MODA - TASARIMCILAR

Calvin Klein 2016-17 Sonbahar-Kış

Defile tek kelimeyle bir markanın devleşirken nasıl aynı çizgide yürüyebildiğinin ve istikrarı kaybetmediğinin kanıtı…

Calvin Klein 2016-17 Sonbahar-Kış
Calvin Klein 2016-17 Sonbahar-Kış
Yaklaşık on yıldır Calvin Klein’ın tasarımcısı Francisco Costa doğallığa ve sadeliğe olan tutkusunu kanıtlar nitelikte hazırladığı koleksiyonların ardından geçtiğimiz bahar dönemi bir anda karşımıza çiçek desenleri ile çıktığında oldukça şaşırtıcıydı. New York Moda Haftası’ndaki defilesi yine desenlerin Calvin Klein tarzına has yorumuyla kullanıldığı bir koleksiyonu gözler önüne serdi.

Bu sezon ise renkli çiçeklerle bezeli bir koleksiyon olmasa da yine birçok deseni kullandığını görüyoruz. Özellikle ekose, gingham ve bazı baskı tekniği uygulanmış tasarımlar oldukça ön planda. Ancak dediğimiz gibi Costa bunları tam da markanın çizgisine uygun olarak kullandığından, desenli kıyafetlerde kullanılan renkler siyah-beyaz, lacivert-beyaz tonlarında tercih edilmiş. Bu da kıyafetlerin sadeliğini bozmadan bize yine alışık olduğumuz Calvin Klein stilini sunuyor. Özellikle farklı büyüklükte ve desendeki ekoselerin tek bir parçada bir araya gelmesi koleksiyonun en dikkat çeken detaylarından oluyor.

En sade kesim ve kalıpların uygulandığı tasarımlarda bile parlak saten kumaş kullanılarak feminen bir hava yaratılmış, kıyafetler daha dikkat çekici bir hale getirilmiş. Hayvan desenlerinin kullanıldığı parçalara bile baktığınızda standart desenlerin çok ötesinde bir çalışma görüyorsunuz. Costa’nın bu tasarımlar için vaşak ve kokarca fotoğraflarını kullandığını tahmin eder miydiniz?


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog