tisci; İngiliz kumsallarını uçurumlardan, deniz kabuklarından veya kumdan ziyade, bir dönüm noktası ve çeşitliliğin bir kaynaşma alanı olarak gördüğünü söylüyor

Burberry İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonu kumsallardan ilham alıyor

Her zaman toplum, birlik, ruh, açık görüşlülük, özgürlük ve bağlılık kavramlarından feyz alan Burberry; İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonu için ise İngiliz kumsallarından ilham alıyor. Burberry Kreatif Direktörü Ricardo Tisci; İngiliz kumsallarını uçurumlardan, deniz kabuklarından veya kumdan ziyade, bir dönüm noktası ve çeşitliliğin bir kaynaşma alanı olarak görüyor. Tisci için kumsal; farklı dünyaların keyif ve beraberlik duygusu içinde bir araya geldiği ve doğa ile kavuştuğu özgür bir alan.

Tisci, İlkbahar/Yaz 2023 koleksiyonunu şöyle yorumluyor: "İngiliz kumsalları, farklı kültürlerden insanların bir araya gelebileceği bir paylaşım yeri. Bu ideolojiyi ve duyguyu koleksiyonun tamamına yansıtmak istedim. Arzum, o beraberlik ve neşe ruhunu ifade edebilmekti.”

Toplumun farklı kesimlerini bir araya getiren kumsaldan yola çıkılarak oluşturulan koleksiyon; gençlik ve deneyim, mahrem ve aleni, rafine ve doğal gibi farklı fikirleri ve İngiliz ideallerini keşfe çıkıyor. Ingiltere’nin değişken mizaçlı havası; kıyafetlerin farklı potansiyellerini topluma göstermeye ve vücudu hem gizleyip, hem de açığa çıkarmaya ilham oluyor. Vücut hatlarını ortaya çıkaran mayolar, uzun elbiselerin siluetlerine tesir ediyor. Denimler ‘güneşte yanıyor’ ve Burberry trençkotlar, dekoltelere de yer vererek yeniden tasarlanıyor.

İngiliz hayalleri; yazın sıcak kumların üzerinde simsiyah giyinmiş Gotik bir figürün uyumsuzluğu, bir balo elbisesinin sürrealliği, İngiltere'nin sembolü olan gülün sadece dikenleriyle kalması gibi farklı bir bakış açısıyla yeniden yorumlanıyor.

Kumsaldan ilham alan ve Burberry'nin kalbi olan Londra'da yeniden kavramsallaştırılan bu koleksiyon, İngilizlerin doğasında yer alan idealizmi ve gerçekliği kucaklıyor.

Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog