MODA - TASARIMCILAR

Chanel yeni sezona demir aldı

Karl Lagerfeld, Cruise koleksiyonu için Fransız Rivierası'nı Paris Grand Palais’ya taşıdı.

Chanel yeni sezona demir aldı
Chanel yeni sezona demir aldı
Cruise defilesi için alanda gerçek boyutta bir gemi maketi demirleyen Lagerfeld, geminin ismini ‘La Pause’ olarak belirledi. Bu isim Coco Chanel’in Fransız Riviearası’nda yer alan evinden geliyor.

Deniz temasında yola çıkan koleksiyonda yer alan modeller Gigi-Bella Hadid ve Stella Maxwell beyaz çorapları, bereleri ve çizgili pantolonları ile yazlık sezonu açıyor. Tüvit kumaşın her zaman olduğu gibi ağırlıkta olduğu koleksiyonda, deniz temalı çizgiler pastel renklerle bu kez dikkat çekiyor.

Pembe ve mavinin ağırlık olduğu koleksiyonda, fırfır detayları ve bol kesim elbiseler yer alıyor. Ayakkabılarda ise kısa topuklu Mary Jane modelleri ön planda.

Lagerfeld’in deniz temalı ilk koleksiyon denemesi geçtiğimiz yıl doğum yeri olan Hamburg’ta gerçekleşen Métiers d’Art defilesi olmuştu. Ancak bu koleksiyonda ünlü tasarımcı markanın tarihine iniyor. Coco Chanel hayatı boyunca Paris’teki yoğun iş hayatından uzaklaşmak için yatıyla birlikte yanına ünlü misafirlerini alarak Avrupa’nın limanlarını dolaşırdı. Lagerfeld de bu günlere bir selam gönderiyor.

 


Önceki ve Sonraki
Haberler
istanbul psikolog psikolog