MODA - TASARIMCILAR

Chanel Cruise 2016-17

Chanel bizi bu sezon Küba’ya uçuruyor!

Chanel Cruise 2016-17
Chanel Cruise 2016-17
Küba'da Chanel rüzgarı
Chanel Cruise 2016-17 koleksiyonu defilesi Küba’nın başkenti Havana’da gerçekleşti. Paseo del Prado defile mekanı olarak seçildi ve Fransız mimarlar tarafından yeniden düzenlendi.

Chanel’in ve Karl Lagerfeld’in saplantı haline gelen altın rengi aslan motifleri arasında şov başladı. Şovun açılışını maskülen-feminen tasarımlar yaparak Chanel’in en temel stil anlayışı ve olmazsa olmazı bir kez daha ön plana çıkarıldı.

Siyah ve beyaz renkli tasarımlarda dikkat çeken unsurlardan biri Panama şapkalar ve bel kısmındaki kalın kemerlerdi. Gömleği üstüne ceketini ve kravatını alan bu kadınlar ile Karl Lagerfeld’in vurguladığı tema ise Guayabera ustalığının  ve virtüözlüğünün yorumlanması…

Guayabera ne diye sorarsanız, Küba’nın geleneksel düz pileli, omuz çıkıntılı ve cepli gömleği. Karl ona bir isim bile koymuş: Cuban Tux. (Küba Smokini)

Ardından koleksiyonu organze tüllerin ağırlıkta kullanıldığı tasarımlar takip etti. Renk tonlarında ise yeşil ve toprak tonları ön plana çıkıyor. Hafif pile ve volan etkisi verilmiş midi boy etekler yine dikkat çeken detaylardan. Organze kumaşın feminen havasının Küba’nın geleneksel esintisiyle çarpıştığı parçaların ardından, Pasifik’in ortasında adeta askeri bir geçit niteliğinde olan şovda kot şort-ceket takımları, haki renk olmazsa olmaz tüvit parçalar koleksiyonu takip ediyor.

Bütün bu haki ve toprak tonlarının, maskülen esintilerin ardından Lagerfeld izleyicileri şaşırtarak daha eğlenceli ve renkli parçalara geçiş yapıyor. Pembe, sarı ve mavi renklerin hakim olduğu parçaların üstünde karşımıza çıkan desenler Buick, Oldsmobile, Cadillac gibi eski arabaların motifleri. Bu da yine Karl Lagerfeld’in Küba’nın eski şehir havasından esinlendiği noktalardan biri. 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog